Προς το περιεχόμενο

Αναβαθμισμένο Noiz.gr interface.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα ηταν ωραιο απο χρηστικης αποψης η λιστα με το προφατα θεματα που εμφανιζεται αριστερα (αυτη που ηταν λαχαΝΝΝΝΝι πριν), να scrollaρει προς τα κατω οταν καποιος κανει scroll προς τα κατω, στο  main θεμα που διαβαζει.

 

+1, ωραια ιδεα - αν την υποστηριζει η μηχανη του forum βεβαια.

 

Αν εχουμε τα θεματα στην αρχικη σαν μικρα preview (καθολου ασχημη ιδεα) θα προτεινα να εμφανιζεται το post μεχρι ενα συγκεκριμενο word count για να μη διαλυεται η σελιδα οποτε ανοιγει καποιο thread-σεντονι και να απενεργοποιηθει το auto-embed για το youtube για να χωρανε πανω απο 2-3 thread.

 

Και ισως διπλα στον τιτλο του thread με μικροτερα γραμματα και το sub-forum που to φιλοξενει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 107
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

  • Guru

λογικά θα συνηθίσω το οτιδήποτε όπως πάντα άλλωστε...

αυτό το "επόμενη-προηγούμενη" πλέον του "πανω-κάτω" στις σελίδες όμως, το ζητάω δέκα χρόνια και θα το ζητάω και τα επόμενα δέκα τουλάχιστον... ;D

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η φωτογραφική σύνθεση κόβεται πάνω δεξιά και αφήνει άσχημο κενό.

Νομίζω ότι σε όλες τις αναλύσεις η φωτογραφική φάσα πρέπει να διατρέχει την οθόνη σε όλη την πάνω μεριά της και το κομμάτι του φόρουμ (ας το πούμε κεντρικό section) να είναι πάντοτε κεντραρισμένο. Ίσως να  δείχνει καλύτερα σε άλλες αναλύσεις, πάντως σε ανάλυση 2560Χ1440 δείχνει έτσι κομμένο.

To κενο αυτο υπαρχει γιατι η φωτογραφια που εχουν βαλει ειναι 1850x350, προφανως οι διαστασεις αυτες προτιμηθηκαν σαν οι πιο ταιριαστες για τις οθονες με αναλυση 1920xΧΧΧΧ, η οποια ειναι μαλλον η πιο standard αναλυση σε οθονες για desktop PC. Τωρα εσυ που εχεις αναλυση 2560x1440 τι περιμενεις, να δεις την φωτο σε ολο το μηκος της οθονης σου? Για να γινει αυτο πρεπει να ζουμαριστει/stretchαριστει η φωτο, και αυτο θα εχει σαν αποτελεσμα να φαινεται θαμπη, και μετα παλι θα παραπονιεσαι για την πχιοτητα της φωτο. :P

 

Εγω που εχω τον browser στα 1920x1080 βλεπω την φωτο μια χαρα.

image.png

 

Αν μεγιστοποιησω ομως και γω τον browser στη μεγιστη αναλυση μου (5760x1080) βλεπω το παρακατω: :-X

image.png

 

Μια λυση θα ηταν να μικρυνουν την φωτο και να τη φερουν στις διαστασεις του φορουμ, ετσι το ΝΟΙΖ θα δειχνει Οκ σε ολες τις αναλυσεις. Καπως ετσι:

image.png

 

 

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα εσυ που εχεις αναλυση 2560x1440 τι περιμενεις, να δεις την φωτο σε ολο το μηκος της οθονης σου? Για να γινει αυτο πρεπει να ζουμαριστει/stretchαριστει η φωτο, και αυτο θα εχει σαν αποτελεσμα να φαινεται θαμπη, και μετα παλι θα παραπονιεσαι για την πχιοτητα της φωτο. :P

Υπάρχει και η λογική των responsive themes που σίγουρα επεξεργάζεται το καλλιτεχνικό επιτελείο του Noiz αυτή τη στιγμή...Εδώ ακούμε τα ξύλα...αυτό δεν θα φτιάξουμε? ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Εγώ πάντως από την εικόνα βλέπω αυτό (ανάλυση 1366 x 768).

Και όταν ο Μάραθον έλεγε για Moog είπα, πάει το χασε λόγω ηλικίας και βλέπει ό,τι θέλει. :P ;D ;D ;D

snap_noiz.thumb.jpg.db26f309cfa0f37e3b57cccd7612e7dc.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τυχερε LK, εσυ βλεπεις μονο μια κιθαρα. Εγω δεν μπορω να γλιτωσω απο το Moog εκτος κι αν κανω 150% ζοομ στον browser μου. sad11000.gif

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Εσύ δικηγόρε....την έχεις μικρή 8) :D

 

Τυχερε LK, εσυ βλεπεις μονο μια κιθαρα. Εγω δεν μπορω να γλιτωσω απο το Moog εκτος κι αν κανω 150% ζοομ στον browser μου. sad11000.gif

 

;D ;D ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι που έχω την ανάλυση στα 1920x1080 βλέπω πάλι αυτό το κενό που λέει ο sfaku. Δεν είναι τόσο μεγάλο όσο αυτό που παρέθεσε στη φωτογραφία αλλά υπάρχει.

 

index.php?action=dlattach;topic=204162.0;attach=47966;image

noiz_gr.thumb.png.7f34e213a31221ef34897b274e3fe69e.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου