Προς το περιεχόμενο

Vox Tonelab : SE vs LE (ακουστε - δειτε - κλπ-κλπ.)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν μπορώ να σου πω δικές μου εντυπώσεις γιατί είμαι άσχετος με αυτήν... (αλλά και πάλι, αν δεν έχεις για τέτοια έναν Rivera Knucklehead με 4x12 πού πας κύριε; ;D)

 

Πας να πάρεις μια δευτερη Tonelab και τη χρησιμοποιείς σαν booster ;D ;D

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 53
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ηταν πολυ ωραια ολα τα samples.Εμενα μου ακουστηκε πιο bright η se αλλα αυτο μπορει να οφειλεται στα amp mode της le που εχει 3 και μπορει σε αλλο mode amp1,amp2,amp3 να ακουγεται και αυτη πιο bright οσο η se.Aυτο που λειπει ειναι οι πιο γκαζωμενοι ηχοι. Γραψε εαν θελεις με modern uk,modern us,και high gain κατι να δουμε και εκει τι λενε και οι δυο...αν θες βεβαια και εχει ορεξη ;D

Παντως αυτο που πρεπει να παραδεχτουμε ολοι απο ολα τα samples που εχουν γραφτει κατα καιρους ειναι οτι η tonelab αν μη τι αλλο ακουγεται αρκετα καλα.Δεν θα πω τελεια  ή λιγοτερο καλα απο αναλογικα πεταλακια μια και δεν εχει σημασια, αλλα ακουγεται μια χαρα.Εαν αυτο  μπορει να φανει χρησιμο σε καποιους χρηστες.Ειναι μια παρα πολυ καλη λυση για αυτους που βαρεθηκαν κουβαληματα,συνδεσεις ,εξοδα για νεα πεταλακια και ενισχυτες.Δεν λεω που βαρεθηκαν τον ηχο τους και ψαχνουν για καλυτερο, απλα που βαρεθηκαν να ανοιγουν το πορτοφολι τους και κουραστηκαν τα χερια τους...μονο εκει αναφερεται η tonelab και το καταφερνει σχεδον τελεια.(μεσα σε αυτους ειμαι και εγω ;D

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και κατι αλλο spimav_z αφου εσυ αρχιζεις και καταλαβαινεις τις διαφορες καλο θα ηταν να ελεγες δυο τρια πραγματα στα οποια διαφερουν μια και εσυ εισαι ο καλυτερος κριτης.Αλλα οχι λειτουργικα αλλα ηχητικα.Χωρις βεβαια φοβο και παθος και παντα με ορκο στο ευαγγελιο :P

Τελος δεν καταλαβαινω τι εννοουν καποιοι οταν λενε high gain ηχους.δηλαδη εχουν βαλει εναν us high gain μαζι με ενα πεταλι boutigue και δεν τους εφτανε το γκαζι ? μου φαινεται περιεργο.Δεν λεω ο us modern και ο uk modern εχουν λιγοτερο γκαζι συγκριτικα με τον us high gain αλλα πιστευω οτι ειναι ικανοποιητικοι ειδικα ο us high gain  με καμπινα us v30 παντα κατα τη γνωμη μου. ::)

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

..νταξ..... τωρα δεν  ειχα καταλαβει οτι δεν μιλανε για μουσικη αλλα για καφριλες(γνωμη μου ε?)μην αρχισετε και προσπαθειτε να με μεταπεισετε δεν τα ακουσα ποτε μου αυτα..

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικα δε λεω οτι δε φτανει το gain λογω exapodw ακουσματων... αλλα οσο πιο high - gain γινεται ο ηχος σαν να ειναι πολυ πιο δυσκολος να πετυχει... δε πιστευω οτι ειναι τοσο καλος οσο θα μπορουσε -χωρις να του λειπει gain αφου ουτε δεν το τερματιζω- ενω στους αλλους ηχους δε μου μενει κανενα παραπονο  ;D

(βεβαια οι προσπαθειες δε σταματανε οποτε αυτο μπορει να αλλαξει και να ικανοποιηθω πληρως!) 

東海は十分だ = Only a Tokai is good enough!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1000 συγνωμη για τις καθυστερησεις αλλα τελευταια λειπω ολη μερα απο το σπιτι.8 πρωι με 10 βραδυ.οπως καταλαβαινετε δεν ξερω αν θα προλαβω σημερα να ποσταρω ::)

 

υποσχομαι ομως , μεχρι την παρασκευη , νεο "πακετο" απο κλιπακια. 8)

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μ'αρεσει που εισαι ευσυνειδητος ;D....οποτε μπορεις γραφεις κατι ....εγω θα μπορω απο ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ να γραφω και εαν γινει ετσι οπως τα λεω θα γραψω σιγουρα καποια ετσι προς τερψην

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες αργότερα...

ξεθαβοντας αυτο το τοπικ - για να μην ανοιγω καινουριο για ενα κλιπακι μονο- παραθετω ενα μερος τραγουδιου demo που εφτιαξαν δυο μαθητριες του σχολειου , στιχοι μουσικη δικα τους. εγω "εκοψα" και σας παραθετω , μονο το μερος που επαιξα ενα μικρο σολακι. (σε στυλ Α.Βαρδη για τους "παλιους"). :-* :-* :-*

 

guitar - EJ signature

 

tonelab SE :

 

boutique od

us hi gain amp

cab - δεν θυμαμαι

delay

 

connect στην m-audio delta 44 -> σοναρ 5

 

(αχ καημενο μου pc.....ακομα ψαχνω καρτα ηχου για το λαπτοπ μου.......κλαψ...... :'( :'( :'()

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eύγε Σπύρο..! Αν και το κλιπ πολύ μικρό, δηλώνω: Όμορφος ήχος!

 

(στο τέλος θα πάρω και εγώ ΤΟνελαβ! μπας και έχω αργήσει; :P)

...από την πολλή γκαργκανέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου