Προς το περιεχόμενο

Πυξ Λαξ anybody?


December

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εμενα δεν μου αρεσαν ποτε αν και εχουν καποια catchy Κοματια,επισης μισω τον πλιατσικα γιατι την ειχε πεσει ''με πολυ αθλιο τροπο'' στην τοτε κοπελα μου οταν πηγε να ζητησει αυτογραφο..ο μπαφος δεν σε κανει πιο 'μουσικο' αλλα σε κανει σιγουρα λιγουρι..

επισης το ονομα του δεν ειναι τυχαιο οπως λεει και ο πανουσης.. ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 187
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

εμενα δεν μου αρεσαν ποτε αν και εχουν καποια catchy Κοματια,επισης μισω τον πλιατσικα γιατι την ειχε πεσει ''με πολυ αθλιο τροπο'' στην τοτε κοπελα μου οταν πηγε να ζητησει αυτογραφο..ο μπαφος δεν σε κανει πιο 'μουσικο' αλλα σε κανει σιγουρα λιγουρι..

επισης το ονομα του δεν ειναι τυχαιο οπως λεει και ο πανουσης.. ;D

 

+1000 μπάφους ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Το γεγονός ότι είχαν 75,000 κόσμο κάτι λέει... για τον κόσμο.

 

Καλώς ή κακώς αυτού του είδους η αισθητική (ειδικά στους στίχους... μπρρρρ) είναι καλοδεχούμενη σε πολύ κόσμο.

 

Η μαμακία να πεις σε τόσο κόσμο (έστω και πλάγια) ότι είναι η τελευταία συναυλία και μετά την ημέρα της συναυλίας να ανακοινώνεις την επόμενη τον Σεπτέμβριο... Εεεε... είναι μαμακια από κάθε επίπεδο!  :o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισης το ονομα του δεν ειναι τυχαιο οπως λεει και ο πανουσης.. ;D

Ξερει κανεις τι εμπλοκη ειχε στη μπαντα του αδερφου του, σχετικα με τα υπολοιπα μελη της, τα "μεροκαματα", την "απολυση" τους, και τα δικαστηρια με το ονομα της μπαντας?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

τα "μεροκαματα"

 

Πολύ πρόσφατα έμαθα τι δίνουν οι ΠΛ στην μπάντα τους και πήγα να λιποθυμήσω...  ;D Δεν θα πω νούμερα, αλλά μιλάμε για τρελά... χουβαρνταλίκια  :P :P ;D (κάτι σαν το γνωστό ανέκδοτο με τους μουσικούς του Νταλάρα)...  ;)

 

Όσο για την συναυλία, δεν πήγα και ούτε θα πήγαινα σε καμία περίπτωση- δεν είμαι φίλος με το ΠΛ ιδίωμα- αλλά πήγε μια φίλη μου. Μου είπε ότι τόσο ο ήχος ήταν τραγωδία, όσο και οι δύο ΠΛ, οι οποίοι της έδωσαν την εντύπωση ότι δεν γούσταραν καθόλου.

 

Αντίθετα, απ' ότι μου είπε ο κόσμος και η ενέργεια του ήταν αυτός που «τράβηξε» την συναυλία- καθώς τραγουδούσαν συνεχώς. 

 

 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη ποσο επρεπε να εχει το εισητηριο για να μην ειναι αρπαχτη? 1,40?

 

Μαγκια τους που μάζεψαν τοσο κόσμο. Δλδ δε επρεπε να βγαλουν τπτ? Αλλα κ πάλι ας βγαλαν εμενα δε με πειραζει καθολου αυτο από τη στιγμή που μου δοθηκε να δω live ενα από τα πιο δημοφηλές κ σημαντικα(αν κ οχι για ολους) ελληνικά συγκροτίματα. Αυτο με τις αρπαχτες βαρεθηκα να το ακουω. Όλες οι παλιες μπάντες που ξαναπαίζουν η συνεχίζουν να παιζουν το κάνουν μόνο για αρπαχτή??

 

 

Οταν εχεις κανονισει σε reunion 150 live

 

Λάρισα, Πέμπτη 21 Ιουλίου, AEL FC Arena

Καβάλα, Σάββατο 23 Ιουλίου, Δημοτικό Στάδιο Ανθή Καραγιάννη

Αλεξανδρούπολη, Κυριακή 24 Ιουλίου, Δημοτικό Στάδιο

Κύπρος, Σάββατο 30 Ιουλίου 2011, Στάδιο Αγίας Νάπας

Καρπενήσι, Σάββατο 6 Αυγούστου 2011, Αθλητικό Κέντρο

Καλαμάτα, Τετάρτη 10 Αυγούστου 2011, Δημοτικό Στάδιο

Ολυμπία, Παρασκευή 12 Αυγούστου, Θέατρο Αρχαίας Ολυμπίας

Θεσσαλονίκη, Τετάρτη 7 Σεπτεμβρίου 2011, Καυτανζόγλειο Στάδιο

Αθήνα, Σάββατο 10 Σεπτεμβρίου 2011, Terra Vibe - Νέα Ημερομηνία

Πάτρα, Σάββατο 17 Σεπτεμβρίου 2011, Παμπελοποννησιακό Στάδιο

Ηράκλειο Κρήτης, Δευτέρα 26 Σεπτεμβρίου 2011, Παγκρήτι

 

...πιστευω οτι κατι τετοιο τεινει προς αρπαχτη. Ομοιως και η σταση των Scorpions τα τελευταια χρονια που ερχονταν Ελλαδα και πηγαιναν και στο σταδιο Κατω Κολοπετινιτσας, Μακρυπλαγιου παραλληλα με Αθηνα, Θεσσαλονικη, Ξανθη, Καβαλα κτλ...

Everybody gets the blues sometime

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πήγα, δεν έχω γνώμη για το live.

Να πω όμως κάτι που έχω μάθει απο προσωπική εμπειρία και ίσως να ισχύει και εδω, για το θέμα της ποιότητας του ήχου.

Εγω λέω λοιπον, πως αν η μπάντα παίζει καλά είναι καλός και ο ήχος μιας και βγαίνει στο μεγαλύτερο ποσοστό απο αυτη. Ιδίως όταν μιλάμε για καλό setup μηχανηματων που λογικά  υπάρχουν σε τόσο μεγάλες διοργανώσεις (και απότι είπε κάποιος παραπάνω ήτανε καλοστημένο τεχνικά).

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εισαι φιλος μου-τελος

 

Γεια σας ρε μάγκες μου μουσικάρες!!!

Δεν πήγα στο live εννοείται (ποιο live;), δεν μου αρέσουν καθόλου οι τύποι, συμφωνώ με τα περί αρπαχτής, αλλά θεωρώ άκρως κωμικό-τραγικό να βαφτίζουμε τους κάθε χ,ψ, πυξ λαξ "μη μουσικούς".

Όταν αυτοί οι τύποι έχουν πουλήσει τα τρελά εκατομύρια αντίτυπα στην "μη μουσική" καριέρα τους, και όταν έχουν μαζέψει στην τελευταία τους συναυλία 75.000 "μη μουσικό" κοινό, με ποια ιδιότητα ή χαρακτηρισμό να απευθυνόμαστε λοιπόν σε αυτούς;Καλουπατζήδες;Kαλό μου ακούγεται...

Εσείς λοιπόν που είστε οι "σωστοί μουσικοί" γράψτε ένα κομμάτι ή ανεβάστε κάποιο ήδη έτοιμο δικό σας κομμάτι εδώ στο noiz να το συγκρίνουμε με κάποιο αντίστοιχο του Μάνου Ξυδούς.

Κι αυτός πυξ λαξένιος δεν είναι;

Άντε να σας δω μουσικάρες μου...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου