Προς το περιεχόμενο

Rockinger Telecaster Video (with Trademark 30)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 64
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Administrator

Σε αυτό το δεξι θα αναφερόμουν κι εγώ.

Εύγε φίλε μου! Πολύ καλό δεξί. Το 60% του κιθαρίστα.

Πολύ τακτικά και μελετημένα και τα video σου. Η tele λέει...

Πολύ θα την ήθελα κι εγώ, από πλευράς ήχου.Αλλά ξέρω ότι γουστάρεις κορμούς πλατάνου για μπράτσο και το Φ τους μου πέφτει κάπως...

Πολύ καλό όργανο.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η tele λέει...

Πολύ θα την ήθελα κι εγώ, από πλευράς ήχου.Αλλά ξέρω ότι γουστάρεις κορμούς πλατάνου για μπράτσο και το Φ τους μου πέφτει κάπως...

Πολύ καλό όργανο.

 

Ευχαριστώ yameth!

 

Πάντως η συγκεκριμένη tele (αλλά και η strat) μου δεν έχουν χοντρό μπράτσο!

Είναι C-Shape και βολικότατο...

 

(Άλλωστε αυτός είναι ο λόγος που ο SF αγόρασε μια ίδια και είχε βγάλει αγγελία ψάχνοντας πιο χοντρό μπράτσο...;) )

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηλία το video είναι super!... ;)

 

Οσο για τους trademark είναι χαλαρά απο τους καλύτερους μή λαμπάτους ενισχυτές που έχω παίξει!...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηλία το video είναι super!... ;)

 

Θεεεεενξ!!! ;D

 

Οσο για τους trademark είναι χαλαρά απο τους καλύτερους μή λαμπάτους ενισχυτές που έχω παίξει!...

 

Είναι όντως απίστευτοι οι Trademark!!!

Το ωραίο της υπόθεσης (πέραν του ότι ακούγονται πολύ κοντά στον ήχο ενός λαμπτάτου) είναι ότι το analog simulation που έχουν τους κάθιστά πολύ ευέλικτους για το σπίτι και για ηχογραφήσεις.

 

Αυτό που με παραξένεψε (αλλά τελικά λάτρεψα) στον ενισχυτή όταν τον πρωτοδοκίμασα, ήταν το γεγονός ότι μικρές αλλαγές στο EQ επιφέρει ΔΡΑΜΑΤΙΚΕΣ αλλαγές στον ήχο!!! Ειδικά το ποτενσιόμετρο που ελέγχει τις μεσαίες συχνότητες επηρεάζει απίστευτα πολύ την χροιά του ενισχυτή!!!

 

Και αν σκεφτεί κανείς ότι έχει την επιλογή 3 ενισχυτών, με 3 επιλογές προενίσχυσης (από clean σε πιο hot) και 3 επιλογές "ηχείων" (με άλλη συχνοτική συμπεριφορά), καταλαβαίνει ότι πρόκειται για φοβερό και απίστευτα ευέλικτο μηχάνημα!

@taq: αν βλέπεις το παρόν thread, να ξέρεις ότι ο ενισχυτής αυτός είναι ο δικός σου, ο οποίος κατέληξε σε μένα μέσω του Μιχάλη!!! (π@($&%ζα τον πήραμε....  ;D)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Μπράβο Ηλία, πολυ ωραία.  :)

Και ο trademark πολύ καλός.

 

Ασφαλώς και περιμένουμε τα ίδια και "χειρότερα" (με την καλή έννοια :) ) με την 335.  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιμένουμε λοιπόν με αγωνία δεύτερο κλιπάκι με τα "γκαζάκια" του trademark!!... :D

 

(εκεί θα προτιμούσα μια sunburst που έχει πάρει κάπου το μάτι μου....ξέρεις, μία που είναι λίγο..κούφια?!!).. ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο Ηλία, πολυ ωραία.  :)

Και ο trademark πολύ καλός.

 

Ασφαλώς και περιμένουμε τα ίδια και "χειρότερα" (με την καλή έννοια :) ) με την 335.  :)

 

Εσύ κύριε...μήπως οφείλεις να μας ενημερώσεις για κάτι;

 

Λέω εγώ τώρα.... ::) ;D

 

Περιμένουμε λοιπόν με αγωνία δεύτερο κλιπάκι με τα "γκαζάκια" του trademark!!... :D

 

(εκεί θα προτιμούσα μια sunburst που έχει πάρει κάπου το μάτι μου....ξέρεις, μία που είναι λίγο..κούφια?!!).. ;D

 

Παιδιά, αν βάλω video με drive, σας το λέω από τώρα...μην έχετε ιδιαίτερες απαιτήσεις!!! ;D

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, αν βάλω video με drive, σας το λέω από τώρα...μην έχετε ιδιαίτερες απαιτήσεις!!! ;D

 

Ξεκόλλα και σέταρε την κάμερα.....AND  ACTION!!.... ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηλία, το κλιπ είναι εξαιρετικό και το ίδιο ισχύει και για το παίξιμο. Εγώ ενθουσιάστηκα από τις Gilmourιές - το Shine το παίζεις καλύτερα και από το Σταρόβα ;D ;D ;D. Αναμένουμε νεότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου