Προς το περιεχόμενο

Φθηνά Active Monitor


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σε όλους. Το θέμα μάλλον έχει ξαναπαίξει, αλλα με το search που έκανα δεν βρήκα κάτι τόσο συγκεκριμένο. Έχει να κάνει με την σύγκριση κάποιων μόνιτορ. Συγχωρήστε με εαν υπάρχει και απλά ειμαι κακός searcher... :lol: Λοιπόν, είμαι μεταξύ των ALESIS M1 ACTIVE 520, των M-audio BX5A και των SAMSON RESOLV 50A AKTIV. Τι λετε? Εχω μια m-audio καρτα ήχου και δεν τα θέλω για πρώτα μόνιτορ. Εννοώ ότι έχω τα DYNAUDIO BM5A, αλλά εδώ στα βόρεια που με έριξε η τύχη -Δανία- δεν μπορούσα να τα πάρω μαζί μου. Καλα τα ακουστικά, αλλά θα πάθουμε καμια ζημια. Και εδώ που είμαι, θέλω να κάνω και καμια μίξη...Μην σκουριάσουμε κιόλας.... :D Όπως καταλαβαίνετε, δεν είμαι κανας επαγγελματίας, απλά θέλω να ακούω σαν ανθρωπος και να έχω μονιτορ που να μπορώ να τα 'μάθω' για να κανω μια μίξη...έστω και εαν χρειαζεται καιρος.

 

Βοήθεια κανεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 27
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

προσφατα ακουσα τα alesis και μπορω να πω οτι απογοητευτικα καπως.ηταν ασαφη στις χαμηλες και χαμηλομεσαιες συχνοτητες.σε σχεση με τα m-audio μπορω να πω οτι τα m-audio ειναι αρκετα καλυτερα.για τα samson δεν μπορω να εκφερω γνωμη.θα σου προτεινα να ριξεις μια ματια και στα TASCAM VL-X5 .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που εισαι ρε homo???Tug εδώ. Λοιπόν μην πας μακριά. Πάρε οπωσδήποτε τα TASCAM VL-X5 ,ειναι 90watt έχουν γύρω στα 290 ευρώ και έχουν βγει απο πολλά πολλά συγκριτικά tset εργαστήρια και μπλα μπλα μπλα τα καλύτερα της κατηγορίας τους αλλά και μέχρι 500 ευρω.. Προσωπικά πιστεύω ότι ειναι ότι καλύτερο στην κατηγορία με διαφορά έτη φωτός... Ψαξτο και λίγο και θα σιγουρευτείς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω τα Samson και ειμαι ευχαριστημένος για τα λεφτα τους..

Το μονό που δεν μ αρέσει είναι ισως λίγο τονισμένα τα πρίμα τους.

χι greeklish, στο forum του NOIZ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσφατα ακουσα τα alesis και μπορω να πω οτι απογοητευτικα καπως.ηταν ασαφη στις χαμηλες και χαμηλομεσαιες συχνοτητες.σε σχεση με τα m-audio μπορω να πω οτι τα m-audio ειναι αρκετα καλυτερα.για τα samson δεν μπορω να εκφερω γνωμη.θα σου προτεινα να ριξεις μια ματια και στα TASCAM VL-X5 .

 

Εγω εχω τα alesis θα συνφονησω γαι τις χαμηλες τους !!!!

Αλα μπορεισ να βουλωσεις τις τρυπες και η συμπεριφορα του θα αλαξει κατα πολυ ( http://www.antonypath.com/fotos/My%20Home%20Studio/Original/Taxis%20Kai%20Ithiki.JPG ) !!!!τα εχω κανενα χρονο και λιγοτερο τις μιξεις μου οπου και να τις ακουσω σε οποιο ηχοσυστημα ειναι πολυ κοντα με την μιξη που εχω κανει σπιτι μου !!!!για τα λεφτα του πιστευω ειναι μακραν τα καλυτερα !!!!

τα tascam τα ακουσα και ξενερωσα !!!!και τα m audio δεν ενθουσιαστικα !!

τουλαχηστωω για dance μουσικη ειναι τα καλυτερα πιστευω !!!!

Αν δεν τα ακουσεις ομως πως θα τα παρεις ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσφατα ακουσα τα alesis και μπορω να πω οτι απογοητευτικα καπως.ηταν ασαφη στις χαμηλες και χαμηλομεσαιες συχνοτητες.σε σχεση με τα m-audio μπορω να πω οτι τα m-audio ειναι αρκετα καλυτερα.για τα samson δεν μπορω να εκφερω γνωμη.θα σου προτεινα να ριξεις μια ματια και στα TASCAM VL-X5 .

 

Εγω εχω τα alesis θα συνφονησω γαι τις χαμηλες τους !!!!

Αλα μπορεισ να βουλωσεις τις τρυπες και η συμπεριφορα του θα αλαξει κατα πολυ ( http://www.antonypath.com/fotos/My%20Home%20Studio/Original/Taxis%20Kai%20Ithiki.JPG ) !!!!τα εχω κανενα χρονο και λιγοτερο τις μιξεις μου οπου και να τις ακουσω σε οποιο ηχοσυστημα ειναι πολυ κοντα με την μιξη που εχω κανει σπιτι μου !!!!για τα λεφτα του πιστευω ειναι μακραν τα καλυτερα !!!!

τα tascam τα ακουσα και ξενερωσα !!!!και τα m audio δεν ενθουσιαστικα !!

τουλαχηστωω για dance μουσικη ειναι τα καλυτερα πιστευω !!!!

Αν δεν τα ακουσεις ομως πως θα τα παρεις ?

ελεος! αν και αυτα που εχεις στη φωτο ειναι αλο μοντελο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου