Προς το περιεχόμενο

Vox Tonelab : SE vs LE (ακουστε - δειτε - κλπ-κλπ.)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

παρε και εγω ετσι ελεγα αλλα στο τελος αξιζει πολυ για τα λεφτα της....και αμα τη μαθεις και την ρυθμιζεις σωστα ειναι αλλο πραγμα.....http://www.youtube.com/watch?v=MWrr2Pf67PY

και αυτο με την tonelab γραφτηκε....sorry για την παρεμβολη spimav_z ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΤΟ ΕΦΕΡΑ

 

 

ξεχασα να ευχαριστησω παλι τον playloud για τις πληροφοριες του τοτε

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 53
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

[move]tonelab SEνα παρεις!![/move]

 

η LE ΤΕΛΙΚΑ δεν μου ''εκατσε"

αφου ειχα ηδη συνηθισει τον ηχο της SE , η καινουρια μου φανηκε λιγο......"λιγη"....γνωμη μου ;)

 

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ καλο (οπως παντα) Σπυρε και η TL στο "υψος" της. Λιιιιιιγο πιο bright θα τα ηθελα για να ....δαγκωνουν λιγο παραπανω

 

Εχεις δικιο για την LE, η SE δεν πιανεταιαιαιαι

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ καλο (οπως παντα) Σπυρε και η TL στο "υψος" της. Λιιιιιιγο πιο bright θα τα ηθελα για να ....δαγκωνουν λιγο παραπανω

 

Εχεις δικιο για την LE, η SE δεν πιανεταιαιαιαι

 

τακη , θα το εκανα ευχαριστως λιγο πιο bright. εχεις δικιο....ηθελα να "GibsonIZEI" ομως λιγο.....με πιανεις?? :-* :-*

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες αργότερα...

να κανω  μια ερωτηση ?οταν συνδεω την tonelab στο return του ενισχυτη πρεπει να παιξω με LN ή με amp? Ας μου δωσει κανεις καμια πιο σωστη αποψη ::)

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες αργότερα...

ignatie φανταζομαι εχεις αυτη την απορια ορμωμενος απο το manual που πανω κατω κατι τετοιο λεει αλλα που δυστιχως δε το αποσαφηνιζει κ απολυτα (βλεπεις οι περισσοτερες σελιδες του αναλωνονται με το να εξηγουν τι ειναι το delay, κ με το να ευλογαν τα γενια τους δλ τους ενισχυτες vox) τελος παντων..

η εμπειρια μου λεει οτι εχει να κανει με τη φυση της προενισχυσης του εκαστοτε ενισχυτη οποτε θα πρεπει να δοκιμαζεις, πραμα που συνεπαγεται με το να τσεκαρεις κ τις ρυθμισεις του eq σου καθε φορα... :-X  τουλαχιστον εγω ετσι κανω, κ μου τη σπαει..

Πιστευω οτι σε line συνδεση τα καθαρα θα σου ξυνουν απο λιγο εως πολυ αλλα θα εχεις καλυτερη διαυγεια στα γκαζια. Εγω παντως δε τη χρησιμοποιω σχεδον καθολου.. (παντα για live μιλαω) τωρα για recording δε κατεχω καθολου.

Γενικα παντως ενω σε διαφορα ξενα forum χρησιμοποιουν πολυ περισσοτερο τη ρυθμιση line, αλλα νομιζω οτι αμα τα πολυμπλεκεις τα πραματα δε βγαινει κ ακρη....

 

φανταζομαι δε σε βοηθησα κ πολυ ΑΛΛΑ.....

 

με την ευκαιρια επαναφερω κ το θεμα μηπως μας απαντησει κ καποιος πιο εμπειρος... ;D ;D

Γιατρός!!! Τι γιατρός??  Μετεωρολόγος..!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγω μετα απο καιρο καταλαβα οτι σε μερικους ενισχυτες...παιζει καλα μρποστα(οχι τελεια) αλλα καλα......σε μερικους ας πουμε οπως ενας jcm μολις την εβαζα μπροστα ηταν τραγωδια και ας ειχα το amp1-2-3....στον hot rod deluxe παιζει καλα στο input και τελεια στο return με το setting στο line........σε εναν mesa boogie που την εβαλα στο return δεν ελεγε καθολου ,αλλα ουτε και στο input ::)

παντως για εμενα εαν εχει καλο return ο ενισχυτης ,η πεταλιερα εκει και με setting line 2 σκοτωνει.........αμα την περασεις στο input επειδη η μια προενισχυση της πεταλιερας πεφτει πανω στην προενισχυση του ενισχυτη το πραγμα μπλεκει........αλλα και εαν το return ειναι μαπα ....εκει πεφτει πολυ ξυσιμο.....οποτε .......σκας και δοκιμαζεις που ακουγεται καλυτερα.... ???

Παντως σε ενα live που καναμε προσφατα αν και υπηρχε ενισχυτης εκει λαμπατος ......εγω για να αποφυγω τυχον μπλεξιματα....εφερα τον hot rod deluxe και ειχα ηχαρα ..... ;)

και παντα οι καμπινες on ποτε δεν μου εχει ακουστει καλα με τις καμπινες off........και απορω γιατι το προτεινουν εκτος και εαν η SE ΔΟΥΛΕΥΕΙ καλυτερα ετσι ::)

 

 

και κατι ασχετο: ακουσα το M13 της line 6.......το οποιο επαθα πλακα κυριολεκτικα.........παρα πολυ καλα γκαζια kai modulation.....τολμω να πω οτι μου αρεσαν περισσοτερο απο της tonelab (οποτε παλι εξοδα βλεπω)

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν τη συνδεεις στη λουπα γενικα... τη βαζεις με 2 καλωδια (και στο input  του ενισχυτη τη κιθαρα) δλδ συριακα? ή μονο με ενα στο return - tonelab - κιθαρα???

Γιατρός!!! Τι γιατρός??  Μετεωρολόγος..!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου