Προς το περιεχόμενο

Open Wound + The Glacier (Spyrosch)


SpyrosCh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Πάρα πολύ ωραίο -όπως όλα- και αναγνωρίσιμο!  :)

 

 

 

Μόνιμο παράπονο (μέχρι να στρώσει το mix) είναι ότι "χάνω" στίχους σε κάποια σημεία και με τρώει η περιέργεια.  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εξαιρετικότατοτατοτατο....

Μπράβο ρε αγόρι μου. Προσπαθείς καθόλου να βρεις καμιά άκρη προς τα έξω; Γιατί στην Ελλάδα χάνεσαι...

 

Μετά το 5:36 μου θύμισε Φρανκ Ζάπα. Μόνο σε μένα;

 

Δεν θα το σκεφτόμουν μόνος μου αλλά έχεις δίκιο... ;)

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαιρετικός (όπως πάντα, άλλωστε  :))

Βάζεις τον πήχη ΠΟΛΥ ψηλά!!!

 

Προσπαθείς καθόλου να βρεις καμιά άκρη προς τα έξω; Γιατί στην Ελλάδα χάνεσαι...

+1000

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[quote author=harilatron link=topic=191553.msg638724#msg638724 date=1327760074

Μόνιμο παράπονο (μέχρι να στρώσει το mix) είναι ότι "χάνω" στίχους σε κάποια σημεία και με τρώει η περιέργεια.  ;D

 

Όχι, μόνο σε σημεία, σχεδόν σ' όλο το 1ο μέρος του κομματιού. Επίσης είναι η 1η φορά που η προφορά δεν μου φάνηκε και τόσο πειστική.

Το ήσυχο μέρος μου φάνηκε τόσο μα τόσο επηρεασμένο από Alice in chains, Mad season.

To μέρος από 5.30 και εντεύθεν είναι καταπληκτικό, με αριστουργηματικό θέμα κιθάρας και καθ' επέκταση πιάνου στη συνέχεια.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ shelter, πάνο, foxxx, harilatre, ray (θα προσπαθήσω), earendil, mustafank, blue, evilnye και mr.apos  :). Να'στε καλά!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Εξαιρετική, εντυπωσιακή, αξιοζήλευτη μουσικότητα όπως πάντα. Πολύ ωραίες, πληθωρικές εμπνεύσεις. Κερδίζει το αυτί παρά τη μεγάλη διάρκεια. Συγχαρητήρια για άλλη μια φορά!

 

Εξαιρετικότατοτατοτατο....

Μπράβο ρε αγόρι μου. Προσπαθείς καθόλου να βρεις καμιά άκρη προς τα έξω; Γιατί στην Ελλάδα χάνεσαι...

 

Σπύρο εξ αφορμής του παραπάνω σχολίου (και επειδή έχει ξανατεθεί και από άλλους συμφορουμίτες) να τολμήσω να γίνω λίγο disruptive. Καλά τα περί εξωτερικού, αλλά η Μόνικα ας πούμε (την οποία εκτιμώ) δεν βλέπω να έχει πρόβλημα που έχει βάση της την Ελλάδα. Δεν ξέρω πόσα λεφτά βγάζει από τη μουσική της αλλά είναι πιθανό ότι ζει από αυτή πλέον. Το ίδιο ίσχυε παλιότερα για τους Raining Pleasure π.χ.

 

Ακούγοντας τη μουσική σου, αυτόματα μου γεννάται η σκέψη ότι σε μουσικά θέματα δεν σηκώνεις πολύ βελτίωση, γιατί είσαι ήδη παραπάνω από επαρκής. Αυτό το νερό έχει μπει στο αυλάκι και δεν πρόκειται να βγει. Ακόμη και οι καλύτεροι μουσικοί του φόρουμ (δεν ανήκω σε αυτούς) δύσκολα θα βρουν να σου πουν παρατηρήσεις ή συμβουλές -και δεν θα αναιρούν αυτές την ουσία.

 

Για να μη σου πω απλώς άλλη μια φορά τι καλά που τα κάνεις όλα, προσπάθησα να σκεφτώ κάτι που μπορεί να σου ήταν εποικοδομητικό. Και σκέφτηκα απλά. Μήπως ας πούμε θέλεις μια μπάντα και να αρχίσεις να παίζεις live; Αν κάτσει το εξωτερικό έκατσε, αν όχι, αυτή η μουσική δεν πρέπει να αποδοθεί ζωντανά; Έχεις σχέδια για κάτι τέτοιο;

 

Κατά τη γνώμη μου κάνεις πολύ καλά αυτό που κάνεις. Αφού ολοκληρώσεις το υλικό σου, δημοσιοποίησέ το πλέον σε 50, 100, 1000 άτομα ζωντανά. Βγες από το στούντιό σου, άσε και άλλες "μουσικές" ενέργειες συμπαικτών να σε πλαισιώσουν, θα δώσει μεγαλύτερη σπίθα σε αυτό που κάνεις.

 

Επαναλαμβάνω τη βασική μου σκέψη, μουσικά/δημιουργικά έχεις τόσο υψηλό επίπεδο που την όποια βελτίωση πρέπει να την αναζητήσεις σε άλλα ζητήματα, απλά και πρακτικά, γενικότερης διαχείρισης της πολύ καλής δουλειάς σου (χωρίς να θεωρώ ότι η δημιουργία μίας μπάντας είναι κάτι απλό βέβαια).

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραίο κομμάτι, για μια ακόμη φορά! Απολαυστικό. Μου θυμίζει λίγο Opeth χωρίς βαριά διστόρσια, αλλά κρατάει μια σπιρτάδα, μια διαρκή κίνηση και ένα στυλ δικά του!

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου