Προς το περιεχόμενο

Rolling Stones at Glastonbury 2013 ΧΘΕΣΙΝΟΒΡΑΔΥΝΗ ΦΡΕΣΚΑΔΟΥΡΑ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Φίλος Haris μην επιμένεις... Αφού στο λέμε όλοι τώρα.

Είναι τώρα βιβλία αυτά που έχει γράψει ο... Tolkien;  ;D ;D ;D ;D

 

ΥΓ: Βρε θα πει κανείς τι είναι το κσύλο που κρατάει ο Wood;

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 86
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Haris εγώ πάλι πιστεύω ότι μπορείς να βάλεις το also sprach Zaratustra να παίζει ή όποιο άλλο προτιμάς. Με την προϋπόθεση ότι το έχεις ξανακούσει. Ενώ το ακούς το αυτί σου έχει μάθει να περιμένει την επόμενη νότα.  

Το κενό που δεν συμπληρώνεται από την φαντασία σου είναι το χάσμα από τον Strauss στους Rolling Stones.  

 

 

 

ο χρόνος αρκετός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Haris εγώ πάλι πιστεύω ότι μπορείς να βάλεις το also sprach Zaratustra να παίζει ή όποιο άλλο προτιμάς. Με την προϋπόθεση ότι το έχεις ξανακούσει. Ενώ το ακούς το αυτί σου έχει μάθει να περιμένει την επόμενη νότα.  

Το κενό που δεν συμπληρώνεται από την φαντασία σου είναι το χάσμα από τον Strauss στους Rolling Stones.  

atreu, την bold πρόταση δεν την κατάλαβα.

 

Πάντως, για να γίνω πιο σαφής, η σύγκριση της Φιλαρμονικής της Βιέννης με τους Stones, η οποία ομολογουμένως περιλαμβάνει μία γερή δόση υπερβολής, περιορίζεται στο ότι και στις δύο περιπτώσεις βλέπεις και ακούς δύο μουσικούς θεσμούς (ναι, και οι Stones είναι "θεσμός", τουλάχιστον για μένα που τους ακούω 30 χρόνια), στο φυσικό τους χώρο.

Προσωπικά, κάτι τέτοιο το θεωρώ εμπειρία ζωής.   

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γελοίοι χαρακτήρες ,σκορπάνε ουραίες φάσεις λαίμαι  

 

 

 

Τι μωρό ήταν η Λίζα ,μπαζαμπούνγκας τσε βάλε λαίμαι

Εγώ και σήμερις που μεγάλωσε τη συγχωρώ ;D ;D ;D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γελοίοι χαρακτήρες ,σκορπάνε ουραίες φάσεις λαίμαι  

 

Το μόνο πράγμα που κάνει υποφερτό το βίντεο είναι ότι είναι όλη την ώρα λουσμένοι σε ΒΑΘΥ ΜΩΒ χρώμα.  ;D ;D ;D

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε Terry το ξύλο που κρατάει ο κύριος Wood υποπτεύομαι (γιατί δε μπορώ να δώ το βίντεο) ότι είναι το παρακάτω

 

http://www.ronniewood.com/versoul.aspx

 

ΕΛΑΤΕ ΡΕ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΝΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΣΩ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΜΟΥ ΑΝΤΕ!!! (το 67' ήμουνα -20 και το 98 ήμουνα 11 χρονών  :'( )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΛΑΤΕ ΡΕ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΝΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΣΩ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΜΟΥ ΑΝΤΕ!!! (το 67' ήμουνα -20 και το 98 ήμουνα 11 χρονών  :'( )

 

@Nicholas_tsili

Θα σε σοκάρω, αλλά θα σου πω ότι οι Rolling Stones δεν διαβάζουν το noiz.gr, διότι δεν γνωρίζουν την ελληνική γλώσσα. Ξαναγράψτο εις την αγγλικήν.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

atreu, την bold πρόταση δεν την κατάλαβα.  

 

Απλά ότι αυτό που θα μας κάνει να ξαναγυρνάμε στις  ίδιες  γνώριμες μουσικές θα πρέπει να είναι συνάρτηση της λατρείας του οικείου και επανάληψης της αίσθησης μαζί με την πεποίθηση που επιβεβαιώνεται κατά την ακρόαση ότι κάτι μας διαφεύγει. Κάτι θα συνεχίζει να μας διαφεύγει. Κάτι που η μνήμη μας αδυνατεί να συγκρατήσει και η φαντασία μας να αναπαράγει. Θα είναι αυτό που δεν θα κουραζόμαστε να ανακαλύπτουμε ξανά και ξανά. Προσωπική μου άποψη είναι ότι το Satisfaction έχει διαβεί το κατώφλι από την χρήση στην αχρηστία.

Σε μερικούς η παρουσία τους επάνω στην σκηνή μπορεί να προκαλεί ρίγος. Σε μένα θυμίζει κάτι κουρασμένα παλληκάρια που λένε ιστορίες για τη νιότη τους.

Αν έβρισκαν κάτι ενδιαφέρον να πουν για το τώρα τους πέρα από γτπ συνεντεύξεις και επίσης γτπ εμφανίσεις στο Saturday night live ίσως να δικαιολογούσαν και το όνομα τους.

Το ξέρουν κι αυτοί προφανώς ότι είναι πολύ μεγάλοι για κάτι τέτοιο και προτιμούν να περιφέρουν τις κιθάρες τους στον κόσμο σαν άγια λείψανα.

Εντάξει, δεν πειράζει, ο ναός θα γεμίσει.

Οι πιστοί θα προσέλθουν.

Το τραγούδι, το ίδιο.

 

Tα παραπάνω είναι απλά η γνώμη μου και καθόλου δεν επιθυμώ να πλακωθώ για τους RS.

Αν μιλούσαμε για Pink Floyd θα άλλαζε το ζήτημα.

ο χρόνος αρκετός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά εμένα η γνώμη μου είναι ότι, ότι κούτσουρο και να κρατήσει το Κιφ και ότι ο Ρονι, οι άνθρωποι ακόμη και στο τάφο μουσικάρες θα παίζουνε! Είναι μεγάλη μπάντα, καμία σχέση με τα τσίρκουλα τους DP που πολύ απλά δεν είναι DP απο τότε που δεν υπάρχει ο Blackmoore, πόσο μάλλον τώρα που δεν υπάρχει (στη ζωή) ούτε ο Lord. Οι Stones ποτέ δεν θα καταδέχονταν να παίζουν με κάτι παπακωνσταντίνου κ σία (τον ακούω αλλά έλεος πια....) ούτε κάτω απο κάτι εξέδρες ποδοσφαιρικών γηπέδων, κλειστοφοβικών καταστάσεων 2000 παστομένων ανθρωποσαρδελών. Οι τύπο αυτοί μου προσέφεραν την έμπνευση και τη βάση για να γρατζουνάω όταν σε ηλικία 6 ετών άκουσα το angie, και 10 χρόνια αργότερα τους είδα λάιβ στις 16-9-98 την σωτήρια εκείνη μέρα στο οάκα, και τους αγαπάω για αυτό. Το βιντεάκι θα το δω με την ησυχία μου στο σπίτι, αλλά ότι και να ναι, χειρότερο απο τον Jimmy Page στο reunion των αγαπημένων μου, αποκλείεται να είναι. Οσο για τον θείο David (Gilmore) αποδεικνύει περίτρανα καθημερινά ότι η ηλικία ουδεμία σημασία έχει αν δεν είσαι άρρωστος. Αυτά! Ζήτω τα τιμημένα γερατιά!

www.thedamnationproject.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 σελίδες και ακόμα να μπουν οι U2 στο παιχνίδι.........

 

MPROUS ELA RE SI STIN ELLADA (afou pas kai se kathe kolohori tis Evropis) NA PRAGMATOPOIITHEI TO ONEIRO MOU ALLIOS THA FAS MINISI GIA PNEVMATIKA APOTHETIKES ZIMIES. ASE POU THEN THA SOY XANAGRAPSO KOMMATI POU NA HTIPIESAI.

 

Τον χάνω για λίγες μέρες φέτος στο Cardiff που να πάρει και να σηκώσει.......

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου