Προς το περιεχόμενο

Ενότητα Μπάσου


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βέβαια καλό θα ήταν η κατηγορία «κιθαρο-μπασό-ενισχυτές» να γινόταν τρεις ξεχωριστές, για να μην είναι το χάος που βλέπουμε σήμερα.  

 

Σ' αυτό διαφωνώ, οι ενισχυτές μπάσου ας συζητιούνται στην ενότητα μπάσου και οι της κιθάρας στην ενότητα της κιθάρας. Αδελφάκια είναι το κάθε όργανο με τον ενισχυτή του, και η οικογένεια είναι ο πυρήνας της κοινωνίας.  ::)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 67
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Moderator

Σ' αυτό διαφωνώ, οι ενισχυτές μπάσου ας συζητιούνται στην ενότητα μπάσου και οι της κιθάρας στην ενότητα της κιθάρας. Αδελφάκια είναι το κάθε όργανο με τον ενισχυτή του, και η οικογένεια είναι ο πυρήνας της κοινωνίας.  ::)

 

 

 

Έστω και έτσι. Αλλά καλό θα ήταν να αποσυμφορηθεί η (τόσο πηγμένη) κατηγορία.

 

Βέβαια κατ εμέ, το ιδανικό θα ήταν, αν υπήρχε κατηγορία ενισχυτές, να σπάει σε άλλες δύο- ξεχωριστά για κιθάρα και μπάσο.

 

 

ΥΓ: (Απαντώ σε εμένα  ;D) Τι μας λες ρε μάστορα... Σε λίγο θα μας ζητήσεις διαφορετικές κατηγορίες για Fender- με υποκατηγορίες Jazz/ Precision, Musicman (αναλόγως) κλπ. Τι το πέρασες; Talk Bass;  ;D ;D ;D 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδιά..Μάλλον δεν έγινε κατανοήτος,έχετε και δικιό μεταξύ μας ;DΑυτό που προσπάθησα να σας πώ είναι ότι εδώ μέσα δεν είμαστε όλοι καθαρά μπασίστες με σπουδές και ενασχόληση κλπ κλπ στο σπόρ.Ο τρόπος που αντιμετωπίζουμε το όργανο και την μουσική είναι τελείως διαφορετικός απο την κιθάρα πλήκτρα ακόμη και κόντραμπάσο.Και μέτα μπαίνουν και τα Στύλ.Αλλό πράμα το rock μπάσο αλλό το bebop μπάσο αλλό το funk-RnB-Soul μπάσο...Όλα αυτά χρειάζονται ειδικές γνώσεις που δεν έχουμε όλοι σε ένα forum,χωρίς να θέλω να υποτιμήσω κανένα.Εγώ είμαι υπέρ της δημιουργίας ενώτητας για το μπάσο αλλά θα υπάρξουν σίγουρα θέματα μεταξύ των αντιλήψεων...Πράγμα καλό

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ίδια κατάσταση υφίσταται σε όλα τα όργανα.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που προσπάθησα να σας πώ είναι ότι εδώ μέσα δεν είμαστε όλοι καθαρά μπασίστες με σπουδές και ενασχόληση κλπ κλπ στο σπόρ.Ο τρόπος που αντιμετωπίζουμε το όργανο και την μουσική είναι τελείως διαφορετικός απο την κιθάρα πλήκτρα ακόμη και κόντραμπάσο.Και μέτα μπαίνουν και τα Στύλ.Αλλό πράμα το rock μπάσο αλλό το bebop μπάσο αλλό το funk-RnB-Soul μπάσο...Όλα αυτά χρειάζονται ειδικές γνώσεις που δεν έχουμε όλοι σε ένα forum,χωρίς να θέλω να υποτιμήσω κανένα.Εγώ είμαι υπέρ της δημιουργίας ενώτητας για το μπάσο αλλά θα υπάρξουν σίγουρα θέματα μεταξύ των αντιλήψεων...Πράγμα καλό

 

..... μάλλον και εσυ απόξω θα μείνεις

rust never sleeps

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

..... μάλλον και εσυ απόξω θα μείνεις

 

;D ;D ;D

Αν έχουμε εκλογές για δεκαπενταμελές εγώ σε στηρίζω για πρόεδρο!!!

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

;D ;D ;D

Αν έχουμε εκλογές για δεκαπενταμελές εγώ σε στηρίζω για πρόεδρο!!!

 

Εχω precision  να μπω ταμίας  ;)

 

Όσο για τα παραπάνω που λες ,τι σημασία έχει  αν ξέρεις  1500 πράγματα περισσότερα για το μπάσο απο μένα  ή εγω  είμαι  καλύτερος  απο σένα  στο bebop

 

Δώσε  τις γνώσεις σου να σου  δώσω τις δίκες μου (μπούρδες  - καμιά μπίρα σε κερνάω)

 

Να μαστε κάλα και να χαβαλεδιάζουμε  ή μήπως  δεν έχει αυτή την έννοια το forum;

 

Εντελώς  φιλικά  και οι μπίρες ισχύουν .

 

 

rust never sleeps

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο για τα παραπάνω που λες ,τι σημασία έχει   αν ξέρεις  1500 πράγματα περισσότερα για το μπάσο απο μένα  ή εγω  είμαι  καλύτερος  απο σένα  στο bebop

 

Ρε παιδιά δεν είναι θέμα γνώσεων ή καλύτερου-χειρότερου..Είναι θέμα συνεννόησης...Σε ένα forum θα υπάρξουν από super-επαγγελματίες μέχρι και δεκαεφτάχρονα που επειδή η μπάντα δεν έχει μπάσο αλλάξαν από κιθάρα σε μπάσο...Θα υπάρχει ένα θέμα γιατί το ηλεκτρικό μπάσο έχει άλλη φιλοσοφία παιξίματος τοποθέτησης συμπεριφοράς κλπ.Ποσό μάλλον αν αρχίσουμε και μιλάμε για στυλ αρμονίες κλπ κλπ κλπ...Φυσικά στην τελική αν υπάρχει καλή θέληση όλοι κερδισμένοι βγαίνουμε όποτε όλα καλά...

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου