Προς το περιεχόμενο

Kilimanjaro Dark Jazz Ensemble live


blue

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είχα την τύχη να τους παρακολουθήσω χτες στο Gagarin. Tα σκίσανε όλα σε βαθμό που δεν μπορώ να περιγράψω χωρίς ηχητικά εφέ, αλλά επειδή είχα την τύχη (2) να βρεθώ στο backstage, είδα και αναφέρω οτι ΟΛΟΙ τους είχαν MAC με Ableton με 2 controllers. To πιο ενδιαφέρον ήταν οτι όλα τα σήματα πέρναγαν από ένα JamHub για monitoring, γεγονός που εξηγεί πώς ήταν τόσο καλά ισορροπημένες οι στάθμες τους και δεν ξέφευγαν πολλοί μικροφωνισμοί παρά την ιδιαιτερότητα των σημάτων τους (είχαν ΗΧΑΡΑ).

 

To alter ego τους που άνοιξε τη συναυλία ήταν οι ίδιοι σε διαφορετικό μοτίβο (βασικά, πριόνιζαν ακόμα πιο σκληρά), αλλά η διαφορά ήταν τεράστια στην αποδοχή του κόσμου (μεγάλος θεός περιέγραφε στη φίλη του που ήρθε αμέσως μετά το support οτι "καλα που ήρθες τώρα γιατί οι προηγούμενοι έπαιζαν μαλακίες" ;D ). To άλλο ωραίο ήταν οτι καθ' όλη τη διάρκεια της συναυλίας δεν ακούστηκε κιχ απο τους μουσικούς και οτι γενικά το όλο πρόγραμμα ήταν σαν ένα τεράστιο κομμάτι χωρίς διακοπές.

 

Μπράβο Μίλτο.

 

Aυτό είναι το "γνωστό" κομμάτι τους :

 

 

http://www.tkde.net/tkdenet/tkde.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σαι καλά για το ρηβιού, λυπάμε που τους έχασα.

 

Για το alter ego τους δεν είχα προσέξει καν πως υπήρχε, θα πάω να ακούσω από περιέργεια...!

 

Συγχαρητήρια Μίλτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι μπράβο Μίλτο ρε παιδιά; Πείτε καμιά πληροφορία να καταλάβουμε κι εμείς.

 

Μπράβο Μίλτο, όπως και να 'χει.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μίλτος εδώ. Σας ευχαριστώ.

 

Inseide joke Σπύρο, μην ψαρώνεις, με κοροϊδεύουν τα παλιόπαιδα.

 

Eξαιρετικοί οι Kilimanjaro darkjazz, πολύ καλός ήχος, ωραίο ταίριασμα των visuals.

Με ενόχλησε λίγο η βουή του κόσμου που σε σημεία ακουγόταν περισσότερο απ την μπάντα. Επίσης ένα "καλησπέρα είμαστε οι κιλιμάντζαροι και σας ευχαριστούμε" θα ήθελα να το ακούσω. 

φβ/snoozeloop

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To alter ego τους που άνοιξε τη συναυλία ήταν οι ίδιοι σε διαφορετικό μοτίβο (βασικά, πριόνιζαν ακόμα πιο σκληρά), αλλά η διαφορά ήταν τεράστια στην αποδοχή του κόσμου (μεγάλος θεός περιέγραφε στη φίλη του που ήρθε αμέσως μετά το support οτι "καλα που ήρθες τώρα γιατί οι προηγούμενοι έπαιζαν μαλακίες" ;D ).

Φίλη μου που παρακολούθησε τη συναυλία, σχολίασε το συγκεκριμένο σχήμα κάπως έτσι

;D

 

(Δεν έχω προλάβει να ακούσω εγώ ακόμα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σαι καλά για το ρηβιού, λυπάμε που τους έχασα.

 

Για το alter ego τους δεν είχα προσέξει καν πως υπήρχε, θα πάω να ακούσω από περιέργεια...!

 

Συγχαρητήρια Μίλτο.

Δε χάνεις και τίποτα που δεν ήξερες για το ''alter ego'' τους .ο drummer by the way απαράδεκτος....Καλό γενικά το λάιβ των Kilimanjaro Dark Jazz Ensemble για τα λεφτά του  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω την αληθεια, προτιμώ την υστερη εποχή του Tiersen, που με λιγοτερους ήχους, δημιουργεί μια παρόμοια αισθηση (κατα καποιο τρόπο), αλλα με πιο εξέχουσα και ευδιακριτη μελωδική γραμμη.

 

Θαυμαζω το ηχητικό αποτέλεσμα, αλλα μου λείπει λίγο η λαϊκίλα. Η φολκίλα ρε παιδί μου, πως το λένε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου