Προς το περιεχόμενο

Gibson les paul studio 50's tribute p90 Goldtop!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 25
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Μεγειά σου.

Αν έχω διαβάσει σωστά τα σημάδια τις τελευταίες μέρες, ήδη σε μισεί πολύς κόσμος. ;D

 

 

Μορφονιά η Χρυσούλα. 8)

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να τη χαίρεσαι. Σχόλια για την εμφάνιση δε θα κάνω κθότι δε μου αρέσουν οι les paul αλλά μικρό το κακό γιατί από ήχο σκίζει, απ' ό,τι άκουσα.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ route77: Σε ευχαριστώ για το σχόλιο. Όντως αυτό το κομμάτι σπάει λίγο τη μονοτονία

@ mpikoz: συμφωνώ απόλυτα και προχωρώ σε τροποποίηση

edit: δυστυχώς απ' ότι φαίνεται, πλέον δεν μπορώ να επέμβω στο κείμενο που ανάρτησα χτες...

 

@ Earendil & Jazzjoker: thanks! Προσπάθησα να την ηχογραφήσω όσο πιο "σωστα" γίνεται μιας και παίζοντας με δάχτυλα, έχω την τάση να ακούγομαι μουντός...

"The music that you listen to, becomes the soundtrack of your life"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι p90 πάνω σε goldtop είναι ΤΟ φετιχ .................

Υπάρχουν κι άλλες κιθάρες.

Και υπάρχει και η LP Goldtop με P90.  ;)

 

Με γειές.

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποια ειναι η διαφορα 50's με 60's?μονο το neck?

αναφορικά με τις studio tribute 50's εκτός απο το πάχος του μπράτσου (στις 60'ς είναι λεπτότερο) η σειρά των 50's βγαίνει με orange capacitors κάτι που η σειρά 60's δεν θα έχει.

 

@ audiokostas: Thanks! Πολύ θα ήθελα βέβαια να 'ηταν καμιά VOS αλλά "είναι πολλά πολλά τα λεφτά Άρη"... ;D  ;D

"The music that you listen to, becomes the soundtrack of your life"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

ευγε! τελεια αγορα! ...και τελειο timing  ;)

 

ακομα ψηνομαι για μια 50s, αλλα με αποτρεπει το γεγονος οτι δεν μπορω να την δοκιμασω...   >:(

 

ο λαζός εχει ακομα 50s (λευκη και chery s/b)

 

Αν ειδα καλα ειπες οτι εχεις/ειχες μια Studio με p90.

Το μανικι της 50s πως ειναι σε σχεση με την "απλη"?

Περισσοτερο με ενδιαφερει να μαθω αν το πλατος της ταστιερας ειναι μεγαλο/μεγαλυτερο, γιατι το προφιλ ειναι προφανως παχυτερο.

 

Καθοτι fenderακιας δεν με βολευουν οι φαρδιες ταστιερες. Εχω μια 335 και το μανικι ειναι φαρδυ και λεπτο και δεν με βολευει καθολου, οποτε δεν θα ηθελα να ξαναπεσω σε κατι τετοιο.

 

Απ'την αλλη, αν τα 60s δεν ειναι ...τσιγαροχαρτα και οι ταστιερες δεν ειναι ...autobahn δε θα με χαλουσε ιδιαιτερα να παρω μια 60s goldie ή μια honeyburst.

 

αν εισαι στη Θεσσαλονικη και προσφερεσαι για κιθαριστικο ...τετ-α-τετ, θα σου ειμαι ευγνωμων  ;D

 

 

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

αν εισαι στη Θεσσαλονικη και προσφερεσαι για κιθαριστικο ...τετ-α-τετ, θα σου ειμαι ευγνωμων   ;D

 

 

 

Έχω κάνει παραγγελία (απο αμερική μέσω φίλου που θα την φέρει) μια 60s goldtop... είμαστε βέβαια σε αναμονή, υπάρχει μεγάλη καθυστέρηση στην παράδοση και καθόλου σαφείς πληροφορίες απο τη gibson....

Επειδή λοιπον σε ενδιαφέρει το θέμα με το πάχος των μανικιών, έχω διαβάσει reviews απο χρήστες που μιλάνε για πολυ διαφορετικα πάχη (στο ίδιο μοντέλο!). Δηλαδη 50s που μοιάζουν με 60s και τούμπαλιν....!

Όταν κάποτε φτάσει η κιθάρα στα χερια μου και δεδομένου πως όλο και κάποιο live θα υπάρξει στα μέρη σου, θα σου την φέρω να την δοκιμάσεις!

:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου