Προς το περιεχόμενο

Bareknuckle μαγνήτες...αξίζει το 300άρι;


panz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 52
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

...γιατί όπως το κάθε τι που χαρακτηρίζεται "μπουτίκ" φτιάχνονται με μεγάλη προσοχή στην λεπτομέρεια, σε μικρές ποσότητες, σε μη "βιομηχανική" κλίμακα*, με δυνατότητα μεγάλης, φιλικής και individual επαφής με τον εκάστοτε πελάτη για την επιλογή customization έτσι όπως το θέλει, γιατί αποσκοπεί σε μια κατηγορία top shelf προϊόντων που αφ'ενός "γεμίζουν" τα κενά που ο καταναλωτής νομίζει πως οι mainstream επιλογές δεν του προσφέρουν, αφ'ετέρου χαρακτηρίζονται από αυτό το μη απτό mojo κλπ κλπ.

 

ΟΚ, αν ισχύουν αυτά για την συγκεκριμένη εταιρία και προϊόντα πάσο (τα ρέστα μου για να είμαστε στο πνεύμα  ;D). Η ερώτησή μου ήταν ειλικρινής, δεν γνωρίζω λεπτομέρειες για τους Bareknuckle.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα  τι θέλει να αλλάξει απο την κιθάρα του ή τον ηχο του διότι μπορεί να μην το βρει αλλάζοντας μαγνήτες.

Είναι ευχαριστημένος απο αυτους που εχει, τι ψάχνει ? Το αν αξίζει απο μόνο του δεν λεει κάτι.Μπορεί αυτο που ψάχνει να του το δώσει άλλη κιθάρα, οχι άλλοι μαγνήτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ αν και με πολύ μικρή εμπειρία στους BK ακούγονται πάρα πολλοί καλοί μαγνήτες.Έχει κανείς ακούσει τους crawlers απο κοντά να μας πει εντυπώσεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα  τι θέλει να αλλάξει απο την κιθάρα του ή τον ηχο του διότι μπορεί να μην το βρει αλλάζοντας μαγνήτες.

Είναι ευχαριστημένος απο αυτους που εχει, τι ψάχνει ? Το αν αξίζει απο μόνο του δεν λεει κάτι.Μπορεί αυτο που ψάχνει να του το δώσει άλλη κιθάρα, οχι άλλοι μαγνήτες.

 

+1

...Ή άλλος ενισχυτής,ή κάποιο πεταλάκι,ακόμα και κάποιες διαφορετικές ρυθμίσεις στον ήδη υπάρχοντα εξοπλισμό του.

 

Δεν ξέρω,300e για μαγνήτες μου φαίνεται υπερβολικό.

Επιπρόσθετα,πολλοί από τους γνωστούς θα τους χρησιμοποιούσαν αν όντως έκαναν τέτοια διαφορά.Και τους παίζουν ελάχιστοι...

Θα μου πείτε είναι και το προμοτάρισμα/συμβόλαια που πιθανώς να έχουν με τις άλλες εταιρίες στη μέση.

Οκ,αλλά και πάλι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Επιπρόσθετα,πολλοί από τους γνωστούς θα τους χρησιμοποιούσαν αν όντως έκαναν τέτοια διαφορά.Και τους παίζουν ελάχιστοι...

 

 

 

Δηλαδή αν σου πώ ότι ο Jimmy Page ΚΑΙ ο Gary Moore, μεταξύ άλλων παίρνουν / έπαιρναν τους μαγνήτες τους τα τελευταία χρόνια από τον Tim / Bareknuckle, θα είναι επαρκής λόγος για να τα σκάσεις τα φράγκα...; Θα νιώσεις πιο καλά βρε αδερφέ;

 

Ναι, ισχύουν και τα 2 ονόματα.

 

 

Here you go, 300 ευρώπουλα σου εξασφαλίζουν και τα "bragging rights" που ζητούσες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Δηλαδή αν σου πώ ότι ο Jimmy Page ΚΑΙ ο Gary Moore, μεταξύ άλλων παίρνουν / έπαιρναν τους μαγνήτες τους τα τελευταία χρόνια από τον Tim / Bareknuckle, θα είναι επαρκής λόγος για να τα σκάσεις τα φράγκα...; Θα νιώσεις πιο καλά βρε αδερφέ;

 

Ναι, ισχύουν και τα 2 ονόματα.

 

 

Here you go, 300 ευρώπουλα σου εξασφαλίζουν και τα "bragging rights" που ζητούσες.

 

Πες το,ντε...Τρέχω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιπρόσθετα,πολλοί από τους γνωστούς θα τους χρησιμοποιούσαν αν όντως έκαναν τέτοια διαφορά.Και τους παίζουν ελάχιστοι...

 

Aφ'ενός το artists roster των ΒΚ δεν είναι καθόλου ευκαταφρόνητο, αφ'ετέρου η εντελώς αορίστως εννοούμενη "ποιότητά" του και ποσότητά του δεν μπορούν να αντικατοπτρίσουν την ποιότητα των προϊόντων αυτής (ή και οποιασδήποτε άλλης) εταιρίας.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να 'μαστε ειλικρινείς οι Bareknuckle δεν είναι και ιδιαίτερα δημοφιλές προϊόν. Δεν μιλάω μόνο στον χώρο των γνωστών επαγγελματιών. Δεν ξέρω αν αυτό σημαίνει κάτι απαραίτητα και γιατί συμβαίνει αλλά είναι ένα γεγονός.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aφ'ενός το artists roster των ΒΚ δεν είναι καθόλου ευκαταφρόνητο, αφ'ετέρου η εντελώς αορίστως εννοούμενη "ποιότητά" του και ποσότητά του δεν μπορούν να αντικατοπτρίσουν την ποιότητα των προϊόντων αυτής (ή και οποιασδήποτε άλλης) εταιρίας.

 

Γεγονός #1.Οι DiMarzio/Seymour Dunkan κατέχουν το συντριπτικό μερίδιο διάσημων πελατών.

Γεγονός #2.Οι πελάτες αυτοί μάλλον μπορούν να διαθέσουν 300e.

Γεγονός #3.Δεν το κάνουν.

 

Πόσο πιο απλά να το θέσω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου