Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με βαρυκεντρισμενο κλαβιε Motif XS8


Προτεινόμενες αναρτήσεις

MOTIF XS8. Το απεκτησα τελικα...αλλα δεν ειμαι πολυ καλος στο βαρη πληκτρο...ναι παιζω σχεδον οπως το απλο κλαβιε αλλα ευκολα κουραζομαι...ρε παιδια μπορω να ελαφρινω (μια ιδεα μονο) το κλαβιε? ετσι μεχρι να συνηθησω...

πολλα βαρυκεντρισμενα κλαβιε εχουν και ρυθμηση σε soft,med,heavy...

οχι οτι με χαλαει τρελα αλλα λεω τωρα εγω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά όπως τα περισσότερα workstation έχουν μια ρύθμιση στα utilities που μπορείς να ρυθμίσεις την ευαισθησία(sensitivity) των πλήκτρων δηλ. Light ή soft,medium και hard.Aπλώς ψάξε στο manual του xs που είναι αυτή η ρύθμιση ;).

Dance music will never die!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς φίλε μου η αίσθηση του κλαβιέ δεν αλλάζει. Είναι μηχανικό το θέμα..Οι ρυθμίσεις που αναφέρετε μεταβάλλουν μόνο τον τρόπο με τον οποίο ανταποκρίνεται η γεννήτρια στο πάτημα των πλήκτρων όσον αφορά το velocity. Θα το συνηθίσεις....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στις ρυθμισεις μπορεις να το κανεις fixed ετσι ωστε να παιζει σε συγκεκριμενη ένταση οπως και να το πατήσεις. Χανεις βέβαια στην εκφραστικότητα, αλλά μπορείς να επιλέξεις.

 

Όταν το αγόρασες δεν το έπαιξες να δείς ότι δεν σου κάνει?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αρχησα να το μπαινω στο νοημα...παιδια ναι...αρχησα να παιζω μια χαρα...και καλο ειναι οτι οταν παιζω στα αλλα πληκτρα μου...πχ στο motif es7 ξαφνικα τρεχουν πολυ γρηγορα τα δαχτυλα μου...που νομιζω οτι θα σπασω κανενα πληκτρο... ;D

ολα καλα...ακομη και ηχους οπως πνευστα η κιθαρες ηλεκτρικες που φοβομουνα οτι δεν θα ξανακανω σολο...η δεν θα εβγαζα εκφραστηκες μελωδιες...ουφ...ενταξει!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου