Προς το περιεχόμενο

Procol Harum - Whiter Shade Of Pale


trolley

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ψιλοσπάνιο βίντεο, από το πρωτότυπο ταινιάκι των 16mm, με τη μονοφωνική μίξη του κοματιού και restored το audio. Enjoy!

 

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

a) Αν δεν το είχε πει ο Brooker δεν θα το ξερε ο Glenn

b) Οι ποζεριές με την φωνή με χαλάνε και το αυθεντικό είναι μακράν αλλού.

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τα λίγα τραγούδια που μ' αρέσουν όλες οι εκτελέσεις που έχω ακούσει, είτε από Procol Harum είτε από Annie Lennox...

Παραθέτω μία από τις πιο αγαπημένες μου η οποία είναι των: Hagar Schon Aaronson Shrieve από το lp "Through the Fire" (1984)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως, καλά το λέει ο Glenn, αλλά η προσωπική μου προτίμηση (αμέσως μετά το πρωτότυπο) είναι η Lennox, όπως άλλωστε και του ίδιου του Brooker (κουφαθήκατε;).

 

Λέει ο γίγας: "Normally a song like that would have been covered a million times by everybody from Liza Minnelli to Julio Iglesias. It’s not that simple in its content. I think you’ve got to put it across with a bit of conviction, otherwise you’ll sound silly. Annie Lennox sang it like she meant it. You believed her. If you don’t put those words across just right, people won’t believe it."

 

Ιδού και τα τεκμήρια (είμαι ο μόνος που βλέπει την αισθητική συνάφεια ανάμεσα στο βίντεο της Lennox και το ταινιάκι με το οποίο άνοιξε το thread;).

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου