Προς το περιεχόμενο

Με αφορμή την αγορά MacBook απο Καναδά.


ninja

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα με ρωτήσετε τώρα, και με τα αρχαία θα σωθούμε ρε μεγάλε;;;;

Οχι βέβαια αλλα αν είχαμε τα α@!#$α να απαιτήσουμε αυτά που δικαιούμαστε σαν λαός τότε ίσως να γινόταν κάτι. Αλλά βλέπετε έχουμε γεμίσει με διάφορους ψευτοδιανοούμενους και ψευτοκουτουριάρηδες που θέλουν να το παίξουν καλοί πολίτες και ηθικολογούν μέσα σε ένα φόρουμ για το τι είναι νόμιμο και τι όχι!!!

 

Σιγά μη σε πούμε και "μεγάλο". Αφού μας το εξήγησες ότι είσαι μικρός ακόμη.

 

:) :) :)

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 217
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

  • Moderator

...

ΕΥΡΩΠΗ πρεπει να γινουμε.

...

 

Σιγά τα ωά. Αφού έχουμε την ομορφότερη χώρα του κόσμου, που ξέρουμε τι πάει να πει φιλότιμο και κέρασμα (που υπάρχουν μόνο στα Ελληνικά) που αγοράζουμε το καρπούζι ολόκληρο και όχι σε φέτες και που ακόμα και αν δεν έχουμε λεφτά θα το "ρίξουμε έξω" γιατί ξέρουμε να το πίνουμε και όχι να μας πίνει. Τι θέλεις δηλαδής? Να έρθει ο κάθε ράιχεν-μπαχ να μας κάνει στρατιωτάκια που θα ζουν μόνο για να δουλεύουν, το καλοκαίρι θα πηγαίνουν σε all-inclusive και θα πίνουν τον καφέ στο πόδι και μετά "σπίτι γρήγορα"? Αυτό θέλεις?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτεινω να του κανετε πρωτα μια εξεταση για την πιεση, μπορει να ειναι οργανικο το προβλημα...Κι εμεις ετσι την παθαμε με τον παππου. Νομιζαμε ότι δεν πιανει το χιουμορ μου, αλλα τελικα ειχε βουλωμενη αρτηρια Grin

 

Και μετα πρεπεινα του κανετε επιτελους την κουβεντα για τον εξω κοσμο. Θα διαβασει πουθενα οτι στην Αφρικη δεν εχουν καν νερο και θα τον τρεχετε τον ανθρωπο Tongue

 

τυπικη απαντηση ανθρωπου που δεν εχει βγει ποτε απο τη χωρα..και τη θεωρει ακομα το κεντρο του κοσμου... ::)

 

γιατι το θεωρεις περιεργο που ο ανθρωπος επαθε πλακα που σε μια χωρα της ΕΕ (την 32η πλουσιοτερη στον κοσμο) δεν υπαρχει επιδομα ανεργιας?Αφου σε ΟΛΕΣ τις αλλες υπαρχει?

 

Ουτε για Αφρικη ειπε ,ουτε για..Β.Κορεα...εκει τα πραγματα ειναι δεδομενα...ολοι ψοφανε της πεινας...αλλα σε μια χωρα της ΕΕ ειναι ΠΟΛΥ περιεργο να μην υπαρχει ΕΑ.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο trolley δεν μπορεί να πετύχει εκεί που απέτυχαν οι δασκάλοι σου και οι συγγενείς σου: στο να σου εξηγήσουν κομψά ότι όσο λάθος και αν ήταν οι προηγούμενες γενιές, ΔΕΝ αποκλείεται η δική σου να είναι επίσης μία μαλακία και μισή. Νομίζεις ότι έχεις το δικαίωμα να εγκαλείς τους άλλους (καλά... τον Τζήμερο που τον θυμήθηκες;...) ενώ είσαι τα ίδια σκατά (όπως και εγώ άλλωστε). Η μόνη διαφορά μας, είναι ότι εγώ ξέρω τι είμαι, ενώ εσύ νομίζεις ότι είσαι κάποιο είδος σωτήρα που θα αλλάξει το κόσμο. Έγραψες και πέντε βλακείες που διάβασες στην εφημερίδα του κόματος (όποιο και αν είναι) και νομίζεις ότι κάνεις κοινωνική κριτική και ότι είσαι καλύτερος. Δεν ισχύει.

 

Καταρχάς, πουθενά δε λέω ότι η δική μου γενιά είναι καλύτερη από τις προηγούμενες, θα σε παρακαλούσα λοιπόν να μη γράφεις ότι να ναι... Ίσα ίσα που δε βλέπω φως στο τούνελ...

 

Το ότι είμαστε όλοι τα ίδια σκατά αποτελεί γενίκευση, από τις χειρότερες μάλιστα.. Όχι, εγώ δε θεωρώ ότι είμαι "τα ίδια σκατά" με τα λαμόγια είτε προηγούμενων γενεών, είτε της γενιάς μου, αντίθετα θεωρώ τον εαυτό μου τίμιο απέναντι στο κοινωνικό σύνολο.. Τώρα αν εσύ θεωρείς ότι είσαι "τα ίδια σκατά", τότε πρόβλημά σου και καλό θα ήταν να βγεις από τα σκατά (εκτός αν μένεις για λόγους ιδιοτέλειας)..

 

Δε θεωρώ τον εαυτό μου "σωτήρα που θα αλλάξει τον κόσμο" όπως λες.. Αν είχα τη δύναμη να τον αλλάξω μόνος μου δε θα καθόμουν να ποστάρω σε μια πολιτική συζήτηση ενός μουσικού φόρουμ.. Άσε τις φράσεις εντυπωσιασμού έξω από τα ποστ σου γιατί δε βοηθούν τη συζήτηση..

 

Όσο για τις "5 βλακείες που διάβασα στην εφημερίδα του κόμματος", αυτά σε παρακαλώ να τα πεις, σε κάποιον που γνωρίζεις προσωπικά.. Από πότε η πολιτική άποψη συνεπάγεται κομματική άποψη? Είσαι μάλιστα τόσο σίγουρος ότι πρόκειται για απόψεις κομματικής εφημερίδας που δεν ξέρεις καν ποιου κόμματος θέσεις αναπαράγω.. Να σε βοηθήσω: κανενός.. Ότι έγραψα το έγραψα με βάση τις δικές μου απόψεις και εμπειρίες.. Αν διαφωνείς κάπου στις "5 βλακείες" που έγραψα απάντα με επιχειρήματα κι όχι με παιχνιδάκια εντυπωσιασμού..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγά μη σε πούμε και "μεγάλο". Αφού μας το εξήγησες ότι είσαι μικρός ακόμη.

 

:) :) :)

 

 

 

Εντάξει σε έπεισα κι εσένα....... Η αλήθεια είναι ότι μικροδείχνω..... ;D ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει σε έπεισα κι εσένα....... Η αλήθεια είναι ότι μικροδείχνω..... ;D ;D ;D ;D

 

δεν ξερω απο εμφανιση αλλα απο αυτα που γραφεις...κακα τα ψεμματα το πολυ 17-18 να εισαι (και πολλα λεω... ;D)

 

δεν ειναι κακο αυτο,ολοι μεγαλωνουμε και ερχομαστε αντιμετωποι με την ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ καποτε...(εκτος κι αν ο μπαμπας μας εχει ΠΟΛΛΑ λεφτα βεβαια οποτε μπορουμε να παραμεινουμε επαναστατες για παντα... ;D..σαν κατι καλοπαιδα που πετυχα προσφατα να επιστρεφουν απο διαδηλωση του..Αλεξη και να μπαινουν σε πολυκατοικια της Ηρωδου Αττικου,μαζι με τις σημαιες τους  ;D)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλλα σε μια χωρα της ΕΕ ειναι ΠΟΛΥ περιεργο να μην υπαρχει ΕΑ.

Superfunk, σαν να εμεινες Γερμανια πολυ καιρο και εχεις χασει επεισοδια. Ποιος σου ειπε οτι δεν υπαρχει επιδομα ανεργιας στην Ελλαδα? Φυσικα και (ακομα) υπαρχει, απλα ειναι κι αυτο κουτσουρεμενο, και αρχιζει απο τα 360 ευρω.

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι το θεωρεις περιεργο που ο ανθρωπος επαθε πλακα που σε μια χωρα της ΕΕ (την 32η πλουσιοτερη στον κοσμο) δεν υπαρχει επιδομα ανεργιας?Αφου σε ΟΛΕΣ τις αλλες υπαρχει?

 

Βρε κι εγω ξαφνιαζομαι όταν ακουω πραγματα που τα περιμενα αλλιως, αλλα αν λιποθυμαει απο κατι τετοια, καντε του ενα τσεκαπ, κακο δε θα του κανει ;D Και με τον παππου ετσι την παθαμε. Νομιζαμε οτι κουραζεται ευκολα και κοιμαται, αλλα ηταν ανεβασμενο το ζαχαρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχάς, πουθενά δε λέω ότι η δική μου γενιά είναι καλύτερη από τις προηγούμενες, θα σε παρακαλούσα λοιπόν να μη γράφεις ότι να ναι... Ίσα ίσα που δε βλέπω φως στο τούνελ...

 

H ευγενική απάντησή σου (παρ' ότι εγώ ήμουν εριστικός) υποδεικνύει ότι ίσως βιάστηκα να σε κρίνω και το παραδέχομαι. Εν' τούτοις αυτή η υπαναχώρηση από την προηγούμενη άποψή μου αφορά εσένα προσωπικά και όχι τους δεκάδες άλλους που γνωρίζω να απηχούν παρόμοιες απόψεις.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι σου ειπε κανεις να γινουμε ΗΠΑ? (οχι πως και στις ΗΠΑ το ενα τριτο του πληθυσμου δεν ζει απο social benifits...αλλα λεμε τωρα)

 

ΕΥΡΩΠΗ πρεπει να γινουμε.

 

Οταν ειπα στον Γερμανο οτι στην Ελλαδα δεν υπαρχει επιδομα ανεργιας και οτι οι ανθρωποι που χασαν τις δουλειες τους ψοφολογανε της πεινας κοντεψε να λυποθυμησει...

 

Αλλα μετα του εξηγησα οτι σε μια χωρα που οι μισοι κατοικοι φοροδιαφευγουν και εισφοροδιαφευγουν δεν ειναι δυνατον να υπαρχει και επιδομα ανεργιας..μια και..δεντρο που να βγαζει ΛΕΦΤΑ για να το καλλιεργησουμε δεν εχει βγει ακομα.... (και ας χτυπιεται ο Αλεξης οτι υπαρχει... ;D)

 

 

 

 

 

Ωραια,γιατι δεν μας λες και το απολυτο νουμερο του δημοσιου χρεους της Γερμανιας,που εχει κατοικους προτυπο,κρατος προτυπο,κυβερνηση προτυπο,επιχειρησεις προτυπο (μιζενς,υποβρυχια των 30 μοιρων κλπ),και παρεχει ολα αυτα που παρεχει στους πολιτες της?

Γιατι το πιο απαισιοδοξο που εχω διαβασει για το δημοσιο χρεος της Ελλαδας ειναι καπου στα 550 δις (μετα τις "σωστικες"-"μη κομμουνιστικου τυπου" κινησεις,πριν ηταν καπου στα 320),ενω το πιο αισιοδοξο που διαβασα για τη χωρα προτυπο ηταν καπου στο 2,3 τρις.

Αρα η ευημερια και οι παροχες που απολαμβανουν οι πολιτες-προτυπα βασιζονται σε ενα τεραστιο φεσι προφανως... μεχρι να γινει και αυτο απαιτητο αμεσα απο τους πιστωτες...  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου