Προς το περιεχόμενο

Γιατί ωρέ μαγαζάτορα ξηγιέσαι έτσι;;;


kontras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αλλα αυτα ειναι δυστυχως φιλος ψιλα γραμματα για σας.

 

Όχι, ψιλά... Αόρατα... Για όλους... Δυστυχώς.

 

 

ποιο ειναι τελος παντων αυτο το μαγαζι?

 

το μαγαζί λέγεται ΒΑΒΕΛ, πάνω στην πλατεία εξαρχείων.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 142
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

 

Όχι, ψιλά... Αόρατα... Για όλους... Δυστυχώς.

 

Και για εμένα πχ που είμαι 28 εχω την πρωινή μου δουλειά αλλά και μια μπαντούλα (δηλαδή καμία σχέση με επαγγελματίας) και θέλω να παίζω ένα live το 4μηνο... 

 

Ποίος είναι ο νόμιμος ή/και ηθικός τρόπος να το κάνω μιας και νόμιμος θέλω να είμαι αλλα και να μην μπαίνω σε ξένα χωράφια.

 

Αν παίξω τσάμπα χαλάω την πίατσα. Αν πάρω ποσοστό/κομμάτι απο τα εισιτήρια που κόπηκαν και χαλάω την πιάτσα και δεν μπορώ να τα δικαιολογήσω ούτε εγώ ούτε ο μαγαζάτορας και αν ζητήσω κασέ συγκεκριμένο μάλλον θα με πάρουν με τις τομάτες.

 

Χωρίς καμία ειρωνεία αλλά με πραγματική απορία σε μια τέτοια περίπτωση τι γίνεται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς καμία ειρωνεία αλλά με πραγματική απορία σε μια τέτοια περίπτωση τι γίνεται?

 

Πιατσοφιξ...και καθαρισες ;D

 

Περαν της πλακας, το χαλάς την πιάτσα δεν υπάρχει. Είναι μουσική, ο καθένας την υπηρετεί όπως καταλαβαίνει.

 

Αν εσυ που παιζεις δωρεάν, εισαι καλυτερος αυτου που ζητάει ντουκου χαρτουρα, αυτό είναι πρόβλημα του άλλου και όχι δικό σου.

 

Σιγά που θα γεμίσουμε και ενοχές επειδή δε βάλαμε ταμπελάκι με τιμή στο κάθε χόμπι μας.

 

ndnikola: Πιο σεμνά παρακαλώ

 

Το παραπανω ειναι προιον επινοησης και σατυρας και δεν εχει σχέση με τον συμπαθεστατο διαχειριστή-διατηρητη ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέστα ρε neeq γιατί αυτά τα "χαλάτε τη πιάτσα" μου φέρνει κάτι σε συνδικαλισμό ταξιτζήδων.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιατσοφιξ...και καθαρισες ;D

 

Περαν της πλακας, το χαλάς την πιάτσα δεν υπάρχει. Είναι μουσική, ο καθένας την υπηρετεί όπως καταλαβαίνει.

 

Αν εσυ που παιζεις δωρεάν, εισαι καλυτερος αυτου που ζητάει ντουκου χαρτουρα, αυτό είναι πρόβλημα του άλλου και όχι δικό σου.

 

Σιγά που θα γεμίσουμε και ενοχές επειδή δε βάλαμε ταμπελάκι με τιμή στο κάθε χόμπι μας.

 

Δεν επρεπε να μιλας εσυ ετσι γιατι υποτιθεται οτι εισαι μουσικος με σπουδες και καποιας ηλικιας και επρεπε να γνωριζεις οτι υπαρχει κοσμος που ζει απο τη δουλεια αυτη (οχι εγω παντως). Δεν τους σεβομαστε??!! Δεκτον. Μην τους κοροιδευουμε απο πανω.

 

 

 

Και για εμένα πχ που είμαι 28 εχω την πρωινή μου δουλειά αλλά και μια μπαντούλα (δηλαδή καμία σχέση με επαγγελματίας) και θέλω να παίζω ένα live το 4μηνο...  

 

Ποίος είναι ο νόμιμος ή/και ηθικός τρόπος να το κάνω μιας και νόμιμος θέλω να είμαι αλλα και να μην μπαίνω σε ξένα χωράφια.

 

Αν παίξω τσάμπα χαλάω την πίατσα. Αν πάρω ποσοστό/κομμάτι απο τα εισιτήρια που κόπηκαν και χαλάω την πιάτσα και δεν μπορώ να τα δικαιολογήσω ούτε εγώ ούτε ο μαγαζάτορας και αν ζητήσω κασέ συγκεκριμένο μάλλον θα με πάρουν με τις τομάτες.

 

Χωρίς καμία ειρωνεία αλλά με πραγματική απορία σε μια τέτοια περίπτωση τι γίνεται?

 

Φιλος δεν το συζηταμε  ;D  θα πας να παιξεις, γιατι αν η γρια μαθει στα συκα...τρωει και τα συκοφυλλα, και το παταρι φιλε ειναι μεγαλη ιστορια. Αν το χεις μαθει το ατιμο  παθαινεις στερητικο συνδρομο, και δεν υποφερεται  ;D

Αλλα θα πας στη ζουγκλα εις γνωσην σου και αν φας τα μουτρα σου δεν θα βγεις στα φορα να διεκδικισεις τα ανυπαρκτα δικαωματα σου, θα βαλεις την ουρα στα σκελια και θα πας σπιτι σου για να προγραμματισεις το επομενο τετραμηνο ποιος θα σε κοροιδεψει.... Ενταξει....καποια στιγμη θα μαθεις και δεν θα σε κοροιδευουν οι μαγαζατορες. ;D

 

 

Πέστα ρε neeq γιατί αυτά τα "χαλάτε τη πιάτσα" μου φέρνει κάτι σε συνδικαλισμό ταξιτζήδων.

 

Ωδιε, αυριο πρωι με τον κηδεμονα σου  ;D

Το επαγγελμα του μουσικου δεν ειναι κλειστο σαν του ταξιτζη και του φαρμακοποιου. Οποιος θελει γινεται.  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν τους σεβομαστε??!! Δεκτον. Μην τους κοροιδευουμε απο πανω.

Δεν κορόιδεψε, ούτε έδειξε έλλειψη σεβασμού.

Είπε αυτό που είπες κι εσύ.

Ο καθείς αυτοαξιολογείται και αναλόγως απαιτεί.

 

Οι σοβαροί επαγγελματίες είναι σίγουρο ότι δεν προσφέρουν τις ίδιες υπηρεσίες με τους ερασιτέχνες.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν παίξω τσάμπα χαλάω την πίατσα. Αν πάρω ποσοστό/κομμάτι απο τα εισιτήρια που κόπηκαν και χαλάω την πιάτσα και δεν μπορώ να τα δικαιολογήσω ούτε εγώ ούτε ο μαγαζάτορας και αν ζητήσω κασέ συγκεκριμένο μάλλον θα με πάρουν με τις τομάτες.

 

Το σχόλιο μου δεν ήταν για το θέμα της "πιάτσας" (έννοια που μου προκαλεί αηδία). Ήταν για το θέμα του νόμου. Δεν με ενδιαφέρει αν χαλάει κάποιος σαν κι εσένα την πιάτσα. Απλώς λειτουργεί παράνομα και αυτός και ο εργοδότης του. Φοροδιαφεύγοντες και εισφοροδιαφεύγοντες.

 

Θα μου πεις "εγώ θα γίνω νόμιμος και θα σώσω την Ελλάδα";

Αλλά αυτή είναι ρητορική ερώτηση... :(

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν κορόιδεψε, ούτε έδειξε έλλειψη σεβασμού.

Είπε αυτό που είπες κι εσύ.

Ο καθείς αυτοαξιολογείται και αναλόγως απαιτεί.

 

Οι σοβαροί επαγγελματίες είναι σίγουρο ότι δεν προσφέρουν τις ίδιες υπηρεσίες με τους ερασιτέχνες.

 

Τωρα θα σου λεγα τι λεει και τι κανει....

 

Πιατσοφιξ...και καθαρισες ;D

 

Περαν της πλακας, το χαλάς την πιάτσα δεν υπάρχει. Είναι μουσική, ο καθένας την υπηρετεί όπως καταλαβαίνει.

 

Αν εσυ που παιζεις δωρεάν, εισαι καλυτερος αυτου που ζητάει ντουκου χαρτουρα, αυτό είναι πρόβλημα του άλλου και όχι δικό σου.

 

Σιγά που θα γεμίσουμε και ενοχές επειδή δε βάλαμε ταμπελάκι με τιμή στο κάθε χόμπι μας.

 

....αλλα ας μη γινουμε ακραιοι  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μου πεις "εγώ θα γίνω νόμιμος και θα σώσω την Ελλάδα";

Οχι οχι...

Θα ρωτήσω "ποιος είναι ο νόμιμος τρόπος να το κάνω;" (Πραγματικά δεν γνωρίζω.. εκτός αν εννοούμε μπλοκάκι παροχής υπηρεσιών, τεβε και δεν συμμαζεύεται - δολοφονικά για έναν άνεργο ή μισθωτό με 500€ για 2 live το χρόνο)

 

Το πώς πάνω κάτω λειτουργούν τα πράγματα στα συναυλιακά(ερασιτεχνικά πάντα) έχω μια μυρωδιά. 

 

Και αφου όλοι ξέρουμε πώς έιναι τα πράγματα γιατί είναι μεμπτό το να παίξω τσάμπα, ή με με ένα μικρό ποσοστό (πέραν της νομιμότητας) όπως κατάλαβα οτι εκφράστηκε απο κάποιους συμφορουμήτες ή γιατί -αφου έτσι έχουν τα πράγματα- να πρέπει να κάνω του μπεκή όταν με ρίχνουν?

 

Οπότε 3 απορίες συνολικά !  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι σοβαροί επαγγελματίες είναι σίγουρο ότι δεν προσφέρουν τις ίδιες υπηρεσίες με τους ερασιτέχνες.

 

Ακριβώς. Εγω που παιζω αρκετες φορές δωρεαν, δε νομιζω να χαλάω την πιατσα στον Λάντσια, ή όποιον αλλο σοβαρο και σπουδαίο.

 

Οπως και οταν εκανα επαγγελματικά αυτη τη δουλεια, δεν κινδυνευα απο τους 16χρονους χομπιστες. Αλλο το αλλο, αλλο το αλλο, που λεει και η Σανταλοβάκη.

 

 

Παρακαλω να σβηστουν οι παραπανω ατυχεις και εμπρηστικές μου εκφρασεις, όπως «ο καθενας την υπηρετει οπως καταλαβαινει», «ταμπελακι με τιμη», «ντουκου χαρτουρα». Καταλαβα ότι ειναι ανεπιτρεπτο να λες χαρτουρα εκει που οι αλλοι λενε τη λέξη χρημα. Με τα ιερα και τα όσια δεν παιζουμε, ζητώ συγγνώμη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου