Προς το περιεχόμενο

Τι θα γίνει με τις modeling κιθάρες της line 6;


Dimisas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μην ζηταμε αδυνατα πραγματα.αν ηταν να τα προσφερουν ολα οι variax τοτε θα εκλειναν οι υπολοιπες εταιριες.οι κιθαρες ειναι σουπερ για αυτο που ειναι φτιαγμενες και προκαλω οποιονδηποτε να αναγνωρισει διαφορες χωρις να βλεπει.μονο ακουγοντας.το αυτι εξαλλου ειναι πολυ αδυναμο οργανο....

Ισα ισα,εκεί παθαίνεις το σοκ... μόνο όταν την ακούς... μάλλον δεν έχεις παίξεις με Line6 variax απ'ότι κατάλαβα..  8)

Πάνε σε κάποιον φίλλιπο νάκα.. turn the knob and believe!!

www.facebook-codes.info

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 26
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

παντως εγω ακουγοντας την 1η της σειρας variax ειχα παθει πλακα και φανταζομαι τι θα προσφερει το τελευταιο μοντελο ...αν βελτιωσουν και την εμφανιση θα χτυπησω μια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά είχα το τελευταιο μοντέλο variax700 και το μόνο που με χαλούσε ήταν το βάρος της και το palm muting.

 

Απο περιεργεια, τι παιζει με το palm muting στις Variax?

 

Απο οτι λενε παντως ειναι πολυ βολικες καθαρα σαν εργαλεια δουλειας για cover bands και για αρκετους που φτιαχνουν μουσικη σπιτι τους ή παιζουν ψιλοσυστηματικα σαν sessionαδες σε γκρουπακια, μονο και μονο για τους ηχους που μπορουν να βγαλουν απο μια κιθαρα. Βεβαια αν χρειαζεσαι δευτερη για backup πρεπει αναγκαστικα να εχεις την ιδια ακριβως κιθαρα, γιατι δεν ξερεις ποιο setting θα χρειαστεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο περιεργεια, τι παιζει με το palm muting στις Variax?

 

Απο οτι λενε παντως ειναι πολυ βολικες καθαρα σαν εργαλεια δουλειας για cover bands και για αρκετους που φτιαχνουν μουσικη σπιτι τους ή παιζουν ψιλοσυστηματικα σαν sessionαδες σε γκρουπακια, μονο και μονο για τους ηχους που μπορουν να βγαλουν απο μια κιθαρα. Βεβαια αν χρειαζεσαι δευτερη για backup πρεπει αναγκαστικα να εχεις την ιδια ακριβως κιθαρα, γιατι δεν ξερεις ποιο setting θα χρειαστεις!

Πανέ σε κάνα Νακα να δεις τι να σου πω τώρα ότι δεν είναι το ίδιο με κανονικό μαγνήτη εννοείται αυτό.. είναι κάπως διαφορετικό ισως απέχει απτο φυσικό αλλά δεν είναι άσχημο για κάποιους.. διότι λένε σιγά τώρα εφόσον έχω ηχάρα ακόμα και αν βάλω τις χορδες του thomann με το 1 ευρώ θα προσαρμοστώ με το palm muting και τελείωσε..

www.facebook-codes.info

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

akisgr γιατί έτσι? Προσωπικά τις βρίσκω σπουδαίες καινοτομίες και σίγουρα καλύτερες από κάτι 8χορδες κλπ...  ::)

 

Δεν ξέρω γιατί, ίσως επειδή θέλω να νιώθω τον ήχο και είμαι λίγο της παλιάς σχολής  ;D  ;D  Δεν τις χωνευω καθόλου πραγματικά!  ;D

-=Music is my Aeroplane=-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου