Προς το περιεχόμενο

Συμβουλή για Ενισχυτή λαμπάτο και καμπίνα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 132
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Mesa εχει το guitar store...παντως απ'οτι ξερω πρεπει να το κανονησεις πρωτα ποτε, τι ωρα θα πας και ποιον ενισχυτη θες να ακουσεις...εγω ετσι εκανα και δεν ειχα κανενα θεμα, δοκιμασα τον peavey valveking για πανω απο μισαωρο...framus λιγο δυσκολα να βρεις για δοκιμη, diezel ισως καποιος να τους εχει αλλα δεν το γνωριζω. Παντως πηγαινε απο Λογοθετη να ακουσεις και τους engl...οταν τους ειχα πρωτοακουσει, αν και δεν ειχα τα ακουσματα απο ενισχυτες που εχω πλεον, ειχα παθει πολιτισμικο σοκ :P Οντως τσεκαρε και αυτον που προτεινε ο blackie οπως και κανα peavey 6505...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

o 6505 είναι νομίζω πιο κοντά σε Marshalll και ο evh δεν νομίζω να κάνει για αυτό που θέλω αν και πρέπει να είναι φοβερός για σόλο...

 

Με αυτον ηχογραφησε το τελευταιο δισκο ο eric petterson των testament...

!!!!! 8 !!!! προενισχυτικες λαμπες εχει... δε μπορει να μη βγαζει πραμα...ασε που παιρνεις ενισχυτη που παιζει τα ΠΑΝΤΑ...

ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΡΥΘΜΙΣΕΩΝ!!!!

 

αυτος μια χαρα τα καταφερνει:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε mergaz χωρις παρεξηγηση αλλα νομιζω πως υπαρχει λιγο συγχυση μεσα στο μυαλο σου γιατι απο αυτα που λες εχεις βγαλει λαθος συμπερασματα. Καλο θα ειναι να ακουσεις και να δοκιμασεις απο κοντα οσους περισσοτερους ενισχυτες μπορεις ωστε να βγαλεις σχετικα μια ακρη και να μην εχεις απλα μια εντυπωση για το πως ηχουν καποιοι ενισχυτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς να παίζω metal,στα διάφορα studios που έχω παίξει με ENGL,Hughes&Kettner,Peavey,Fender,Mesa Boogie Rectifier,Orange,Telegun,Marshall,ο ENGL (Fireball,νομίζω) ήταν με διαφορά ο πιο "βαρύς" και μεταλλικός από αυτούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παίζει να έχετε δίκιο. δεν έχω ακούσει από κοντά τους πιο πολλούς από αυτούς...δεν είναι και τόσο εύκολο να πάρω ακούσματα. εκτός από μαγαζιά παίζει να τους ακούσω και σε κανα studio? ξέρετε κανένα που να έχει αυτούς τους ενισχυτές?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παίζει να τους ακούσω και σε κανα studio? ξέρετε κανένα που να έχει αυτούς τους ενισχυτές?

 

Στη Θεσ/νίκη, ναι.  ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου