Προς το περιεχόμενο

ΤΙΣ ΓΝΩΜΕΣ ΣΑΣ !!! David Gilmour Black strat S Duncan SSL-1 set LOADED


David Gilmour

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

ευχαριστω για την γνωμη ,δεν γνωριζω κατα ποσον με το μικροφωνακι της φωτογραφικης μηχανης πιάνονται ολα αυτά διοτι παρατηρησα ακομα και οταν η μηχανη απομακρινεται η πλησιαζει αλλαζει ο ηχος εγγραφης της εντελως.

Έχεις δίκιο σε αυτό και ίσως να είναι και λίγο άδικες οι κριτικές...

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 51
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Εγώ θα συμφωνήσω με τον Terry. Δεν ξέρω αν φταίει το μικρόφωνο της κάμερας. Ο ήχος μου φάνηκε αρκετά ευκρινής. Ποιοτικά μου έλειπε το κούφιο ογκώδες σκάσιμο της στρατ. Το 4ο βιντεάκι πλησιάζει περισσότερο στον ήχο που μου αρέσει.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο τεταρτο βιντεακι στο Εκουαλαιζερ του ενισχυτη ειναι ολα μπασα,μεσαια,πριμα στο 50% και εχει ενεργοποιηθει το διακοπτακι που κανει την Στρατ να εχει συνδιασμο μαγνητων τελεκάστερ Νεκ και μπριτζ μαγνητων. Μάλλον προτιμας τελεκάστερ ήχο.

www.analogdesignaudio.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα συμφωνήσω με τον Terry. Δεν ξέρω αν φταίει το μικρόφωνο της κάμερας. Ο ήχος μου φάνηκε αρκετά ευκρινής. Ποιοτικά μου έλειπε το κούφιο ογκώδες σκάσιμο της στρατ. Το 4ο βιντεάκι πλησιάζει περισσότερο στον ήχο που μου αρέσει.

 

τι εννοεις " μου φάνηκε αρκετά ευκρινής"  το ζητουμενο δεν ειναι να υπαρχει ευκρινεια σε μια κιθαρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας βαλουμε και ενα με backing track και SM57 εγγραφη να δουμε τι αλλάζει στις κριτικές :)

 

http://www.youtube.com/watch?v=_oNz2-5TZLE

www.analogdesignaudio.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι εννοεις " μου φάνηκε αρκετά ευκρινής"  το ζητουμενο δεν ειναι να υπαρχει ευκρινεια σε μια κιθαρα?

 

Ο χαρακτηρισμός μου πήγαινε στην ποιότητα του ήχου της ηχογράφησης. Εν ολίγοις εννοώ ότι μου φάνηκε αρκετά πιστή η ηχητική πληροφορία που πήρα από το βίντεο για να βγάλω τα συμπεράσματά μου.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο κυριος που ψηφισε χαλια ηχος μηπως θα μπορουσε να μας επιδειξει τον δικο του ηχο και να παραλαβει το βραβειο κομπλεξισμου του ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου