Προς το περιεχόμενο

Αγορά έτοιμου ή κατα παραγγελεία μπάσου?


astpapast

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γύρω στο 1000ικο (ευρώ) ίσως και κάτι παραπάνω. Τα έχω παίξει και δεν ήταν άσχημα... Μόνο που τα μπράτσα τους σε σχέση με τα ακριβά Καναδέζικα είναι λίγο «κουπιά»  ;D, πιο μπόλικα...

 

Απο τη στιγμη που παρομοιάζουμε κιθαρες/μπασα με γυναίκες,μπορώ να πω με σιγουριά πως ένα χοντρό μπράτσο κιθαρας/μπασου με εξιταρει οσο τα μπράτσα γυναίκας που κανει body building.

 

 

Δηλαδη καθολου!Ανωμαλοι τι σκεφτηκατε  :o

 

 

Είναι καλό που είναι τέτοια η τιμή τους.Αν ήμουν μπασίστας θα τσίμπαγα ένα άνετα.Μακάρι να κάνουν κάτι αντίστοιχο και για κιθάρες,γιατί οι φτηνές επιλογές είναι λίγες και έχουν μειονεκτήματά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 96
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Καλημερα σε ολους!

Η ταπεινη μου γνωμη ειναι πως οταν προκειται να διαθεσεις λεφτα για να παρεις ενα οργανο μαζικης παραγωγης,και ειδικα κιθαρα η μπασ,οειναι προτιμοτερο να αγορασεις τα καλυτερα hardwear-μαγνητες,γεφυρες,κλειδια,χορδες,ποντισιομετρα κλπ-και να τα τοποθετησεις πανω στα καλυτερα ξυλα.

Θες,δεν θες,θα εχεις 99% τον καλυτερο και πιο ευελικτο ηχο,που θα μπορεις να τον φερεις στα μετρα σου.

Λυπαμαι,αλλα δεν ειναι θεμα γουστου,αλλα φυσικης...

 

Marbled Tiger Ebony One Piece Neck and Body,

Joe Barden Passive Pickups,

Babicz Full Contact Bridge,

Hipshot Tuners,String Guide and Knobs,

Brass Nut,

ToneStyller by Stellartone Tone Control,

Optima 24K Gold Plated Strings

 

$1800 μαζι με τα μεταφορικα και τελωνειο.

Φτιαγμενο απο τον John "AJ" Yenser,Designs By Dickhead,στο Anaheim,California.

Α-Π-Ι-Σ-Τ-Ε-Υ-Τ-Ο!!!!

Το Jazz Bass στα καλυτερα του!!

DSC06527.thumb.JPG.a6630b7cd55d063d6c9a2ef53bc384d9.JPG

DSC06529.thumb.JPG.fa699bd88d067c78ce4cc02629c57096.JPG

DSC06531.thumb.JPG.2b8ff39466f815845b9b0c19e7ab49aa.JPG

DSC06535.thumb.JPG.6b232b8219fb348cc0b6434f01c08447.JPG

DSC06530.thumb.JPG.6c57e4a67519f9d9f1b620454a492d7c.JPG

Let the music play!!...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α-Π-Ι-Σ-Τ-Ε-Υ-Τ-Ο!!!!

Το Jazz Bass στα καλυτερα του!!

Sorry αλλά παραμένει ένα πολύ καλό (για σένα) μπάσο μεν αλλά άλλο ένα passive PJ Jazz Bass δε.  :-\

Τα υπόλοιπα (ξύλα, γέφυρες, κλειδιά, μεταπωλητικές αξίες και ηχητικές λεπτομέρειες κτλ) είναι για συζητήσεις που θα μας κρατάνε ζεστασιά γύρω από την LCD τον χειμώνα....

Ωραίο είναι όμως (αν και θα βρεθούν αρκετοί να διαφωνήσουν μαζί μας).  ;)

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oμορφο & ιδιαιτερο - 2 χαρακτηριστικα που μου αρεσουν στα οργανα :)

 

Απο περιεργεια ομως, απο βαρος πως παει? Το λεω γιατι ο "κανονικος" εβενος (το μπασο σου ειναι προφανως απο καποιο συγγενικο ξυλο) ειναι απο τα πιο βαρια ξυλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατι οφφτοπικ...επειδη το καλοκαιρι θα ειμαι καναδα..και ηδη εχω επικοινωνησει μεσω email με την Dingwall για το afterburner II και εχω να σας πω οτι γερμανια παει 3.500 ενω καναδα σχεδον τα μισα...Μπορει να μου πει καποιος τη παιζει με τα τελωνεια?

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oμορφο & ιδιαιτερο - 2 χαρακτηριστικα που μου αρεσουν στα οργανα :)

 

Απο περιεργεια ομως, απο βαρος πως παει? Το λεω γιατι ο "κανονικος" εβενος (το μπασο σου ειναι προφανως απο καποιο συγγενικο ξυλο) ειναι απο τα πιο βαρια ξυλα.

 

Και εμενα αυτα τα δυο μου αρεσουν!!!

Απο βαρος ειναι πολυ heavy weight,αλλα ετσι ακριβως το ηθελα,γιατι εχω μαθει σε πολυ βαρια οργανα-και οχι μονο μπασα.Ειμαι και εγω xxx-large,οποτε ειναι ακριβως το οργανο.

Ο συγκεκριμενος εβενος ειναι ασιατικος,και εχει τα ιδια χαρακτηριστικα με τον γνωστο σκουροχρωμο αφρικανικο.Πολυ σκληρος,πολυ βαρυς και πολυ ανθεκτικος.Οσον αφορα την επιδραση του στον ηχο-αν εχει... ;)-ειναι πολυ bright,με πολλες αρμονικες και ασυγκριτο sustain.Γιατι οπως ειπε και ο φιλος audiokostas αυτα ειναι θεματα για συζητησεις του χειμωνα,και οι αποψεις ειναι πολλες και διαφορετικες...

Let the music play!!...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εξαιρέσουμε τις μύτες στα κέρατα και την άχρηστη χορδή, μια χαρά μπάσο είναι το δεύτερο.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια χαρά μπάσο είναι το δεύτερο

 

ΜΠΑΣΟ ειναι?

 

Και το περασα για το τσεκουρι του ΚΟΝΑΝ..... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εξαιρέσουμε τις μύτες στα κέρατα και την άχρηστη χορδή, μια χαρά μπάσο είναι το δεύτερο.

 

δεν ειναι καθολου μα καιθολου αχρηστα κυριε κωστα αυτο το κερατο στο ποδι δεν υπαρχει καλυτερο για να πεζεις χωρις ζωνη και το αλλο που το κρεμας ζυγιζει απιστευτα το μπασσο :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου