Προς το περιεχόμενο

Τι δουλειά κάνετε;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να'μαι κι εγωωω ... είμαι πτυχιούχος οικονομικών (απο το ΠαΜακ) και πτυχιούχος αντίστιξης , με γνώσείς πιάνου , κιθάρας και μπάσου . Ωστόσο τα προς το ζην τα βγάζω επειδή παίζω το Cubase στα δάχτυλα , ως μοντέρ ραδιοφωνικών σποτς σε μεγάλο studio της συμπρωτεύουσας . 

He,that he knows the much and his mind downloads..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άς πώ λοιπόν και τα δικά μου.

Είμαι ο Βασίλης, στα 49 μου πλέον και είμαι καλά  ;D

Ζώ απο την μουσική σε όλη μου την ζωή... Απο τα γκρουπάκια τηςυ εφηβείας στα νυχτομάγαζα, σκυλάδικα και κυριλέ υπερθεάματα στούντια και ελληνική δισλογραφία για καμμια 20 χρόνια και βάλε. Μπασίστας όπως καταλαβαίνετε απο το nick μου. Ακόμα μουσικός, στο χωριό μου πλέον, ( Καστοριά ) άφησα τα θέλγητρα της πρωτεύουσας για καλύτερο αέρα, περισσότερο προσωπικό χρόνο, βόλτα με τα πόδια γύρω απο τη λίμνη, καλό φαγητό, φίλους και άλλα τέτοια ανόητα πράγματα που νοσταλγεί κάποιος όταν είναι μακριά απο τον τόπο που γεννήθηκε και μεγάλωσε... Ζώ ακόμα απο την μουσική, μαθήματα και λίγο στούντιο, περισσότερο απο όρεξη και λιγότερο απο πραγματική ανάγκη τώρα πιά. Η κύρια ενασχόλησή μου πια είναι το μαγαζί που έφτιαξα με φίλους και παίζουμε πιά μόνο καλή μουσική και γλυτώσαμε απο το μπουζουκιστάν. Λεπτομέρειες έγραψα εδώ: http://www.noiz.gr/index.php?action=articles;sa=view;article=174

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα την εντυπωση ότι ειχα γραψει εδω ;D

 

Είμαι ο Νίκος λοιπον, σπουδάω στο Μουσικων Σπουδων της Σαλόνικας και θα σπουδαω για πολυ ακομα, τα 10 χρονια τα'χω στο τσεπακι.

 

Παραλληλα βγαζω τα προς το ζειν απο τη μουσικη, με live, studio αλλα ποτέ μαθήματα. Επειδή θεωρω οτι δεν εχω καθόλου μεταδοτικότητα, απλά βοηθαω κατα καιρους φίλους που θελουν να δωσουν εξετασεις στα ωδεία τους :D

 

H πιο ενδιαφερουσα και κερδοφόρα δουλεια μου ήταν Φερβουαριο - Ιουνιο του 2009 που επαιζα ζωντανα σε παρασταση του κρατικού θεατρου.

Τι θελω να κανω απο δω και περα δεν ξερω, απλα θελω να φύγω απο την πολη :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να μαι κι εγώ...

 

Πρώτα απ'όλα χαιρετίζω την προσπάθεια του "νόου ας μπέτα" μιας και είναι ευκαιρεία και για γνωριμίες/ενδεχόμενες συναργασίες/κτλ κτλ...

 

Είμαι 29 ετών, δουλεύω σε εμπορικό τμήμα marketing γνωστής πολυεθνικής Ηλεκτρονικών (ονόματα δε λέμε),αλλά παράλληλα ασχολούμαι και με τη μουσική.

 

Εκτός από κάποια live unplugged (ναί, τραγουδάω κιόλας) σε μαγαζιά στου Ψυρρή-Αμπελόκηπους (έντεχνο ροκ κτλ...) γράφω μουσική αποκλειστικά σε "home studio" δικό μου, και φέτος έκανα την πρώτη μου επαγγελματική προσπάθεια σε συνεργασία με μια δισκογραφική απο την Αμερική.

 

Η μουσική που πειραματίζομαι/γράφω είναι ατμοσφαιρική electro/experimental, και για όποιον ενδιαφέρεται να ακούσει www.myspace.com/vavelgr

 

Το κομμάτι "Σε μια πλάνη τρελλή" πωλείται σε όλα τα ηλεκτρονικά δισκοπωλεία (Napster, Itunes, Amazon etc...), αλλά δεν θα παραθέσω link για το λόγο ότι δε θέλω μέσω αυτού του θέματος να κάνω διαφήμιση. Γουστάρω πολύ αυτό που κάνω, και είμαι της νοοτροπίας ότι όλα από μια πλάκα αρχίζουν, τουλάχιστον έτσι λειτούργησε για μένα.

 

Σχέδια για το μέλλον πολλά, και πρωταρχικός στόχος να τελειώσω με το υλικό που έχω, να μαζέψω δηλαδή ένα αξιοσέβαστο αριθμό κομματιών και να χτυπήσω και την πόρτα σε μια ελληνική δισκογραφική.

 

Όχι τόσο για τα χρήματα (που πολλοί εδώ μέσα ξέρετε ότι δεν υπάρχουν στη μουσική), αλλά επειδή το γουστάρω πολύ και είναι η διαφυγή μου.

 

Ελπίζω να τα πούμε και με όλους σας κάποια στιγμή από κοντά, πάντα χαίρομαι να γνωρίζω μουσικούς και να συζητάω μαζί τους.

 

:)

 

Φιλικά,

Βασίλης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Εγω ειμαι dj σε μια καφετερεια 3-4 φορες την εβδομαδα.Καλα ειναι.Παρατηρω και την αντιδραση του κοσμου στα κομματια που βαζω και ετσι καταλαβαινω μερικα πραγματα ,οπως με το τι φτιαχνονται και τι αρεσει στους ελληνες την σημερων ημερα! ;D

 

Παραλληλα ειμαι και φοιτητης στο τει λογιστικης πειραια και δεν την παλευω.Ξεκινησα μεγαλυτερος.Μπηκα στη σχολη 22 γιατι πρωτα σπουδασα μουσικη τεχνολογια στο ιεκ ακμη.Τωρα ειμαι 25 και χρωσταω......ΑρΚεΤα ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω σπουδαζω Φυσικοθεραπεια στη Λαμια, κ τα καλοκαιρια δουλευα σερβιτορος, αλλα εκανα κ κανα ακουστικο λαιβ για κανα φραγκο :P

Αι έϊντ νο σέϊντ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eνω ολα εδειχναν οτι θα γινω καταστροφολογος πατωματζης , τελικα καταντησα δασκαλος πιανου και θεωρητικων. Γραφω μουσικη και στιχους στο δικο μου στουντιακι (home) το οποιο μου τρωει ολα τα λεφτα...Γενικα απο τα 17 παιζω ακαταπαυστα σε μαγαζια με διαφορους επωνυμους και μη τραγουδιστες.Τωρα ειμαι 31.

Ξεκινησα απο piano restaurant , μετα μουσικη σκηνη , και πιο μετα μουσικη σκυλι...

Φετος ειναι η πρωτη χρονια που ειμαι χαλαρος ,μονο με μαθηματα και αρκετα extra σε χωρους που μου αρεσει να παιζω μουσικη...Δεν εχω κανενα χομπι , κανενα ειδωλο , δεν εκανα ποτε συλλογη δισκων κλπ.Παντα με μεγευε και με μαγευει οτι εχει να κανει με μουσικη που περναει ευχαριστα απο τα αυτια μου..

Χαιρομαι τελος, που το νο'ι'ζ εγινε μερος της καθημερινοτητας μου μιας και μονο βοηθεια και γνωσεις κερδισα απο εδω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σπαταλαω το χρονο μου σε ενοικιασεις αυτοκινητων ευτυχως που μου αρεσουν τα αυτοκινητα. αλλιως δεν παλευεται το στανταρ 10ΩΡΟ!!! και σαββατο η κυριακη...

ελπιζω την αλλη φορα που θα ξαναγραψω εδω θα ειμαι σε δουλεια με 8ωρο

κεραυνοπουλο εν δραση!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Ειμαι μαθητης λυκειου, παω σχολειο και ασχολουμαι ερασιτεχνικα με την μουσικη(μεχρι στιγμης)...τους χειμωνες κανουμε κανενα live με το συγκροτημα...τα καλοκαιρια παιζουμε σχεδον καθε μερα...και επισης τον αλλο μηνα γραφουμε το πρωτο μας cd....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντα με μεγευε και με μαγευει οτι εχει να κανει με μουσικη που περναει ευχαριστα απο τα αυτια μου..

Χαιρομαι τελος, που το νο'ι'ζ εγινε μερος της καθημερινοτητας μου μιας και μονο βοηθεια και γνωσεις κερδισα απο εδω...

σωστος! ;) me too
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου