Προς το περιεχόμενο

RP1000 no jam-along??


gadget

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπέρες!

 

Είμαι σε αναζήτηση πεταλιέρας για την κιθάρα και ενώ έιχα καταλήξει στην tonelab EX που έχει σχεδόν όσα χρειάζομαι (δεν έχει looper αλλα δεν είχα και στο χωριό μου για να μου λήψει) , άρχισα να καλοβλέπω την rp1000 γιατϊ εμφανίζεται συχνά στις αγγελίες και νομίζω είναι μια κλάση πάνω...

 

Δεν έχει όμως AUX-IN... που είναι ένας βασικός λόγος που θα έπαιρνα πεταλιέρα.

Το σκεπτικό είναι:

Guitar->MultiFX-> ακουστικα

              |

            mp3

 

Κάτι πήρε το μάτι μου οτί υπάρχουν ρυθμίσεις να το κάνεις και με την rp ξέρει κανείς τίποτα;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Κάτι πήρε το μάτι μου οτί υπάρχουν ρυθμίσεις να το κάνεις και με την rp ξέρει κανείς τίποτα;;

 

Διευκρίνηση... σε φόρα το είδα το μανουαλ δεν το ξεζούμισα αλλα δεν είδα να λέει κάτι....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρες!

 

Είμαι σε αναζήτηση πεταλιέρας για την κιθάρα και ενώ έιχα καταλήξει στην tonelab EX που έχει σχεδόν όσα χρειάζομαι (δεν έχει looper αλλα δεν είχα και στο χωριό μου για να μου λήψει) , άρχισα να καλοβλέπω την rp1000 γιατϊ εμφανίζεται συχνά στις αγγελίες και νομίζω είναι μια κλάση πάνω...

 

Δεν έχει όμως AUX-IN... που είναι ένας βασικός λόγος που θα έπαιρνα πεταλιέρα.

Το σκεπτικό είναι:

Guitar->MultiFX-> ακουστικα

               |

             mp3

 

Κάτι πήρε το μάτι μου οτί υπάρχουν ρυθμίσεις να το κάνεις και με την rp ξέρει κανείς τίποτα;;

 

"DigiTech RP1000 features an 1/8" input for bringing in your MP3 player or CD player and practicing along with your favorite tracks."

 

Kανε μια αναζητηση στο google και θα το δεις.Αν εχεις τη δυνατοτητα να παρεις την Rp μη το πολυσκεφτεσαι.Αναμεσα στις δυο τρεις καλυτερες πεταλιερες που κυκλοφορουν απο πολλες αποψεις ;).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλά εδώ: http://www.digitech.com/en-US/products/rp1000

 

Δεν λέει κάτι τέτοιο, ούτε στο thomann, και σε ένα ξένο φόρουμ που έχασα το link ένας ισχυριζόταν οτι η απάντηση της digitech  σε αντίστοιχη ερώτηση του ήταν "RP1000 is not design for jamalong", και στις φωτογραφίες την γυρνάω απο εδώ την γυρνάω απο εκεί δεν το βλέπω το άτιμο το 1/8" input  :P :P

 

ευχαριστώ πάντως!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"DigiTech RP1000 features an 1/8" input for bringing in your MP3 player or CD player and practicing along with your favorite tracks."

 

Και που είναι;

RP1000_rear.jpg?1291317778

 

http://digitech.com/system/product_attachments/184/original/RP1000_rear.jpg?1291317778

 

H 500άρα νομίζω έχει αλλά στη χιλιάρα δεν βλέπω κάτι.

Στη 1000άρα σε κανά return ή με USB χωρίς να είμαι σίγουρος.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και που είναι;

RP1000_rear.jpg?1291317778

 

http://digitech.com/system/product_attachments/184/original/RP1000_rear.jpg?1291317778

 

H 500άρα νομίζω έχει αλλά στη χιλιάρα δεν βλέπω κάτι.

Στη 1000άρα σε κανά return ή με USB χωρίς να είμαι σίγουρος.

 

Δεν εχω ιδεα παροτι εχω παιξει αρκετες φορες με μια ενος φιλου.Σε οσα site παντως εκανα search που γραφουν τα specs λενε οτι εχει...πχ εδω http://www.imuso.co.uk/Effects/13972-/DigiTech-RP1000-Guitar-Multi-Effects-Pedal

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H 500άρα νομίζω έχει αλλά στη χιλιάρα δεν βλέπω κάτι.

Στη 1000άρα σε κανά return ή με USB χωρίς να είμαι σίγουρος.

 

Αυτό με το return το είχα διαβάσει και αλλού αλλά και αυτός που το πρότινε δεν το είχε δοκιμάσει...

 

Για την 500αρα το ξέρω αλλά αν είναι να πέσω κατηγορία προτιμώ την tonelab ...

Οχι πως μπορώ να στο αιτιολογήσω ακριβώς γιατί μιας και η εμπειρία με πεταλια/εφφε/πεταλίερες δεν έχω αλλά απο αυτά που ακουσα και δίαβασα μου κάνει περισσότερο..

 

Δεν τήν έχω απορήψει πάντως αλλά για την ώρα την έχω βρεί στα ίδια λεφτά με την 1000

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό με το return το είχα διαβάσει και αλλού αλλά και αυτός που το πρότινε δεν το είχε δοκιμάσει...

 

Για την 500αρα το ξέρω αλλά αν είναι να πέσω κατηγορία προτιμώ την tonelab ...

Οχι πως μπορώ να στο αιτιολογήσω ακριβώς γιατί μιας και η εμπειρία με πεταλια/εφφε/πεταλίερες δεν έχω αλλά απο αυτά που ακουσα και δίαβασα μου κάνει περισσότερο..

 

Δεν τήν έχω απορήψει πάντως αλλά για την ώρα την έχω βρεί στα ίδια λεφτά με την 1000

 

H αποφαση ειναι δικη σου,παντως να ξερεις οτι με την rp500 δεν πεφτεις κατηγορια.Ιδιο μοντελινγκ απλα με την rp1000 εχεις εξαιρετικη ευελιξια στους τροπους που την συνδεεις με τον ενισχυτη σου(4 cable method) αλλα με βαση αυτα που λες μαλλον δεν τα χρειαζεσαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H αποφαση ειναι δικη σου,παντως να ξερεις οτι με την rp500 δεν πεφτεις κατηγορια.Ιδιο μοντελινγκ απλα με την rp1000 εχεις εξαιρετικη ευελιξια στους τροπους που την συνδεεις με τον ενισχυτη σου(4 cable method) αλλα με βαση αυτα που λες μαλλον δεν τα χρειαζεσαι.

 

+1

 

Για ποια Tonelab μιλάς;

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως Δουλεύω την RP1000 με την κάρτα ήχου που έχει ενσωματωμένη με USB και έχω τρελό αποτέλεσμα τα return παίζουν άψογα σαν είσοδοι αλλά η κάρτα που έχει η RP ΛΥΝΕΙ ΧΕΡΙΑ.

Πανεύκολη χρήση και αμέτρητα ποιοτικά εφέ.

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου