Προς το περιεχόμενο

Ποια η έννοια της Εντροπίας;


IxNiLaTiS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Φαίνεται ότι δεν ξέρεις ότι το άλλο χόμπυ του Ιχνηλάτη (εκτός από το να παπαρολογεί στα φόρουμ) είναι να παίρνει τα βουνά με άλλους βλαμμένους σας αυτόν και να πυροβολεί ζώα.

 

 

....Υπάρχουν κυνηγοί και "κυνηγοί".

 

 

Και κυνηγοί κεφαλών στα fora....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 80
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

abraxas ηταν οντως ακυρο αυτο που είπες, σα να σου πω εγω μη μου δινεις συμβουλες για την κιθάρα επειδη καπου έγραψες οτι σου άρεσε το hellraiser(απαραδεκτη ταινία ακόμα γέλάω) :lol: :lol:

gangster δλδ υπάρχουν κυνηγοί που σκοτώνουν τα ζώα επείδη τα αγαπάνε και προσπαθούν να κρατήσουν την ισορροπία στο οικοσύστημα??????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μου δώσεις 3000 ευρώ θα σου πώ τι είναι η εντροπία και δώρο θα σου πω τι είναι η ενθαλπία,

 

Με λεπτομέριες και ορισμούς και αν δν σου αρέσει θα σου σώσω τα 1000 επιστροφή

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ιχνηλάτη, νομίζω η εντροπία είναι υπερβολικά γενική σαν έννοια για να τη "χρησιμοποιήσεις" στη μουσική. Επιπλέον είναι σαν να λέμε θερμοκρασία, περιγράφει ένα μέγεθος δεν είναι κάτι ποσοτικό. Είναι λοιπόν σαν να λέμε "να φτιάξουμε μουσική με βάση τη θερμοκρασία" :) Μπορείς φυσικά να δουλέψεις μουσικά σε μια φόρμα που θα χαρακτηρίζεται από "μεγάλη εντροπία" ξέρω γω, δλδ που θα γίνεται ΧΑΜΟΣ :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ιχνηλάτη, από το πρωί πληρώνεις το ότι δεν είσαι ευθύς και ακριβολόγος. Είναι αυτό που λένε ότι καλύτερα να σου βγει το μάτι, παρά το όνομα. Θέσε την ερώτηση σωστότερα αν θέλεις, έχει "μουσικό" ψωμί.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

abraxas ηταν οντως ακυρο αυτο που είπες' date=' σα να σου πω εγω μη μου δινεις συμβουλες για την κιθάρα επειδη καπου έγραψες οτι σου άρεσε το hellraiser(απαραδεκτη ταινία ακόμα γέλάω) :lol: :lol: [/quote']

 

Το Hellraiser I είναι μια από τις μεγάλες στιγμές στην ιστορία του Φανταστικού Κινηματογράφου... με τον οποίο έχεις τι σχέση είπαμε; :roll:

 

Μπορείς να μη με ρωτάς τίποτα για κιθάρα, δεν θα παρεξηγηθώ. :wink:

 

@DrRythm

 

Αν αυτό το έγραψες για μένα, είναι άδικο, και ελπίζω κάποια στιγμή να το καταλάβεις. :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με την διατυπωση σου ixnilati, εχεις αυξησει σε μεγαλο βαθμο το επιπεδα εντροπιας αυτου του topic ...

 

η εντροπια ειναι μια φυσικομαθηματικη εννοια μεσω της οποιας προσπαθουμε να ποσοτικοποιησουμε το χαος και την αταξια σε ενα συστημα.

αν θεωρησουμε ως συστημα λοιπον τον μικροκοσμο μας, και προσπαθησουμε να ερευνησουμε την υπαρξη αταξιας, θα παρατηρησουμε οτι κινειται σε εξαιρετικα υψηλα ποσοστα..

βασει αυτου, η εντροπια ηδη εχει επηρρεασει την δημιουργικοτητα μας σε ολες τις τεχνες,και κατα συνεπεια και στην μουσικη, οποτε δεν υπαρχει λογος να προβληματιζεσαι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@DrRythm

 

Αν αυτό το έγραψες για μένα' date=' είναι άδικο, και ελπίζω κάποια στιγμή να το καταλάβεις. :wink:[/quote']

 

Δεν ξέρω αν είναι δίκαιο ή άδικο, αλλά για μένα είναι σίγουρα αντιαισθητική αυτή η μόνιμη οργή σου εναντίον του Ixnilatis...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν είναι δίκαιο ή άδικο' date=' αλλά για μένα είναι σίγουρα αντιαισθητική αυτή η μόνιμη οργή σου εναντίον του Ixnilatis...[/quote']

 

Χμμμ δεκτόν το περί αντιαισθητικού του πράγματος...

 

Αλλά για την οργή κάνεις λάθος, την μπερδεύεις με την απέχθεια και την ειλικρίνειά μου να την δηλώνω ευθαρσώς. Κάτι που, αν κρίνω από τα pm που παίρνω, μερικές δεκάδες ακόμα άλλα μέλη θα ήθελαν να δηλώσουν προς τον Ιxnilatis, αλλά τους εμποδίζει η καλή τους ανατροφή... κάτι που ευτυχώς εγώ στερούμαι. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eνταξει ρε παιδια,cool...Ο ανθρωπος ρωταει για να μαθει,δε χρειαζεται να τον κακολογειτε...Ισως λιγο ακυρο το thread -->αλλα... 8)

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου