Προς το περιεχόμενο

Αναβαθμισμένο Noiz.gr interface.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλορίζικο, αν και θέλει βελτιώσεις!

Πιστεύω ο Yameth θα κάνει αυτό που πρέπει, έτσι κυρ-Γιάννη μας;  ;D

Ένα πράγμα μόνο να πω, όχι underlined links  :o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 107
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Τέλος θα μου άρεσε να βλέπω και τα προσωπικά μηνύματα όπως ήταν έτσι ώστε να βλέπω αμέσως εάν έχω νέο μήνυμα και να μη χρειάζεται να μπω στο "Τα μηνύματά μου".

 

Σωστό. Καλό είναι να βλέπεις με κάποιο τρόπο ότι έχεις νέο μήνυμα χωρίς να χρειάζεται να μπείς σε ξεχωριστή οθόνη.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα πράγμα μόνο να πω, όχι underlined links  :o

+1. Βαραίνει την ανάγνωση και χάνει την σημασία της υπογράμμισης.

 

Στην αρχική σελίδα, την πρώτη θέση αριστερά οφείλει να την καταλαμβάνει το εικονίδιο του forum (που είναι το noiz) στη μέση η Αγορά που είναι η ενημέρωση για τον μουσικό και τέλος η Αγγελίες που υποτίθεται ότι είναι ένα ξεχωριστό και διακριτό site μουσικών αγγελιών.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά... Με εκνευρίζει αφάνταστα που στην αρχική σελίδα βλέπω τα 'fresh' - νέα άρθρα ανοικτά και που πρέπει να πάω στο forum για να τα δω στο πλάι συνοπτικά το ένα κάτω από το άλλο όπως ήταν παλιά. Δεν είναι καθόλου χρηστικό αυτό. Τα υπόλοιπα προσωπικά δεν με ενοχλούν αλλά αυτό που βλέπω με τα νέα θέματα είναι κουραστικό και... χρονοβόρο...

Θέλω να μπαίνω noiz και να τα έχω μαζεμένα όπως πριν... Μα γιατί το αλλάξατε αυτό??  ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είπαμε, δεν είναι η τελική μορφή. Θέλει λίγο χρόνο για να σουλουπωθεί  ;)

Παράπονα στα 666 bpm  ;D

 

Η διαδικασία για την τελική μορφή στη πρώτη σελίδα βρίσκεται σε εξέλιξη οπότε ζητούμε τη κατανόηση σας

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχήν μεγειές!

 

Να πω στα θετικά ότι είναι αισθητά πιο ελαφρύ, δηλαδή φορτώνει πιο γρήγορα, προφανώς λοιπόν υπάρχει ξαλαφρωμένο back end.

 

Στο front end τώρα (εμφάνιση δηλαδή), χρειάζεται... καλοκούρδισμα (finetuning).

 

Συγκεκριμένα θα συμφωνήσω ότι τα λινκ δεν πρέπει να είναι υπογραμμισμένα, μειώνεται εμφανώς η αναγνωσιμότητά τους (επίσης προτιμώ και αισθητικά να είναι λίγο πιο heavy η γραμματοσειρά παρά υπογραμμισμένη, γιατί όλες αυτές οι γραμμούλες μαζεμένες δημιουργούν περισσότερο θόρυβο για το μάτι, αισθητικά και χρηστικά).

 

Έπειτα υπάρχει ένα θέμα με τη σκουρόχρωμη φάσα με τη φωτογραφική σύνθεση. Η ίδια η σύνθεση αυτή δεν είναι άσχημη ιδέα, μου αρέσει. Επειδή όμως δουλεύω σε μεγάλη οθόνη και ανάλυση και με τα παράθυρα πάντοτε maximized ή σχεδόν maximized παρατήρησα κάτι που δεν ξέρω αν βλέπετε εσείς αλλά εμένα με ενοχλεί οπτικά: η φωτογραφική σύνθεση κόβεται πάνω δεξιά και αφήνει άσχημο κενό.

 

Νομίζω ότι σε όλες τις αναλύσεις η φωτογραφική φάσα πρέπει να διατρέχει την οθόνη σε όλη την πάνω μεριά της και το κομμάτι του φόρουμ (ας το πούμε κεντρικό section) να είναι πάντοτε κεντραρισμένο. Ίσως να  δείχνει καλύτερα σε άλλες αναλύσεις, πάντως σε ανάλυση 2560Χ1440 δείχνει έτσι κομμένο.

 

Με μια πρώτη ματιά αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Έπειτα υπάρχει ένα θέμα με τη σκουρόχρωμη φάσα με τη φωτογραφική σύνθεση. Η ίδια η σύνθεση αυτή δεν είναι άσχημη ιδέα, μου αρέσει. Επειδή όμως δουλεύω σε μεγάλη οθόνη και ανάλυση και με τα παράθυρα πάντοτε maximized ή σχεδόν maximized παρατήρησα κάτι που δεν ξέρω αν βλέπετε εσείς αλλά εμένα με ενοχλεί οπτικά: η φωτογραφική σύνθεση κόβεται πάνω δεξιά και αφήνει άσχημο κενό.

Ευχαριστώ για την επισήμανση. Δεν έχω τόσο μεγάλη ανάλυση αλλά επίσης και το 98% των επισκεπτών. Πρέπει να λυθεί όμως. Ενα print screen θα το εκτιμούσα.

 

Απο τα υπόλοιπα έχω κρατήσει τα εξής για μελέτη:

 

 

Αν πατήσω στο "Απαντήσεις" με πάει στην αρχή του Thread και όχι στην

αμέσως επόμενη μετά την τελευταία απάντηση που διάβασα, και αυτό επίσης

(με) μπερδεύει

Εντύπωση μου κάνει, θα το ψάξω.

 

όχι underlined links
Να ξέρατε τι είχε γραφτεί πριν τρια χρόνια όταν αφαίρεσα την υπογράμμιση... και σε διάρκεια κιόλας! ;D

 

Τέλος θα μου άρεσε να βλέπω και τα προσωπικά μηνύματα όπως ήταν έτσι

ώστε να βλέπω αμέσως εάν έχω νέο μήνυμα και να μη χρειάζεται να μπω στο

"Τα μηνύματά μου".

 

Το μόνο που μου έλειψε αμέσως είναι τα "Νέα Θέματα" και "Νέες Απαντήσεις" στα οποία δεν έχεις πρόσβαση από παντού

 

Αυτά πάνε παρέα.

 

Ευχαριστώ.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έπειτα υπάρχει ένα θέμα με τη σκουρόχρωμη φάσα με τη φωτογραφική σύνθεση. Η ίδια η σύνθεση αυτή δεν είναι άσχημη ιδέα, μου αρέσει. Επειδή όμως δουλεύω σε μεγάλη οθόνη και ανάλυση και με τα παράθυρα πάντοτε maximized ή σχεδόν maximized παρατήρησα κάτι που δεν ξέρω αν βλέπετε εσείς αλλά εμένα με ενοχλεί οπτικά: η φωτογραφική σύνθεση κόβεται πάνω δεξιά και αφήνει άσχημο κενό.

 

Και μένα μου το κάνει έχεις δίκιο, δεν το είχα προσέξει.

background_banner.thumb.jpg.13954dc8e8bbf23728d8cedb7a5e22fc.jpg

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ηταν ωραιο απο χρηστικης αποψης η λιστα με το προφατα θεματα που εμφανιζεται αριστερα (αυτη που ηταν λαχαΝΝΝΝΝι πριν), να scrollaρει προς τα κατω οταν καποιος κανει scroll προς τα κατω, στο  main θεμα που διαβαζει.

 

Ελπιζω η αρχικη σελιδα να σου επιτρεπει να ανατρεξεις αμεσα σε αρκετα απο τα προσφατα θεματα και οχι μονο σε ενα η δυο οπως ειναι στην τρεχουσα μορφη της.

 

 

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου