Προς το περιεχόμενο

Από που ξεκινήσαμε


SpyrosCh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προτείνω σε αυτό το θέμα να ποστάρουμε clips από τις πρώτες-πρώτες μας μουσικές προσπάθειες. Όλοι από κάπου ξεκινήσαμε  ;D

 

Και ξεκινώ πρώτος..τα παρακάτω 2 κομμάτια είναι από μια κασσέτα που είχαμε κάνει με ένα σχήμα που λεγόταν Buzz Cats (τότε υπήρχε μια μεγάλη αγάπη προς τους Nirvana στη Βολιώτικη σκηνή...πάαααρα πολλές μπάντες κοπιάραν ασύστολα, μια απ'αυτές κιεμεις τότε! :P). Θυμάμαι ότι είχαμε ουσιαστικά ηχογραφήσει πρόβα κατευθείαν σε κασσέτα από το mixing desk και είχαμε πληρώσει 10.000 δραχμές ;D. Ήμασταν 3 ατομα στην τρυφερή ηλικία των 13 προς 14 χρονών, εγώ να προσπαθώ να παίξω τύμπανα  ;D ;D.

 

Περιττό να πω ότι η ποιότητα είναι χάλια, αλλά και το περφόρμανς βγάζει αρκετό γέλιο  ;D ;D

 

Σειρά σας  ;)

Uncontrolled.wma

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 123
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

ωραια ιδεα!

και μακαρι να ειχα κατι να ανεβασω, αλλα ημουν επαγγελματιας απο πολυ μικρος...! ;D

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορώ να ανεβάσω... μου λέει ότι:

 

Το συνημμένο σας δεν μπόρεσε να αποθηκευτεί. Αυτό μπορεί να συνέβη γιατί χρειάστηκε πάρα πολύς χρόνος για να σταλθεί ή το αρχείο είναι μεγαλύτερο από το μέγιστο επιτρεπόμενο του διακομιστή.

 

Παρακαλώ συμβουλευτείτε τον διαχειριστή συστήματος για περισσότερες πληροφορίες.

Shoot him again. His soul is still dancing...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολυ ωραίο θεμα !

 

Λοιπον , τη συνθετικη μου καριέρα την ξεκίνησα το 2000 περιπου, οταν πηρα το 1ο μου delay ;D (εκτοτε για καθε νεο κομματι, χρειαζομουν και καινουριο εφε ;D )

 

μικροφωνακι microsoft σε μια απλη soundblaster και επεξεργασια στον wave editor των windows . Θυμαμαι τον τροπο που χρησιμοποιουσα για να γραψω 2η κιθαρα : επιλογη rec what u hear, αναπαραγωγη του προηγουμενου layer και εγγραφη στο επομενο τη 2η κιθαρα μαζι με την 1η ;D

 

To 1o κομματι που ηχογραφησα λοιπον είναι αυτο : το ονομα του ειναι το αυθεντικο και το ειχα ονομασει ετσι γιατι φοβομουν οτι αν ανακαλυπταν οι φιλοι μου οτι το εκανα σοβαρα, θα με δουλευαν αιωνια.

 

ακουστε αληθινο ηχο telecaster ;D

supeeeermalakia.mp3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα προσπαθήσω άλλη μία φορά με την μέθοδο της τροποποίησης...

 

Nope, παίρνω την ίδια απάντηση...  :-\

 

τι μεγεθος εχει το αρχειο που προσπαθεις να ανεβασεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4,9 MB.

Προσπάθησα να βάλω και μια φωτογραφία στο showroom, και ενώ μου είπε ότι ανέβηκε, δεν την εμφάνιζε... Και η σύνδεσή μου είναι 10 (πραγματικά) Mbps (δίκτυο του πανεπιστημίου).

Shoot him again. His soul is still dancing...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πω ρε ανατρίχιασα μ αυτό που ανέβασες blue. Πολύ psycho :s

 

Από που ξεκίνησα... τώρα ακόμα ξεκινάω οπότε τίποτα δεν είναι για ανέβασμα! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To 1o κομματι που ηχογραφησα λοιπον είναι αυτο : το ονομα του ειναι το αυθεντικο και το ειχα ονομασει ετσι γιατι φοβομουν οτι αν ανακαλυπταν οι φιλοι μου οτι το εκανα σοβαρα, θα με δουλευαν αιωνια.

 

Σε ταινια του Τim Barton θα ταιριαζε γαντι.

I quickly learned that the study of music harmony is the study of everything - Richard Merrick

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

μικροφωνακι microsoft σε μια απλη soundblaster και επεξεργασια στον wave editor των windows . Θυμαμαι τον τροπο που χρησιμοποιουσα για να γραψω 2η κιθαρα : επιλογη rec what u hear, αναπαραγωγη του προηγουμενου layer και εγγραφη στο επομενο τη 2η κιθαρα μαζι με την 1η ;D

 

 

Πω ρε blue, πόσες φορές το έχω κάνει το συγκεκριμένο κόλπο!! Και να περιμένεις να φτάσει το σημείο που έπρεπε να δώσεις το extra layer... ;D ;D

 

Όντως ψυχεδέλια το δικό σου!

 

Ηιτμαν, και εμένα αρχικά το ίδιο μου έβγαζε, προσπάθησε αρκετές φορές - κάποια θα πετύχει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου