Προς το περιεχόμενο

Τι δουλειά κάνετε;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΖΩ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΟΥΣΙΚΗ (ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΑΠΑΣΧΟΛΟΥΜΑΙ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΕΡΕΥΝΑ ΣΕ ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΛΛΟ ΠΕΔΙΟ,ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΠΑΡΕΜΠΙΠΤΟΝΤΩΣ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΠΟΛΥ) ΒΓΑΖΩ ΑΡΚΕΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΚΥΡΙΩΣ ΑΠΟ ΠΑΡΑΓΩΓΕΣ ΚΑΙ LIVE.

BEBAIA KATA TH ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ Η ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΗ ΕΝΑΣΧΟΛΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΜΙΑ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΟΥΣΙΚΗ 24 ΩΡΕΣ ΤΟ 24ΩΡΟ 7 ΗΜΕΡΕΣ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ  ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΣΤΟΝ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΧΡΟΝΟ ΣΟΥ.

ΑΥΤΟ ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΜΗ ΑΣΧΟΛΟΥΜΕΝΟΙ ΜΕ ΤΑ ΣΚΥΛΑΔΙΚΑ ΜΟΥΣΙΚΟΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΦΕΡΝΟΥΝ ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΑ ΕΝΑΣΧΟΛΟΥΜΕΝΟΙ ΜΕ ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΗ ΜΑΣ ΑΓΑΠΗ!

ΑΠΛΑ ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΜΕ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΟΛΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ ΜΟΥΣΙΚΟΙ ΣΤΟ ΕΙΔΟΣ ΠΟΥ ΑΓΑΠΑΜΕ  ΚΑΙ ΜΑΣ ΕΚΦΡΑΖΕΙ .

ΛΟΓΩ ΜΙΚΡΗΣ ΑΓΟΡΑΣ ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΙ ΚΥΡΙΑΡΧΙΑΣ ΤΟΥ ΣΚΥΛΟΛΑΙΚΟΥ & ΨΕΥΤΟΕΝΤΕΧΝΟΥ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ.

 

ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΒΕΒΑΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ MIA KAI H AΓΟΡΑ ΧΩΡΑΕΙ ΤΟΥΣ ΠΑΝΤΕΣ .

ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΟΙ TORTOISE,TINDERSTICKS,NICK CAVE ,ROLLING STONES κτλ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ ΟΙ BRITNEY SPEARS KAI O 10 CENT! :cry:

Σε ποιο τομεα κανεις research?Ελλαδα?

τοτε μαλλον ζεις απο τη μουσικη και κανεις research για hobby  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ποιο τομεα κανεις research?Ελλαδα?

Από το 2004 που τα έγραψε...έχει αλλάξει 150 δουλειές...και εμένα μου έχει προτείνει να ανοίξουμε σουβλατζίδικο στο Βερολίνο...και το σκέφτομαι.

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από το 2004 που τα έγραψε...έχει αλλάξει 150 δουλειές...και εμένα μου έχει προτείνει να ανοίξουμε σουβλατζίδικο στο Βερολίνο...και το σκέφτομαι.

Παντως στο παρισι δεν υπαρχει ουτε μια μπουζουκλερι

Σκεφτειτε το :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως στο παρισι δεν υπαρχει ουτε μια μπουζουκλερι

Σκεφτειτε το :D

Έχει όμως τον Μavromatis που έχει διάσημο μουσακά..

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες αργότερα...

Εγω παλι παιδια,οπως αναφερω και σε αλλα posts παιζω σε ορχηστρα πληκτρα...Επειδη σπουδαζω και εχω τα εξοδα μου και αυτη την στιγμη ασχολουμαι μονο με αυτο και ως χομπι αλλα και ως δουλεια!Παιζουμε σε γαμους,πανηγυρια ξερετε τετοιο στυλ μουσικη παραδοσιακη,οχι σκυλαδικη!Απο διαφορες περιοχες της Ελλαδος αλλα κυριως της περιοχης μου(Γιαννιτσα)!

 

Το καλοκαιρι ειναι καλα...Εχει πολλες εκδηλωσεις και μπορει καθε Π-Σ-Κ να παιζεις...

 

Ενταξει και εμεις τραβαμε ζορι ομως!Ειδικα,επειδη υπαρχουν και αλλες ορχηστρες και πρεπει να κανεις με διαφορους τροπους την διαφορα για να σε <<θελει>> ο κοσμος και να σε κλεινει για δουλεια!Εκτος απο αυτο εχεις αμεση επαφη με τον κοσμο,γιατι δεν εισαι  καποια "φιρμα" για να εισαι απλησιαστος και πολλες φορες μπορει να γινονται παρεξηγησεις για διαφορα(παραγγελειες και ετσι) και υπαρχει το ενδεχομενο να ανεβουν λιγο τα αιματα :)!Μετα εμεις εχουμε και το αλλο...Πρεπει να στησουμε ηχο και οργανα πριν το παιξιμο και μετα παλι ξεστημα!

 

Ειδικα αν εχεις και αρκετα...ειναι μανικι...Να τελειωνεις 5 η ωρα το πρωι και να πρεπει να κουβαλας ηχεια!

 

Ετσι πιστευω οτι μια τιμη γυρω στο 100ρικο το ατομο την αξιζουμε η οχι?

Το καλοκαιρι ειναι καλα...Εχει πολλες εκδηλωσεις και μπορει καθε Π-Σ-Κ να παιζεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Παιδια επιασα μια δουλεια ως σερβιτορος σε ενα ρεμπεταδικο(για παρασκευη κ σαββατο).Κ το σαββατο πηγα για πρωτη φορα μ εδωσε 30 Ε και δουλευα απο τις 7 το απογευμα μεχρι τις 4.15-4.30 που εκλεισε.(πολυ δουλεια).δεν ειναι πολυ λιγα ρε παιδια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου