Προς το περιεχόμενο

Κάνατε ρεζερβέ τα Windows 10;


RayDTutto

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 76
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Specs;

  HP Compaq 6730s......  intel pentium dual cpu T3400 2.16Ghz, 2.00 GB Ram, 250 giga δίσκος, mobile intel 4 series express chipset family γραφικά. Πρόκειται για το λάπτοπ που έδινε η Cyta σε μισή τιμή με κάθε νέα σύνδεση πρίν ~5 χρόνια.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  HP Compaq 6730s......  intel pentium dual cpu T3400 2.16Ghz, 2.00 GB Ram, 250 giga δίσκος, mobile intel 4 series express chipset family γραφικά. Πρόκειται για το λάπτοπ που έδινε η Cyta σε μισή τιμή με κάθε νέα σύνδεση πρίν ~5 χρόνια.

 

Thank you

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συμφωνω με προλαλήσαντες για αναμονή να "ωριμάσει" το πράμα, αλλά λίγο η περιέργεια, λίγο το "ευγενικό" πέσιμο της MS είπα να τα κατεβάσω με σκοπό να τα βάλω σε δευτερεύον partition για δοκιμή κλπ.

 

Για την ιστορία, αν κατεβουν και δεν γίνει άμεση εγκατάσταση, το σύστημα δημιουργεί ένα κρυφό folder (αν θυμάμαι καλά  $Windows.~bt) όπου βάζει μέσα όλα τα αρχεία του σεταρίσματος. Δεν μπορείτε να το κάνετε copy όλο (θα σκαλώσει κάποια στιγμή, δεν είναι μ@λάκες εκεί στην MS), αλλά έπεσε στην αντίληψή μου ένα εργαλείο που πιθανά να δημιουργεί ISΟ απο το συγκεκριμένο. Θα το δοκιμάσω και βλέπουμε.

 

 

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ τρώγομαι να τα μπουμπουνίσω αλλά κάτι με κρατάει σε επιφυλακή...ίσως τα χιλιάδες γ***σταυρίδια που έριξα στις αρχικές εκδόσεις των millenium και sVista.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα έβαλα το πρωί (update, δεν είχα χρόνο για clean install) και δυστυχώς ο υπολογιστής έγινε αχταρμας... Κατέληξα να κάνω rollback στα 8.1. Όταν βρω χρόνο θα ψαχτώ για clean install, να δω μήπως έτσι είναι οκ, ειδάλλως θα μείνω ως έχω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πηγα να τα βαλω στο laptop εχθες (core i3 2330m, 4gb ram, ssd 128gb, GTX 540m) upgrade απο windows 7 ετσι για το χαβαλε και η εγκατασταση των 10 κόλλησε στο 24%.

 

Μπηκα στο site της microsoft, εκανα καποια προτεινομενα βηματα, ξαναπροσπαθησα και παλι κολλαγε.

 

Ευτυχως εκανε restore απο μονο του και δεν εχασα την εγκατασταση των 7, ευτυχως γιατι θα χυνοταν αίμα χαχαχαχαχαχα

 

Διαβασα στη Microsoft και για  αλλους που εχουν προβληματα με το upgrade σε διαφορα λαπτοπ.

 

Ενας φιλος μου τα εβαλε σε desktop συγχρονο καλο και ειχε καποια προβληματακια στην αναγνωριση hardware και τα ελυσε με επανεκκινησείς.

 

Ενας αλλος φιλος μου μου είπε ειχε προβλημα παγωματος στο start menu.

 

Μια άλλη φίλη μου παντρευτηκε, να ζήσουν τα παιδια.

 

Στο laptop εχω μια light εκδοση του sonar και ελεγα να δοκιμασω για να δω πως θα συμπεριφερόταν, αλλα δυστυχώς δεν τα κατάφερα. Απέτυχα. I failed. Είμαι αποτυχημένος. :-(

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν ακούς προβλήματα στην εγκατάσταση τότε αποφεύγεις το προιόν όπως ο διάολος το λιβάνι. Κι αυτό δεν ισχύει μόνο για λειτουργικά συστήματα αλλά για κάθε λογισμικό.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου