Προς το περιεχόμενο

Beautiful love


THEOD

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είναι και θέμα εξοικείωσης όμως και πόσο ψάχνεις κάτι.

Αν και καταλήγω πως αν κάτι είναι καλό αρέσει ανεξαρτήτως ύφους... μάλλον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 26
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Αν και καταλήγω πως αν κάτι είναι καλό αρέσει ανεξαρτήτως ύφους... μάλλον.

 

οχι απαραιτητα.

εχω δυο παραδειγματα στο μυαλο μου, απο φιλους μου που ασχολουνται με την μουσικη, ο ενας ειναι ντραμερ και ακουγε παντα απο μεταλ μεχρι και αγγλοφωνη ποπ(αυτος που ειχε βαλει την αγγελια για γκει τραγουδιστη) και εναν αλλον που ειναι τραγουδιστης-κιθαριστας και το ενδιαφερον του το τραβαει η μεταλ σκηνη, το ινταστριαλ, το φολκ και τετοια πραγματα.

και κανενας απο τους δυο δεν μπορει να βρει το παραμικρο ενδιαφερον πραγμα σε ελληνοφωνα πραγματα.

απο την αλλη, εχω πιασει τον εαυτο μου να μην βρισκει κανενα νοημα στο ινταστριαλ, στο νοιζ η ακομα και στην τεκνο, ενω αλλοι πεταν την σκουφια τους!

 

αρα σε μεγαλο βαθμο εχει σχεση και με το τι ειδη εχεις μαθει να ακους.

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι και θέμα εξοικείωσης όμως και πόσο ψάχνεις κάτι.

Αν και καταλήγω πως αν κάτι είναι καλό αρέσει ανεξαρτήτως ύφους... μάλλον.

 

Είναι πολυ απλό

 

σε άλλους αρέσει αυτό

 

και σε άλλους αυτό

Miles Davis: Walkin'

 

είναι θέμα γούστου και αντοχής σε πιο δύσκολα ακούσματα

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι πολυ απλό

 

είναι θέμα γούστου και αντοχής σε πιο δύσκολα ακούσματα

 

 

καλα, μην το γυρισουμε στο ''εγω ειμαι ανωτερος, ακουω πιο δυσκολα πραγματα'' μιας και το ιδιο πιστευουν οι κλασικοι για τους εαυτους τους, το ιδιο οι τζαζιστες και το ιδιο αυτοι που ακουνε ebm.

 

*παντως πιο ευκολα ακουσα την κραλ, παρα το αλλο βιντεο που το εκοψα στην μεση! :)

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα, μην το γυρισουμε στο ''εγω ειμαι ανωτερος, ακουω πιο δυσκολα πραγματα'' μιας και το ιδιο πιστευουν οι κλασικοι για τους εαυτους τους, το ιδιο οι τζαζιστες και το ιδιο αυτοι που ακουνε ebm.

 

*παντως πιο ευκολα ακουσα την κραλ, παρα το αλλο βιντεο που το εκοψα στην μεση! :)

 

δεν έχει καμία σχέση με ανωτερότητα , είναι απλά θέμα γούστου και όπως είπα και πρωτύτερα όλα τα γούστα είναι σεβαστά  . οσο για την αντοχή απάντησες μόνος σου  ;)

 

Ανωτερότητα = Μικρότητα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχα!

μα εγω ειπα απο την αρχη πως δεν εχω καμια επαφη με τον χωρο της τζαζ γενικοτερα.

 

δεν θυμαμαι για ποιον τζαζιστα κουβεντιαζαμε με τον σκαντζο και οταν του ειπα πως δεν τον ξερω, μου ειπε να παω να αυτοκτονησω και στο σημειωμα να γραψω απλα ''δεν ηξερα τον ταδε'' :)

 

απλα αυτο που ξεχωρισα ειναι πως δεν εχει σχεση το θεμα ''αντοχης σε πιο δυσκολα ακουσματα'' ουτε με την ποιοτητα μας σαν ακροατες ουτε με την ποιοτητα του ειδους.

κατα τα αλλα, ακριβως οπως το πες ''ειναι θεμα γουστου''.

 

αλλωστε εχω εκτιμησει τις πιο πολλες δουλειες που εχεις ανεβασει στο φορουμ μεχρι σημερα!

τα εχουμε πει με πιεμ, σε καποιες εχω σχολιασει μαλιστα.

 

τελος, δεν σου κρυβω, πως ενα δυο πραγματα δεν τα ηξερα, τα ακουσα απο σας πρωτη φορα και μετα τα εψαξα στο πρωτοτυπο! :)

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχα!

μα εγω ειπα απο την αρχη πως δεν εχω καμια επαφη με τον χωρο της τζαζ γενικοτερα.

 

δεν θυμαμαι για ποιον τζαζιστα κουβεντιαζαμε με τον σκαντζο και οταν του ειπα πως δεν τον ξερω, μου ειπε να παω να αυτοκτονησω και στο σημειωμα να γραψω απλα ''δεν ηξερα τον ταδε'' :)

 

απλα αυτο που ξεχωρισα ειναι πως δεν εχει σχεση το θεμα ''αντοχης σε πιο δυσκολα ακουσματα'' ουτε με την ποιοτητα μας σαν ακροατες ουτε με την ποιοτητα του ειδους.

κατα τα αλλα, ακριβως οπως το πες ''ειναι θεμα γουστου''.

 

αλλωστε εχω εκτιμησει τις πιο πολλες δουλειες που εχεις ανεβασει στο φορουμ μεχρι σημερα!

τα εχουμε πει με πιεμ, σε καποιες εχω σχολιασει μαλιστα.

 

τελος, δεν σου κρυβω, πως ενα δυο πραγματα δεν τα ηξερα, τα ακουσα απο σας πρωτη φορα και μετα τα εψαξα στο πρωτοτυπο! :)

 

 

 

:) ;) :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου