Προς το περιεχόμενο

Απατεώνες απο αγγελίες έχετε πετύχει;


ex-ΑΓΓΕΛΟΣ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ ΑΠΟ ΑΓΓΕΛΙΕΣ - ΠΕΤΎΧΑΤΕ ? ? ? ...

 

Είχα κάνει μια αγορά ενός μικροφώνου beyerdynamic απο μια αγγελια που ειχα βρει..

με λίγα λόγια ο τύπος μου είχε πει ότι ειναι άριστο το μικρόφωνο, μοντέλο τα πάντα..

 

η συμφωνία έγινε με σκοπό να το ανταλλάξουμε με μια κοσνολα της behringer που έχω ολοκαίνουρια

...όταν μου ήρθε το πακέτο βλέπω ένα κουτί καφέ τυλιγμένο με σελοτειπ  και μέσα να ακούγετε σαν kinder έκπληξη το

mic αφού  το κουτάκι χωρούσε ένα φούρνο μικροκυμάτων,  το άνοιξα και βλέπω ένα μικρόφωνο για μουσείο .. τόσο παλιό και φθαρμένο "vintage" που λέει ο λόγος.. έπαιρνε μπαταρίες.. τις οποίες όπου και να ρώτησα δεν υπήρχαν πουθενά.. από κάποια μαγαζιά μου είπαν ότι έχουν καταργηθεί χωρίς να δουν που ήθελα να τις βάλω μου έλεγαν πρέπει να είναι παλιό το μηχάνημα ε? και τους κοιτούσα σαν χάνος .... και στην τελική δε βρήκα μπαταρίες ... Α! και από την αρχή τον έπαιρνα τηλέφωνο και δε το σήκωνε..

 

Αυτο που έκανα... να παω στην μεταφορική και να παγώσω την αποστολή της κονσόλας μου.. και μου ήρθε πίσω την άλλη μέρα.. ενώ τον είχα ειδοποιήσει  τη είχα κάνει .. και μου απάντησε μετά απο δυο ημέρες στείλε πίσω το μικρόφωνο με sms... είχαμε και κάποια άλλα θέματα μετά γιατί εγώ ζητούσα να μου βάλει και τα μεταφορικά που πλήρωσα τζάμπα.. αλλα... στην τελική βγήκα και χαμένος 25 ευρώ

 

Αυτο το θέμα το ανοίγω για λόγους ευνόητους .. το πάθημα μου ας γίνει μάθημα για άλλους .. σας συνιστώ την προσοχή παλικάρια.. διότι κάλλιστα  μπορεί να γινει πολυ μεγαλύτερο το κακο... αντε εμενα δεν ηταν τίποτα, 25 ευρω..  που γνωρίζουμε ολοι πως βγαίνουν εστω και αυτα τα χρηματα ... και δε μιλαω να χασουμε ετσι καποιο οργανο ... εκει :-X  .... Προσοχή λοιπόν και πλέον σ αυτές τις εποχές που καποιοι καραδοκούν πάνω απο κάποια κεφάλια σαν γύπες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 239
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

συγνώμη που θα φανώ κακός αλλά θεωρώ πολύ παιδαριώδες το να κάνει κάποιος ανταλλαγή μέσω courier...μονο χέρι με χέρι γίνονται αυτά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συγνώμη που θα φανώ κακός αλλά θεωρώ πολύ παιδαριώδες το να κάνει κάποιος ανταλλαγή μέσω courier...μονο χέρι με χέρι γίνονται αυτά

 

"παιδαριώδες" οχι, αλλα αφέλεια ναι .. φίλε κάποιοι δεν έχουν τη δυνατότητα αυτη λογο απόστασης ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αφέλεια ήθελα να πω αλλά δεν ήθελα να το πάρει κανείς στραβά. Παρ όλα αυτά εγώ που μένω Θεσσαλονίκη και εχω βρει πράγματα που με ενδιαφέρουν απο Αθήνα για ανταλλαγή δεν το έχω τολμήσει....εδω και στις αγγελίες δεν ξέρεις τι θα σου τύχει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αφέλεια ήθελα να πω αλλά δεν ήθελα να το πάρει κανείς στραβά. Παρ όλα αυτά εγώ που μένω Θεσσαλονίκη και εχω βρει πράγματα που με ενδιαφέρουν απο Αθήνα για ανταλλαγή δεν το έχω τολμήσει....εδω και στις αγγελίες δεν ξέρεις τι θα σου τύχει

 

Σωστός ... κάτι που τόλμησα εγω ομως..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σας συνιστώ την προσοχή παλικάρια

 

ευτυχως εχει φροντισει να το κανει το αφεντικο εδω και ΠΟΛΛΑ χρονια

 

Προσοχή! Κυκλοφορουν απατεώνες στο διαδίκτυο. Διαβάστε τις οδηγίες και ενημερωθείτε.

 

http://smart.noiz.gr/content.php?id=4

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μισο.....Γιατι η ιστορια εχει κενα  :D

Εχω κανει τις περισσοτερες συναλλαγες μου με ανταλλαγη και οντας μακρια απο τον τοπο διαμονης του ανταλασοντως,και ποτε δεν μου ετυχε κατι τετοιο....Γιατι ? Γιατι πολυ απλα ζηταω φωτογραφιες απο το προιον.Αν καποιος αρνηθει ή με γραψει και δεν στειλει τον γραφω και εγω με την σειρα μου.Η αγγελια του "τυπου" δεν ειχε φωτογραφια ? ή εστω δεν εγραφε μοντελο ? να δεις και εσυ στο ιντερνετ τι και που και πως το μικροφωνο.....

 

Επισης....Δεν μας ειπες....Τελικα το μικροφωνο ηταν beyer ή τσαμπα και τα 25 ευρω ?  :D :D

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευτυχως εχει φροντισει να το κανει το αφεντικο εδω και ΠΟΛΛΑ χρονια

 

http://smart.noiz.gr/content.php?id=4

 

 

 

 

 

+1

 

Κατι το οποίο δεν διάβασα.. αλλα και να το διάβαζα παλι θα το έκανα.. γιαυτό φέρνω το παράδειγμα μου.. ειναι θεμα του καθε αγοραστεί να αποφασίσει να μπει στο ρίσκο.. και να μην πει "σιγά μην τύχη σε μένα" 

οπα οπα κατι σημαντικο που ξεχασα... το ολο σκηνηκο ξεκινησε απο αλλη γνωστη σεληδα με αγγελιες και OXI απο το NOIZ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μισο.....Γιατι η ιστορια εχει κενα  :D

Εχω κανει τις περισσοτερες συναλλαγες μου με ανταλλαγη και οντας μακρια απο τον τοπο διαμονης του ανταλασοντως,και ποτε δεν μου ετυχε κατι τετοιο....Γιατι ? Γιατι πολυ απλα ζηταω φωτογραφιες απο το προιον.Αν καποιος αρνηθει ή με γραψει και δεν στειλει τον γραφω και εγω με την σειρα μου.Η αγγελια του "τυπου" δεν ειχε φωτογραφια ? ή εστω δεν εγραφε μοντελο ? να δεις και εσυ στο ιντερνετ τι και που και πως το μικροφωνο.....

 

Επισης....Δεν μας ειπες....Τελικα το μικροφωνο ηταν beyer ή τσαμπα και τα 25 ευρω ?  :D :D

 

Φιλε μου έστειλε φώτο απο αλλο μοντελο... καμια σχεση με αυτο που πηρα... αυτο που πηρα δεν υπήρχε καν στο Google..

το mic  ναι ηταν beyer ... αλλά ενα beyer  που ειχε ξεχάσει και η εταιρεία οτι το ειχε βγαλει ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχως αυτοι καραδοκουν παντου...ακομα και στο ebay θα τους βρεις..την επαθα καποτε απο γνωστο καταστημα αθλητικων στην Αγγλια κ οχι μονο εγω,αλλα πηγα τραπεζα και πηρα τα χρηματα πισω...θα συμφωνησω με την αποψη των παιδιων πιο πανω που λενε να ζηταμε φωτογραφια και οτι αλλο σχετικο...αλλα και παλι ρισκο ειναι.. :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου