Προς το περιεχόμενο

Κάνατε ρεζερβέ τα Windows 10;


RayDTutto

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

Μπορει και να παιζει. Οι αριθμοι 4 και 9 θεωρουνται πολυ γρουσουζικοι στην Ιαπωνια και πολλες φορες αντιμετωπιζονται με υπερβολικο τροπο. Πχ, σε πολλα νοσοκομεια, παρκινγκ, ξενοδοχεια κλπ δεν υπαρχουν θεσεις, δωματια, ακομα και οροφοι με αυτους τους αριθμους. >:D

Αυτό που είχε βγάλει η Microsοft για αυτό το θέμα ήταν πως τα windows 9 ήταν πολύ κοντά στα 95, 98, κλπ, και μπορεί ο κόσμος να τα μπέρδευε...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 76
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αυτό που είχε βγάλει η Microsοft για αυτό το θέμα ήταν πως τα windows 9 ήταν πολύ κοντά στα 95, 98, κλπ, και μπορεί ο κόσμος να τα μπέρδευε...

Υπερβολες της Microsoft. Αν καποιος καταφερνε να μπερδεψει ενα_18 χρονων_παλιο OS (Wins 98) με καποιο συγχρονο με το ονομα Wins 9, θα επρεπε να του απαγορευτει να χρησιμοποιει ακομα και κομπιουτερακι Casio.... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλλά και το γεγονός πως αν χρειαστείς να κάνεις κάτι άμεσα στον υπολογιστή, αυτός μπορεί να αναβαθμίζει για κανα τέταρτο χωρίς να μπορείς να επέμβεις και να ανοίξει μόνο όταν έχει ολοκληρώσει την διαδικασία.

 

Αυτό το βίωσα στον υπολογιστή μίας φίλης που πιεζόμουνα να κάνω μία δουλειά κι έπρεπε να περιμένω 10 λεπτά να κάνει τα updates. Έλεος. Παραπέρα, η ίδια μου είπε πως ενώ είχε τα 7 και η μπαταρία κρατούσε 1.5 ώρα, αμέσως μετά το update σε 10 η μπαταρία κρατάει 50 λεπτά με το ζόρι.

 

Προφανώς και ΔΕΝ τα έχω βάλει σε δικό μου μηχάνημα, αλλά επειδή το έχω δουλέψει σε φίλους, ούτε πρόκειται να τα βάλω ποτέ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το υποχρεωτικό update με την δικαιολογία πως ο υπολογιστής μπορεί να βρίσκεται σε κατάσταση προβληματική, είναι απαράδεκτο. Πρώτον, εγώ μπορεί να μην έχω πρόβλημα με το ότι είναι εκτεθειμένο, δικό μου είναι οτι θέλω το κάνω, του βάζω και φωτιά αμα λάχει. Δεύτερον, το πότε θα γίνεται το update θα πρέπει να είναι επιλογή του χρήστη. Οι υπολογιστές δεν είναι απλά εργαλεία, αποτελούν αναπόσπαστο κομμάτι εξαιρετικά σημαντικών και ποικίλων εργασιών. Είναι τόσο κουλό αυτό που αναφέρετε που πραγματικά μου κάνει εντύπωση πως τα 10 κάνουν update όποτε τους καπνίσει. Άσε που τα updates δεν είναι απλή υπόθεση, ένα update μπορεί να πάρει από 1-2 λεπτά μέχρι ώρες. Τρίτον, δεν μ' αρέσει να μην έχω τον έλεγχο του τι μπαίνει στο μηχάνημα. Μπορεί ένα x update να το θέλω ενώ ένα y να μην το θέλω.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το υποχρεωτικό update με την δικαιολογία πως ο υπολογιστής μπορεί να βρίσκεται σε κατάσταση προβληματική, είναι απαράδεκτο. Πρώτον, εγώ μπορεί να μην έχω πρόβλημα με το ότι είναι εκτεθειμένο, δικό μου είναι οτι θέλω το κάνω, του βάζω και φωτιά αμα λάχει. Δεύτερον, το πότε θα γίνεται το update θα πρέπει να είναι επιλογή του χρήστη. Οι υπολογιστές δεν είναι απλά εργαλεία, αποτελούν αναπόσπαστο κομμάτι εξαιρετικά σημαντικών και ποικίλων εργασιών. Είναι τόσο κουλό αυτό που αναφέρετε που πραγματικά μου κάνει εντύπωση πως τα 10 κάνουν update όποτε τους καπνίσει. Άσε που τα updates δεν είναι απλή υπόθεση, ένα update μπορεί να πάρει από 1-2 λεπτά μέχρι ώρες. Τρίτον, δεν μ' αρέσει να μην έχω τον έλεγχο του τι μπαίνει στο μηχάνημα. Μπορεί ένα x update να το θέλω ενώ ένα y να μην το θέλω.

 

Αυτό δεν το εχω ψαξει.

Το οτι κανει update οποτε θελει το ξερω αλλα ποια ειναι η λογική?

Αν π.χ. παιζεις ενα παιχνιδακι η κανεις μια απαιτητικη δουλεια που χρειαζεται και internet bandwidth του τη βαράει και το κάνει ταυτοχρονα με οτι κοστος στην απόδοση?

Το κανει σε ηρεμία?

Ειδοποιεί εστω οτι το κανει.

Εμενα πραγματι οι μονες ειδοποιησεις που μου εβγαλε ηταν οταν ειχε κανει καποια update στο δευτερο boot.

Τι παιζει με αυτο τελικά?

Γιατι αμα το κανει οταν λειτουργεις με αναλογους τροπους ταυτόχρονα  ειναι λιγο fail.

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι αμα το κανει οταν λειτουργεις με αναλογους τροπους ταυτόχρονα  ειναι λιγο fail.

 

Το θέμα είναι πως μπορείς να έχει βάλει ένα μηχάνημα να κάνει μια δουλειά για μεγάλο χρονικό διάστημα (στην δουλειά έχουμε ένα μηχάνημα που το έχουμε βάλει να κάνει μια εργασία και δουλεύει εδω και πάνω από 25 μέρες). Αν κάνει ελέγχους για το αν υπάρχει φόρτος (και τι ακριβώς ελέγχους δηλαδή; ) μπορεί κάλλιστα να μην μπορεί να κάνει update για μεγάλο διάστημα. Κι αν η εργασία που κάνεις έχει μια μικρή παύση, π.χ. 10 λεπτά; Θα βρεί ευκαιρία τότε και θα κάνει update; Γενικά πολλά ερωτήματα.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το υποχρεωτικό update με την δικαιολογία πως ο υπολογιστής μπορεί να βρίσκεται σε κατάσταση προβληματική, είναι απαράδεκτο. Πρώτον, εγώ μπορεί να μην έχω πρόβλημα με το ότι είναι εκτεθειμένο, δικό μου είναι οτι θέλω το κάνω, του βάζω και φωτιά αμα λάχει. Δεύτερον, το πότε θα γίνεται το update θα πρέπει να είναι επιλογή του χρήστη. Οι υπολογιστές δεν είναι απλά εργαλεία, αποτελούν αναπόσπαστο κομμάτι εξαιρετικά σημαντικών και ποικίλων εργασιών. Είναι τόσο κουλό αυτό που αναφέρετε που πραγματικά μου κάνει εντύπωση πως τα 10 κάνουν update όποτε τους καπνίσει. Άσε που τα updates δεν είναι απλή υπόθεση, ένα update μπορεί να πάρει από 1-2 λεπτά μέχρι ώρες. Τρίτον, δεν μ' αρέσει να μην έχω τον έλεγχο του τι μπαίνει στο μηχάνημα. Μπορεί ένα x update να το θέλω ενώ ένα y να μην το θέλω.

 

+1

 

Υποθέτω ότι δεν έχεις ακούσει (και εγώ δε θα πίστευα, αν δεν το είχα δει) ότι στα καλά καθούμενα πετάνε διαφημίσεις για προϊόντα της Microsoft (συγκεκριμένα, για το Office).  Εκεί να δεις γλέντια...

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου