Προς το περιεχόμενο

korg microkorg vs xl vs roland gaia vs korg x50 vs novation ultranova


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισης υπάρχει το πολυσυζητημενο Akai Miniak στα 300€ καινουριο, το Alesis Ion στα 600 κοντα.

 

Να πω εδω ότι πουλησα το DSI Poly Evolver rack, στα 600€ ;D

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 56
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

;D

Βρε manosx τι νόμισες ρε άνθρωπε;

Ότι δεν ξέρω τον Richard David James ή ότι δεν ξέρω ποιος κρύβεται πίσω από το

ψευδώνυμο Aphex Twin;

Mα καλά ρε τόσο αφελής είσαι;

Tέσπα, το προσπερνάω, πάντως με έκανες κι γέλασα. ;D ;D ;D

Έλληνα δεν είμαστε συνομίλικοι, keep in mind... σου ρίχνω μερικές δεκαετίες...

 

Στο θέμα μας,

μιας και ο φίλος μας θα "κάνει trance" προτείνω το SH-01 λόγω της ύπαρξης του SuperSaw αλγόριθμου που είναι μια παραλλαγή του αντίστοιχου του jp-8000

άντε καλές αγορές !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΧΙ ρε φίλε, δεν τον ήξερες  ;D ;D Αλλιώς δε θα έλεγες "οι Aphex Twin"  ;D Ποιοι Aphex Twin  ???

 

Και καλά, δεν είναι και... υποχρεωτικό να τον ξέρει κάποιος  ;D Αλλά όταν κατηγορείς έναν ΑΓΝΩΣΤΟ συνομιλητή σου ότι είναι ανίδεος στα περί ηλεκτρονικής μουσικής, και στο καπάκι βγάζεις γνωμάτευση για τη σχέση "ΤΩΝ aphex twin" (sic) με τα studio, ε τότε αγγίζεις τα όρια της αστειότητας.

 

Αν και το πλέον αστείο είναι πως νομίζεις ότι είσαι ο πρώτος που ανακάλυψε το google  ;D  ;D  ;D

 

Anyway, μεγαλώνοντας θα καταλάβεις πολλά πράγματα.  ;) Και πρώτα απ' όλα ότι η μεγάλη ηλικία δεν είναι στα συν κάποιου  :'(  ;D  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επαναλαμβάνω την παράκληση για ηπιότερους τόνους στη διάρκεια της κουβέντας. Ηρεμία boyz και όλα θα πάνε καλά, έχει και ωραίο καιρό απόψε... 8)

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

που τον είδες βρε alchemist τον ωραίο καιρό;

κόπηκε η σύνδεση από την βροχή, μείνανε τα downloads στη μέση  :-[

και κατέβαζα τον τελευταίο δίσκο των aphex twin

με τον καινούριο drummer τους... ;D

 

p.s. πλάκα κάνω έτσι, μην το σβήσεις κι αυτό, όλα cool  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 10 μήνες αργότερα...

Hi all,

 

 

NEXXUS VST αυτό προτείνω εγώ η το Ultranova

 

edit: αποφεύγουμε τις νεκραναστάσεις παλιών θεμάτων τσεκάροντας την ημ/νία τελευταίας απάντησης και δεν γράφουμε greeklish

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 χρόνια αργότερα...

Γειά μια που περνουσα και εγω μετα απο χρόνια ας γραψω κατι για το θεμα.Μου έχει κολήσει το gaia επειδη δεν ειχα ποτε μου ενα αναλογικο ας πουμε , μου αρεσει που  ειναι φορητο και ειναι πληρες  εχεις ολες τις παραμετρους-κουμπια μπροστα σου και μπορει καποιος να πειραματιστει και ισως φτιαξει κανενα πραγματικα καινουργιο ηχο (πραγμα δυσκολο βεβαια ) αλλα και γενικα ηθελα ενα μικρο  για διαφορους λογους .Το mikrokorg δεν ξερω μου φαινεται να το πω πιο μπιμπλικι, νομιζω εχει περιορισμενες λειτουργιες στην επιφάνεια του  απο το γαια και η πολυφωνια απαραδεκτη 4 φωνες

Το δικο μου ειδος ειναι ambient.Τωρα για τα vst που ειπωθηκε παραπανω τα περισσοτερα  σε κουραζουν στον προγραμματισμο οπως καποια σαν το absynth που ειναι ενα χάος και ενα καινουργιο που ειδα προσομοιωση του DX7.      Αυτά

Εχθρός τού κέρδους είναι ή αντοχή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου