Προς το περιεχόμενο

Συμβουλή για Ενισχυτή λαμπάτο και καμπίνα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 132
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

2 κορυφαιες επιλογες εχεις, mesa ή diezel

 

δοκιμαζεις πιο ηχοχρωμα σου αρεσει και αγοραζεις

ψηφιζω χαλαρα diezel και με κλειστα αυτια..

 

αν παρεις engl θα τον πουλησεις συντομα..  ;D

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 κορυφαιες επιλογες εχεις, mesa ή diezel

 

δοκιμαζεις πιο ηχοχρωμα σου αρεσει και αγοραζεις

ψηφιζω χαλαρα diezel και με κλειστα αυτια..

 

αν παρεις engl θα τον πουλησεις συντομα..  ;D

 

Ακουσαμε και mesa σα τελεια επιλογη...

500 ενισχυτες μπορουν να κανουν αυτα που θελει ο φιλος και χωρις μπουστερακι μπροστα...

Το κακο η και καλο με τους ενγκλ ειναι πως ειναι ενισχυτες που ειναι αρκετα scooped απο τη "μανα" τους και ειναι πολυ σφιχτοι περιοριζοντας σε καπως σε λοιπα ειδη μουσικης...

Για σφιχτο ηχο δεν υπαρχει καλυτερη επιλογη(ο cobra ισως παιζει,ωστοσο η τιμη του ανεβαινει σε συγκριση με fireball-powerball).

 

οπως και να εχει μονο εσυ θα διαλεξεις...

να ξερεις ομως...ο ντιζελ κοστιζει 4 χιλιαρικα...ο μπουγκι λιγο λιγοτερα(αδικαιολογητως,αποψη μου)...

Ποσα εισαι διατεθιμενος να δωσεις?

Γιατι αν εισαι κοντα στα 2 χιλιαρικα οι επιλογες ισως να αλλαζουν και οχι προς το κακο καθως μπορεις να παρεις ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟ μηχανημα κοντα στα 1500...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηρα χαμπαρι οτι καπου ακουστηκε το ονομα μου εδω μεσα ?  ;D

 

Τι εγινε εχουμε καποιον νεο συμφορουμιτη , διακρητικο , ευγενεστατο , με ορεξη για μαθηση ο οποιος θεωρει οτι μονο οι ενυσχητες ανω των 3000 ευρω κανουν δουλεια , και τον αποπαιρνετε ?  ;D ;D

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α ξεχασα για καμπινα 2χ12 δεν υπαρχει καλυτερη απο την orange:

 

http://www.thomann.de/gr/orange_ppc212_gitarrenbox.htm

 

Η Mesa εχει 300 ευρω παραπνω γιατι ειναι μικροτερη προφανως  :P :P :P και ειναι και mesa... ::) ::) ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θεωρώ ότι μόνο ενισχυτές πάνω απο 3000 κάνουν δουλειά. μακάρι να βρώ αυτό που θέλω σε φθηνό ενισχυτή. Ισχύει όμως ότι ενισχυτές τέτοιου επιπέδου δεν τους βρίσκεις με 300 ευρώ.

 

Η αλήθεια είναι ότι μου αρέσει ο scooped ήχος. βασικά όπως είπα θέλω μπάσο high gain ήχο με κρατημένα μεσαία ώστε να ξεφεύγει από κραντσάρισμα τύπου Marshallorange και brit rock/metal ήχο. Αν οι engl το κάνουν αυτό (θα τους δοκιμάσω) καλώς γιατί είναι και πιο προσιτοί.

 

Δυστυχώς ή ευτυχώς δεν έχω να δώσω 4000. Εγω ξεκίνησα εξαρχής να ψάχνω μεταχειρισμένους Mesa (γιατί είχα κόλλημα) στο e-bay που είναι φθηνοι σχετικά. Υπολόγιζα οτι με 1500 ευρώ θα τα καταφέρω (μαζί με μια καμπίνα 2Χ12) αφού έβρισκα πολλούς mesa με 900$.

 

Μετά δοκιμάζοντας κανα δυο ενισχυτές άνοιξε λίγο το μυαλό μου. Ξεκόλλησα ντε και καλά από mesa αλλά δυστυχώς μάλλον απορίπτω e-bay.com λόγω απροβλεπτων τελωνείων που δεν το είχα υπολογίσει τόσο πολύ. Οπότε στρέφομαι ή σε καινούργιο από thomann ή σε μεταχερισμένο από e-bay.de (πιο πιθανή επιλογή) που έχει καλά κομμάτια. Οπότε μάλλον mesa, fryette και diezel απορίπτονται δυστυχώς γιατί ευρώπη ξεφεύγει. Από ότι είδα στο e-bay.de παίζουν αρκετοί randal, peavey, engl, hughes&kettner, framus που συγκαταλέγονται στις επιλογές μου. Δυστυχώς δεν είναι μόνο τι θέλω αλλά και τι μπορώ. Αλλα φυσικά ακόμα ευτυχώς μπορώ να διαλέξω ανάμεσα σε αυτούς και αν κάτσει καμια άλλη ευκαιρία καλώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Blackie, γιατι να μην τον παρει να τελειωνει μια και καλη (θεωρω πως ειναι εξαιρετικη τιμη); --> http://smart.noiz.gr/details.php?id=39663 Επισης υπαρχει στις αγγελιες ενας 6505+ με 800 ευρω :-X

 

Βlackie εχεις ακουσει τη fryette fat bottom 2x12; :)

 

Φιλε mergaz δηλαδη το budget σου ειναι 1500 ευρω κεφαλη+καμπινα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τον έχω δεί τον boogie. έχω μιλήσει και με το παιδί. δεν θέλω να δώσω πάνω από 1500ευρώ για κεφαλή και καμπίνα για αυτό ψάχνω μεταχειρισμένα σε γερμανία που είναι πιο φθηνά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου