Προς το περιεχόμενο

Επίσκεψη σε μουσικό κατάστημα


Jazzjoker

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καταρχήν Σπύρο καλόπαιχτος ο ενισχυτής και εννοείτε θέλουμε κλιπς!

 

Κατά δεύτερον, +1000 για το Νάκα.

Η εξυπηρέτηση τα τελευταία χρόνια έχει πάει "απ'τον καιάδα στα ουράνια".

Έτυχα και εγώ φοβερής εξυπηρέτησης -όπως βλέπεις παρακάτω- προ λίγου καιρού και μάλιστα μέσο e-mail!

 

Έχετε ακούσει τη φράση "Στον ουρανό το έψαχνα, στη Γη το βρήκα"?

Ε λοιπόν βρήκα ένα και μοναδικό διαθέσιμο κομμάτι ex-demo σε πλήρη λειτουργική κατάσταση με όλα του τα παρελκόμενα (μαγνήτη, καλώδιο, mnauals) και εγγύηση, στο Νάκα στην Αθήνα.

Η συνεννόηση έγινε με e-mail και η εξυπηρέτηση ήταν Α Ψ Ο Γ Η!

Και το λέω εγώ, ένας fun των γερμανικών διαδικτυακών μουσικομάγαζων και (σχεδόν) μόνιμος γκρινιάρης για την εξυπηρέτηση (και τις τιμές) στην Ελλάδα και όλα τα παραπάνω σε τιμή "μούρλια" €480 (και σε 12 άτοκες με την κάρτα μου), λόγο ex-demo.

 

Άλλο ένα μεγάλο μπράβο λοιπόν στο Νάκα!

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 45
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Και απο εμενα ενα μπραβο στο καταστημα που αναφερετε... Βεβαια στα τυμπανιστικα ημουν εγω. Δεν ασχολουμαι με χορδες και τριχες...χαχαχα Πλακιτσα κανω παιδες. Τα παιδια ηταν αψογα στην εξυπηρετηση και οταν τους ενημερωσα οτι εκαναν ενα λαθος σε αυτα που αγορασα, πρεπει να μου ζητησαν -χωρις υπερβολη- 10 φορες συγνωμη... Και χωρις να μου πουν "αυτα συμβαινουν"... Και παλι μπραβο τους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Πιστεύω πως η εν γένει συμπεριφορά του συγκεκριμένου καταστήματος(από το οποίο έχω και εγώ θετικές εντυπώσεις-παράρτημα Θεσ/νίκης) αποτελεί-κατά μία έννοια-"νίκη" του καταναλωτικού κοινού.

  Οι μαζικές αγορές από το εξωτερικό,η σύγκριση και απαίτηση καλύτερων τιμών,φαίνεται πως επηρεάζουν,στην τελική,τους Έλληνες καταστηματάρχες,που αντιλαμβάνονται σιγά σιγά,πως μόνο με ανταγωνιστικές τιμές έχουν μέλλον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Πιστεύω πως η εν γένει συμπεριφορά του συγκεκριμένου καταστήματος(από το οποίο έχω και εγώ θετικές εντυπώσεις-παράρτημα Θεσ/νίκης) αποτελεί-κατά μία έννοια-"νίκη" του καταναλωτικού κοινού.

  Οι μαζικές αγορές από το εξωτερικό,η σύγκριση και απαίτηση καλύτερων τιμών,φαίνεται πως επηρεάζουν,στην τελική,τους Έλληνες καταστηματάρχες,που αντιλαμβάνονται σιγά σιγά,πως μόνο με ανταγωνιστικές τιμές έχουν μέλλον.

 

Απολυτα συμφωνος... \\m//

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο για το report και μπράβο και στην εταιρεία ΝΑΚΑΣ.

Έχω παρατηρήσει κι' εγώ ότι στην Ελλάδα μπορείς να βρεις χαμηλότερες τιμές από thomann π.χ σε αρκετά είδη.

Πράγμα το οποίο με έχει οδηγήσει στο να πιστεύω ότι η ρίζα της...κακής τιμής, βρίσκεται στον αντιπρόσωπο-εισαγωγέα (βλέπε π.χ Στόλλας για Fender ή Bon Studio για Gibson) και όχι στο λιανικό δίκτυο.

 

Μπορεί και να σφάλλω, βέβαια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Πάντως να σημειώσω ότι επειδή ψωνίζω από ΝΑΚΑ εδώ και 20 χρόνια πρακτικά, η αντιμετώπιση δεν ήταν ποτέ κακή, αλλά πάντα επαγγελματική και τέλεια! Στις παρτιτούρες και στα πλήκτρα που τότε κοίταζα! Για κιθάρες δε ξέρω...

 

Δεν είναι ότι ήταν χάλια και ξαφνικά άλλαξανε επειδή ψωνίζει ο κόσμος απ'έξω. Μην μειώνουμε κάποια πράγματα τόσο πολύ!

 

Για τιμές, ομολογώ ότι δεν ήξερα προ 20ετίας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι ότι ήταν χάλια και ξαφνικά άλλαξανε επειδή ψωνίζει ο κόσμος απ'έξω. Μην μειώνουμε κάποια πράγματα τόσο πολύ!

Δεν αλλάξανε στη συμπεριφορά,η οποία μπορεί να είναι καλή,κακή,ψυχρή,εγκάρδια κτλ,ανάλογα με τον υπάλληλο και την εν γένει εκπαίδευσή του.

Αλλάξανε,όμως,στις τιμές.Ο Νάκας πχ ήταν γνωστό "φαρμακείο".Τώρα,σε κάποια είδη έχει ελκυστικότερες τιμές από τα γνωστά online καταστήματα.Αυτό μόνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Μπράβο για το report και μπράβο και στην εταιρεία ΝΑΚΑΣ.

Έχω παρατηρήσει κι' εγώ ότι στην Ελλάδα μπορείς να βρεις χαμηλότερες τιμές από thomann π.χ σε αρκετά είδη.

Πράγμα το οποίο με έχει οδηγήσει στο να πιστεύω ότι η ρίζα της...κακής τιμής, βρίσκεται στον αντιπρόσωπο-εισαγωγέα (βλέπε π.χ Στόλλας για Fender ή Bon Studio για Gibson) και όχι στο λιανικό δίκτυο.

 

Μπορεί και να σφάλλω, βέβαια.

 

+ 1000 Καθόλου δεν σφάλεις... Και ο Νάκας, μπορεί να είναι μες στην ευγένεια - και καλά κάνει- αλλά είναι φαρμακείο...

 

Όταν έψαχνα για να πάρω Yamaha AV ενισχυτή ο αντιπρόσωπος Νάκας τον είχε 540 ευρώ...

 

Ενεργοποίησα τις γνωριμίες μου  ;D στο μαγαζί, αλλά παράλληλα έψαχνα και αλλού... Τον βρήκα 400 ευρώ !!! σε μαγαζί στον Πειραιά που ειδικεύεται σε audio video. Όταν είπα την τιμή στις... άκρες μου στον μπάρμπα Νάκα, μου είπαν, πάρτον από εκεί που τον βρήκες με τα 400, γιατί ακόμα και με την έκπτωση μας, τέτοια τιμή δεν θα σου κάνουμε...  ;D

 

Φυσικά και οι αντιπροσωπίες δαγκώνουν κανονικότατα...

 

 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πράγματι το συγκεκριμένο -μεγάλο- κατάστημα του Φ.Νάκα έχει πολύ καλή εξυπηρέτηση. Ιδια αντιμετώπιση είχα και σε καταστήματα σε άλλες περιοχές (πλην του Χαλανδρίου).

Επίσης, από τιμές και προϊόντα έχουν βελτιωθεί αρκετά:

Παλαιότερα με ρωτούσαν φίλοι από που να ψωνίσουν την 1η ηλεκτρική τους και λοιπά αξεσουάρ και ο Νάκας ήταν απλά στα "Don't s"...

Τώρα, διαθέτει αξιοπρεπεί starter ηλ.όργανα που παίζουν μια χαρά και άνετα με τιμές από 99ευρώ. Επαιξα με αυτή την granite και ήταν ηχητικά (και σε hardware) καλύτερη από μια harley benton strat (του thomann) και J&D (του musicstore), που είναι στην ίδια τιμή.

Επίσης, πολύ καλές είναι κάποιες περιπτώσεις στο στοκ του (στην Αθήνα και στην Παιανία). Υπάρχει και η λίστα στο site του Νάκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου