Προς το περιεχόμενο

μπασο για αγορα


trigga

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 77
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Που κολλάει το 2009??? Δηλαδή σε ένα μήνα που θα έχουμε 2010 θα αλλάξει η τεχνική? Και το 2008 ήταν διαφορετικά? Ρε παιδιά ενημερώστε με και εμένα.... :P

Ξέρω πως γίνεται, απλά το σιχαίνομαι! Εκτός αυτού, είμαι εξαιρετικά άχρηστος στο slap!  ;D

Και εγώ αρκετά άχρηστος είμαι, αλλά προσπαθώ να βελτιωθώ.... Είναι μανίκι το θέμα....

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Bihla, πανέμορφο, το χει ακούσει κανείς αυτό; Αλλά έχει πολύ παχύ μανίκι!

 

Πλάκα κάνεις; Κατέχω το συγκεκριμένο εις διπλούν (στα 2 βασικά χρώματα που βγαίνει, metallic gold και black) ήδη από το 1998 που πρωτοβγήκε. Καταπληκτικό μπάσο, long scale, εξαιρετική ποιότητα κατασκευής (εμ, signature ειναι) και το μανίκι δεν είναι καθόλου παχύ. Εντάξει, δεν είναι Ibanez που είναι στο πάχος ξυραφιού, αλλά σαν Fender μοιάζει.

 

th_DSC00289.jpg th_DSC00302.jpg

 

Αρκετά ελαφρύ, λίγο neck heavy (λίγο όμως), low impedance pickup με varitone 3 θέσεων για αλλαγή impedance, set neck.

 

Πολύ ιδιότροπος ήχος όμως, ή θα τον αγαπήσεις ή θα τον μισήσεις. Πολύ low low end που δεν το κουμαντάρεις εύκολα (αλλά σε καμία περίπτωση mudbucker στυλ - έχω Rivoli για αυτή τη δουλειά ;D ) και πολύ ογκώδες σώμα που θα δυσκολέψει πολλούς.

 

Δοκιμάστε το οπωσδήποτε πριν το πάρετε, μπορεί να μη σας αρέσει καθόλου, δεν είναι το average bass...

 

PS: Το action μπορεί να ρυθμιστεί αρκετά χαμηλά από το χρήστη, δεν είναι και τόσο δύσκολη η 3-point γέφυρα. Εγώ το έχω σε σημείο επικίνδυνο για ταστάρισμα...

Αρβύλες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλεος!! ;D

Δοκιμάστε το οπωσδήποτε πριν το πάρετε, μπορεί να μη σας αρέσει καθόλου, δεν είναι το average bass...

Θέλω, το ερώτημα είναι που και ποιος τα φέρνει Ελλάδα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλάκα κάνεις; Κατέχω το συγκεκριμένο εις διπλούν

 

Και κάποια στιγμή, εκεί που δεν το περιμένεις θα σου πάρω το ένα (το ξανθό)!!! Άλλωστε είναι πασίγνωστο... There can be only one!  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δυσκολο για δοκιμη στον κασίδη.Αρα μαλλον τον αποκλειω προσωπικα, εκτος να ερθετε βολτα λαρισα να δειτε το αλογακι σουζα κ σας το κλεψω για λιγα λεπτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To bon studio τα έχει αν υπάρχει στοκ

 

Τώρα να πω την κακία μου; Όταν κυνηγούσα να το πάρω το 1998, πήρα στο Bon Studio και ρώτησα. "Δεν το έχουμε, ούτε και πρόκειται να το φέρουμε ποτέ, κύριε", μου απάντησαν. "Γιατί βρε παιδιά;", ρώτησα αφελώς εγώ. "Γιατί κύριε είναι μπάσο του ενός εκατομμυρίου (δραχμών τότε), κανείς δεν πρόκειται να το αγοράσει" ήταν η αποστομωτική απάντηση. "Χμμ... και αν το έκανα παραγγελία;" συνέχισα εγώ. "Και πάλι δεν μπορούμε να σας εγγυηθούμε ότι θα το φέρουμε σίγουρα, θα πρέπει να μας δώσετε προκαταβολή <insert μεγάλο ποσό here> και βλέπουμε!".

 

"Μάλιστα, ευχαριστώ πολύ", είπα, και τότε ανακάλυψα το internet shopping (το Musik Produktiv, τότε το σωτήριο έτος 1998 δεν είχε και πολλά...).

 

@Trigga: ψήνουμε ένα live στη Λάρισα με το νέο έτος... και πάντα παίζω με το Black Casady (με αυτήν τη μπάντα). Έλα να δεις (αν δε βιάζεσαι να πάρεις τώρα)

Αρβύλες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου