Προς το περιεχόμενο

Ελεύθερο Λογισμικό. Ποια είναι η γνώμη σας;



Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απο τον τρόπο που γράφεις καταλαβαίνω οτι το πρόβλημα με εσένα είναι ένα και μόνο ένα.

Έχεις μάθει σε ένα γραφικό περιβάλλον. Που σημαίνει οτι αν είχες μάθει σε Linux θα έλεγες τα χειρότερα τώρα για τα Windows. Είσαι απλά ένα τεμπέλικο μυαλό που που κοιτάει το δεντρό αλλά δεν βλέπει το δάσος. Είσαι "ο" ότι μου πασάρουν. Σαφώς και είναι επιλογή σου...αλλά για στάσου...όχι δεν είναι! 

 

Οπως ειπα εχω ηδη linux στο παλιο μου λαπτοπ μου(το πεμπτο disto που εχω χρησιμοποιησει).Εχω και osx και εχω χρησιμοποιησει απειρα pc με windows.Αρα εχω εμπειριες και απο τα τρια.

Πες μας εσυ ομως που δεν εισαι τεμπελης τι ειναι αυτο που κανεις ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΕΣΥ στα linux στην καθημερινοτητα σου.Γιατι μαλλον παιζεις με το...conky ;D σου και δεν κανεις τιποτα δημιουργικο οπως σε κοβω απλα απαγγελεις οτι εχεις ακουσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 160
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

  • Guru

Έχω μια εντύπωση ότι (ξεπαιρνώντας το θέμα OS), υπάρχουν διάφορα προγράμματα για να κάνουν καλή δουλειά. Έλα που όμως ο τομέας μουσική έχει μείνει πίσω.

 

Προσωπικά (ως εκδότης) μια χαρά χρησιμοποιώ GIMP, και Open Office (Liber office btw), και έχω το Inkscape κλπ...

 

Αλλά το πρόβλημα με τη μουσική είναι πως το musescore σε σχέση με Finale και Sibelius μπάζει πολύ νερό. Και δεν έχω βρει ακόμη ελεύθερο λογισμικό που να πιάνει μπροστά στο Cubase που έχω αγοράσει και χρησιμοποιώ! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οποτε.. παιρνεις ενα Mac και ξεμπερδευεις..

ετσι και εφαμογες desktop εχεις... & DAW και τα σχετικα..

 

και ολη την τεχνογνωσια και advantages κλπ απο 30-40 χρονια Unix /20 +Linux

με incremental advances

 

και να ασχοληθεις με τα unix(darwin)  internals  που ειναι

 

as deep as the rabbithole goes

 

με ενα σμπαρο 2 τρυγονια

 

 

 

και επειδη το παμε για κλασικου τυπου thread

please refer to the pics... :D

 

 

 

φιλε Sir Muttley  που εισαι ευαγγελιστης του Ελεύθερου Λογισμικου

 

 

εισαι προς ubuntu ή προς slackware μερια ? μεγαλη διαφορα το ενα απο το αλλο

240803829_9212773615_o.png.0e68119fc8549270cea84dce1cef4bd8.png

pc_vs_mac_vs_linux.jpg.52a7fd2575e22f78e1d9014dc8bbf7a1.jpg

"Don't panic!" - Douglas Adams

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είσαι αυτό που λέμε "unpaiktable", έτσι;;;  ;D

 

Για να ποστάρεις το παραπάνω ποστ στο φόρουμ τι χρησιμοποίησες;;;

 

Άσε ξέρω ξέρω... το desktop σου κι ένα ψυγείο....  :D

Καλα ειπαμε εσυ καθε σαββατοκυριακο λυνεις και δενεις τη μηχανη του αυτοκινητου σου για πλακα...εμεις οι υπολοιποι απλα το ...χρησιμοποιουμε...εισαι τιτανοτεραστιος....

 

Τι χρησιμοποιησα?

Snow Leopard απο τον imac μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι χρησιμοποιησα?

Snow Leopard απο τον imac μου.

 

έλα που κάνεις λάθος!

 

με το παραπάνω σενάριο, το ποστάκι σου θα έφτανε ως τον router σου...

 

κοίτα τι λέει κάτω-κάτω η σελίδα....  Powered by SMF 1.1.18...

 

κοιτα κι εδώ τι λέει γι' αυτό το περίεργο το SMF... FREEEEEEEEEEEEE....

 

http://www.simplemachines.org/

 

για να μη μιλήσουμε για τους πάμπολλους servers ανάμεσα στον router σου και στον server του φόρουμ, νομίζεις πως επειδή δεν τους βλέπεις και δεν τους ακουμπάς, δεν τους χρησιμοποιείς;;;;;;

 

ΑΝΟΙΞΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΚΟΙΤΑ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ΜΙΚΡΟΚΟΣΜΟ ΣΟΥ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έλα που κάνεις λάθος!

 

με το παραπάνω σενάριο, το ποστάκι σου θα έφτανε ως τον router σου...

 

κοίτα τι λέει κάτω-κάτω η σελίδα....  Powered by SMF 1.1.18...

 

κοιτα κι εδώ τι λέει γι' αυτό το περίεργο το SMF... FREEEEEEEEEEEEE....

 

http://www.simplemachines.org/

 

για να μη μιλήσουμε για τους πάμπολλους servers ανάμεσα στον router σου και στον server του φόρουμ, νομίζεις πως επειδή δεν τους βλέπεις και δεν τους ακουμπάς, δεν τους χρησιμοποιείς;;;;;;

 

 

+2

 

Dreamdancer

και οπως λεω τοσες ωρες.... UNIX κατω απο το καπω του ιδιου σου του υπολογιστη  ;D

"Don't panic!" - Douglas Adams

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως ειπα εχω ηδη linux στο παλιο μου λαπτοπ μου(το πεμπτο disto που εχω χρησιμοποιησει).Εχω και osx και εχω χρησιμοποιησει απειρα pc με windows.Αρα εχω εμπειριες και απο τα τρια.

Πες μας εσυ ομως που δεν εισαι τεμπελης τι ειναι αυτο που κανεις ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΕΣΥ στα linux στην καθημερινοτητα σου.Γιατι μαλλον παιζεις με το...conky ;D σου και δεν κανεις τιποτα δημιουργικο οπως σε κοβω απλα απαγγελεις οτι εχεις ακουσει.

 

Αυτό είναι που δεν καταλαβαίνεις ή δεν θες να καταλάβεις. Ότι κάνω ότι και εσύ. Άλλα βεβαία απαλλαγμένος από την αποκλειστική πνευματική ιδιοκτησία (copyright)

 

Για τον φίλο που ρώτησε είμαι σε Arch Linux

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έλα που κάνεις λάθος!

 

με το παραπάνω σενάριο, το ποστάκι σου θα έφτανε ως τον router σου...

 

κοίτα τι λέει κάτω-κάτω η σελίδα....  Powered by SMF 1.1.18...

 

κοιτα κι εδώ τι λέει γι' αυτό το περίεργο το SMF... FREEEEEEEEEEEEE....

 

http://www.simplemachines.org/

 

για να μη μιλήσουμε για τους πάμπολλους servers ανάμεσα στον router σου και στον server του φόρουμ, νομίζεις πως επειδή δεν τους βλέπεις και δεν τους ακουμπάς, δεν τους χρησιμοποιείς;;;;;;

 

ΑΝΟΙΞΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΚΟΙΤΑ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ΜΙΚΡΟΚΟΣΜΟ ΣΟΥ

 

Εσυ κανεις λαθος γιατι εγω Snow Leopard χρησιμοποιησα ο αλλος windows και το 97% των χρηστων του φορουμ συνδιασμο των δυο.Σε τι σερβερ συνδεθηκαμε ειναι αλλο θεμα που δεν μας αφορα σαν χρηστες.

 

Σε ξαναρωταω λοιπον εσυ την λυνεις και την δενεις την μηχανη του αυτοκινητου σου?μονο αν πεις ναι(και αν αυτο ειναι κατι που το κανει η συντριπτικη πλειοψηφια) εχει βαση το επιχειρημα  σου για τους σερβερ...γιατι και στις δυο περιπτωσεις δεν ειναι κατι που αφορα το μεσο χρηστη.

 

Ειπαμε επιχειρηματα τραβηγμενα απο τα μαλλια...σοβαρεψου....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό είναι που δεν καταλαβαίνεις ή δεν θες να καταλάβεις. Ότι κάνω ότι και εσύ.

 

Και που ξέρεις εσύ τι κάνει αυτός;

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Για τον φίλο που ρώτησε είμαι σε Arch Linux

 

Και κανεις τι?Εισαι developer?Γραφεις μουσικη,χρησιμοποιεις γραφιστικα προγραμματα,αρχιτεκτονικα,video editing,office η παιζεις με το conky,βλεπεις ταινιες απο το xbmc(νομιμες νομιμες ::))και ποσταρεις στο noiz?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου