Προς το περιεχόμενο

Δευτερη προβα,Γνωμες


Johnny.T

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  Παω να στησω ξανα καπως την ηλεκτρικη μπαντα ,μια και εκατσε καινουργιος ντραμερ.

Αυτη ειναι η δευτερη προβα και παιζουμε καποια τραγουδια για πρωτη φορα.Ξερω θελει δουλεια αλλα ετσι ενα ακουσμα.

  Αν θελετε ακουτε και μου λετε πως σας φαινεται.

Ευχαριστω!!!

 

https://app.box.com/s/xx8xatxmv5tb808jlfez Venus in furs

https://app.box.com/s/pjdebb6p82kd0hzhq5yu  Outlaw

https://app.box.com/s/2lw50m9r4dr5gtfs7zoo  Albatros

 

https://app.box.com/s/zg71uvqqehvoncia0i6k  Kαι ενα ολοφρεσκο δικο μας που αρχισαμε να δουλευουμε

Υ.Γ

Γενικα ειναι λιγο ελευθερο το παιξιμο και οι διαρκειες καπως ξεφευγουν .Υπομονη .Ειναι αρχη ακομα.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτη η αισθηση του ροκ γκρουπ στην αρχετυπη μορφη του μου αρεσει, αν και γνωμη μου ειναι οτι χρειαζονται κοτσια και πολυ δουλεια για να κανεις τον αλλο να κατσει να σε ακουσει, οταν οι περισοτεροι εχουν συνιθησει πλεον σε ενα πολυ πιο ''πλαστικο'' ηχο με πολλα

''μπλιμπλικια'' και προηχογραφημενες λουπες.

Αλλα επειδη εχω ακουσει απο εσενα και αλλα κοματια ξερω οτι μπορεις να το φερεις εκει που χρειαζεται.

 

Οπως αναφερεις και εσυ θελει δουλεια για να δεσει το σχημα, η μονη παρατηρηση που εχω για τωρα ειναι οτι ο ηχος του μπασου μου ακουγετε λιγο ''αδειος'' δεν γεμιζει τον χωρο οπως θα ηθελα.

 

Καλη συνεχεια.

το ''πάσο'' τρώει το λουκούμι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Σε ευχαριστο πολυ φιλε μου.Να θελει ενα καινουργιο μπασακι ο Μικρος αλλα δεν παιζουν γιύτο ειπα μπας και γινει το παλιο.Γενικα παντως σε λαιβ ή μαλον σε μπαντα φασεις παντα βγαινω πιο Raw δεν μπορω να συμαζεψω τα πεταλια βασικα.

  Οπως και να΄χει σε ευχαριστω που ασχοληθηκες μιας και δεν ειναι και το πιο ευκολο πραγμα να ακους μπαντα σε πρωιμη φαση.Πιστευω θα το στρωσω σιγα σιγα.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με καποιες προβες Γιωργη θα ερθει νομιζω εκει που θελετε.

Επισης ο ντραμμερ μια χαρα ωραιος για το ειδος που παιζετε.

Δυνατο και το chains.

Nα βαρατε ρε!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, ελπίζω να βάλετε και λίγο από Tom Waits στην playlist σας. Η χροιά της φωνή σου είναι ταμάμ.

 

:)

 

Από τις διασκευές, το Outlaw ήταν αυτό, που μ'άρεσε περισσότερο, ενώ στο Venus in Furs μου φάνηκε ότι έλειπαν τα παρανοϊκά εκείνα έγχορδα, που ακούγονται στο αυθεντικό (ίσως με κάποιο looper και ebow να μπορείς να καλύψεις αυτό το κενό, εφόσον το θέλεις, βεβαίως  :) )

 

Το δικό σας κομμάτι μου άρεσε αρκετά, ειδικά η αλλαγή στο σημείο, που αυξάνεται το τέμπο και μπαίνει πιο δυνατά η μπασογραμμή.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με καποιες προβες Γιωργη θα ερθει νομιζω εκει που θελετε.

Επισης ο ντραμμερ μια χαρα ωραιος για το ειδος που παιζετε.

Δυνατο και το chains.

Nα βαρατε ρε!

 

Ναι Γιωργη ,τωρα τελευταια βαραμε οσο μπορουμε.Θα δουμε πως θα παει.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, ελπίζω να βάλετε και λίγο από Tom Waits στην playlist σας. Η χροιά της φωνή σου είναι ταμάμ.

 

:)

 

Από τις διασκευές, το Outlaw ήταν αυτό, που μ'άρεσε περισσότερο, ενώ στο Venus in Furs μου φάνηκε ότι έλειπαν τα παρανοϊκά εκείνα έγχορδα, που ακούγονται στο αυθεντικό (ίσως με κάποιο looper και ebow να μπορείς να καλύψεις αυτό το κενό, εφόσον το θέλεις, βεβαίως  :) )

 

Το δικό σας κομμάτι μου άρεσε αρκετά, ειδικά η αλλαγή στο σημείο, που αυξάνεται το τέμπο και μπαίνει πιο δυνατά η μπασογραμμή.

 

 

Τοm Waits εχω ενα κομματι στο ακουστικο σετ που ειναι πιο τραγουδιαρικο.

Το Outlaw λειτουργησε καπως καλυτερα γιατι ηταν μεσα στο playlist που ειχαμε ,ολο το μεντλει εννοω με το LA woman.Το venus in furs δεν το ειχαμε ξαναπαιξει ποτε ανα και το εχω διασκεβασει μονος μου καποια στιγμη στο Χομ στουντιο.Ειναι δυσκολο αυτο που λες με λουπες κτλ και καταλαβαινω ποσο επιδρα στην ατμοσφαιρα του τραγουδιου τα εγχορδα του Κειλ.Αλλα παμε διασκεβαζοντας οπως μας βγαινει.

Το δικο μου που λες σκεφτομαι τελικα να μην αλαξω την ταχυτητα και να το κρατησω σε πιο Neil Young τεμπα γιατι το δοκιμασαμε 4 φορες ετσι και αλλιως και μου αρεσε περισσοτερο να ανεβουν οι δυναμικες και οχι το τεμπο.Το κανει πιο δραματικο καπως,αλλα ολα αυτα θα τα δουμε.

Ευχαριστω για την ακροαση παιδια.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιώργο καλά το λαλάτε, αλλά, άσε τα ανεβάσματα στο Νοιζ (για την ώρα ;)) και κάντε πρόβες πρόβες πρόβες πρόβες πρόβες.... ::) ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Φωτη εχεις δικιο απλα επειδη ηχογραφησαμε προχειρα και ακουσα κανα δυο πραγματα που μου αρεσαν ,ειπα να παρω μια γνωμη για το πως ακουγομαστε τωρα που ειμαστε πιο χυμα .Αλλα θελει δεσιμο το μπασοτυμπανο και καποιες αλαγες εδω και κει.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

κατά τη γνώμη μου καλά τα cover, αλλά για δέσιμο (αυτό το χρειάζεστε σίγουρα)... πιστεύω όμως ότι έχετε δυνατότητες αν επικεντρώσετε την "προσοχή" στα δικά σας, να κάνετε πολύ όμορφα πράγματα (τουλάχιστον για τα γούστα μου....ακούω πολλά κλιπάκια εδώ αλλά σπάνια γράφω κάτι)...

 

το κομμάτι μου άρεσε και θα ήθελα πραγματικά να το ακούσω μετά από καιρό (όταν θα είστε στο επίπεδο που ζητάτε), σε μια καλή ηχογράφηση...

ιδιαίτερη μνεία στη χροιά του "τραγουδιάρη"... με φτιάχνει... :)...

το σόλο με "χάλασε" λίγο όπως και κάποια "απαίδευτα"  brake του ντράμερ, αλλά φαινόταν ότι το κομμάτι δεν το έχετε δουλέψει και το ψάχνετε...

συμφωνώ κι εγώ να μην τα ανεβάζεις πρόχειρα... καταλαβαίνω την κ@yl@ να το κάνεις αλλά δεν νομίζω ότι τελικά μένει θετικό πρόσημο.. ναι συνέχεια να ηχογραφείτε τις πρόβες για να βελτιώνεστε ακούγοντας λάθη αλλά τα εν οίκω δεν είναι πάντα για εν δήμω :)...

 

καλή δύναμη (και κυρίως όρεξη και έμπνευση)

 

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου