Προς το περιεχόμενο

Παλι δεν καταφερα να μπω στη λιστα


Superfunk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η εμπορική ποπ (με την έννοια της εκάστοτε popular μουσικής) ήταν ανέκαθεν ένας συνδυασμός σεξ απίλ και πιασάρικων τραγουδιών. Οι αμέτρητες κορασίδες που έβγαζαν αφρούς όταν έβλεπαν τον Elvis, δεν το πάθαιναν λόγω του πνευματικού του μεγαλείου ούτε λόγω της αβάσταχτης συγκίνησης από το βάθος των στίχων του hound dog. Το αυτό και για δεκάδες άλλους αστέρες ανά τα χρόνια.

 

Αυτά τα γράφω για την Κέιτι την οποία πολλοί θεωρούν απόδειξη της κατάντιας της μουσικής και άλλα τέτοια.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 84
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Η εμπορική ποπ (με την έννοια της εκάστοτε popular μουσικής) ήταν ανέκαθεν ένας συνδυασμός σεξ απίλ και πιασάρικων τραγουδιών. Οι αμέτρητες κορασίδες που έβγαζαν αφρούς όταν έβλεπαν τον Elvis, δεν το πάθαιναν λόγω του πνευματικού του μεγαλείου ούτε λόγω της αβάσταχτης συγκίνησης από το βάθος των στίχων του hound dog. Το αυτό και για δεκάδες άλλους αστέρες ανά τα χρόνια.

 

Αυτά τα γράφω για την Κέιτι την οποία πολλοί θεωρούν απόδειξη της κατάντιας της μουσικής και άλλα τέτοια.

 

Αα γειά σου. Και φαντάσου δεν είχαν internet τότε. Τι να κάνουμε, μερικές φορές το σεξ απίλ και τα πιασάρικα τραγουδια είναι το ζητούμενο κι αυτό δεν σημαίνει τίποτα για το πνευματικό επίπεδο.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και η Μπιγιονσέ είναι γκομενάρα φυσικά αλλά και η Κέιτι έχει φοβερό στήθος και καλή φωνή. Απλά, δεν ξέρω πόσα πήρε για τη διαφήμιση που έκανε της H&M και αν γνωρίζει για ένα κτίριο που έπεσε. 

 

bangladesh-factory-collapse-1.jpg

 

Καλά Χριστούγεννα Μπαγκλαντές.

 

ο χρόνος αρκετός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και η Μπιγιονσέ είναι γκομενάρα φυσικά αλλά και η Κέιτι έχει φοβερό στήθος και καλή φωνή. Απλά, δεν ξέρω πόσα πήρε για τη διαφήμιση που έκανε της H&M και αν γνωρίζει για ένα κτίριο που έπεσε. 

 

Να υποθέσω πως και εσύ δεν καταναλώνεις προιόντα που σχετίζονται με εταιρίες οι οποίες έχουν στο ιστορικό τους αντίστοιχα συμβάντα, π.χ. δεν βάζεις BP βενζίνη ή έψαξες την ντουλάπα σου και ότι H&M βρήκες τα πέταξες. Καλά για Apple δεν συζητάμε ή τελικά σχεδόν οτιδήποτε έρχεται απ' το Μπαγκλαντές αφού και κτίρια να μην πέφτουν στα κεφάλια τους κάτι μου λέει πως καλούς μισθούς και σωστές ζωές δεν έχουν. Για να μην μιλήσω για την παιδική εκμετάλλευση.

Δεν ξέρω για την ηθική της Perry και της κάθε Perry αλλά στο πληκτρολόγιο όλοι άγιοι φαινόμαστε.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να υποθέσω πως και εσύ δεν καταναλώνεις προιόντα που σχετίζονται με εταιρίες οι οποίες έχουν στο ιστορικό τους αντίστοιχα συμβάντα, π.χ. δεν βάζεις BP βενζίνη ή έψαξες την ντουλάπα σου και ότι H&M βρήκες τα πέταξες. Καλά για Apple δεν συζητάμε ή τελικά σχεδόν οτιδήποτε έρχεται απ' το Μπαγκλαντές αφού και κτίρια να μην πέφτουν στα κεφάλια τους κάτι μου λέει πως καλούς μισθούς και σωστές ζωές δεν έχουν. Για να μην μιλήσω για την παιδική εκμετάλλευση.

Δεν ξέρω για την ηθική της Perry και της κάθε Perry αλλά στο πληκτρολόγιο όλοι άγιοι φαινόμαστε.

 

Άστα Χταπόδι, τα ίδια μου ήπιε και μένα, αλλά ξέρω γιατί, του πήρα τη δουλειά μέσα απ τα χέρια και τώρα που έπσε ο σταύλος των ''Αγροκτήματα Φορμόζα'' με τι λέει πως και καλά δεν νοιάστηκα που σκοτώθηκαν κάτι τσοπανόσκυλα, λες και ήξερα πως θα πέσει κοτζαμ σταύλος και τα τσοπανόσκυλα θα είναι μέσα. Μα τι δουλειά έχουν τα τσοπανόσκυλα μέσα στο σταύλο ε?

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω για την ηθική της Perry και της κάθε Perry

 

ούτε εγώ, αλλά πράγματι θα ήθελα να ξέρω διάφορα για την ηθική της... και την ανήθικη να σου πω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεόκταπους Αν θέλεις να μιλήσεις συγκριτικά και να διατηρήσεις τις αναλογίες θα πρέπει να πεις:

Να υποθέσω ότι εσύ όντας πρότυπο για εκατομμύρια δεν διαφήμισες ποτέ για εκατομμύρια μια εταιρία που φημίζεται για θανάτους και εκμετάλλευση χιλιάδων κακομοίρηδων;

Πρέπει επίσης να καταλάβεις την διαφορά από το πουλάω μέχρι το αγοράζω. Όταν πουλάς κάτι και πληρώνεσαι γι' αυτό μπορεί κανείς άνετα να σε εξισώσει με το προϊόν σου και με τους τρόπους που αυτό παράγεται.

Ελπίζω να βοήθησα.

ο χρόνος αρκετός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ˆ https://en.wikipedia.org/wiki/2013_Savar_building_collapse

Η H&M δεν έφτιαχνε ρούχα σε αυτό το εργοστάσιο (1.129 νεκροί)...Φτιάχναν άλλες βέβαια, Benetton κ.ά. (η Primark έδωσε 200$ αποζημίωση σε όσους συγγενείς κατόρθωσαν να αποδείξουν με DNA του νεκρού ότι έχασαν δικό τους στην κατάρρευση).

H H&M, που 3 χρόνια πριν το Rana collapse ειχαν σκοτωθεί 21 εργάτες σε δικό της εργοστάσιο, υπέγραψε μαζί με άλλες εταιρίες ότι θα..βάλει εξόδους κινδύνου στα εργοστάσιά της στο Μπαγκλαντές, θα ανεβάσει λίγο τους μισθούς, κτλ. Απ' ό,τι φαίνεαι δεν τα τήρησε.

http://www.cleanclothes.org/news/press-releases/2015/10/01/h-m-fails-to-make-fire-and-building-safety-repairs-in-bangladesh

http://qz.com/516038/report-most-of-hms-best-factories-in-bangladesh-still-dont-have-working-fire-exits/

 

---

on topic: Εμένα με άρεσε ο Νο 16 (τουλάχιστον γέλασα λίγο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεόκταπους Αν θέλεις να μιλήσεις συγκριτικά και να διατηρήσεις τις αναλογίες θα πρέπει να πεις:

Να υποθέσω ότι εσύ όντας πρότυπο για εκατομμύρια δεν διαφήμισες ποτέ για εκατομμύρια μια εταιρία που φημίζεται για θανάτους και εκμετάλλευση χιλιάδων κακομοίρηδων;

Πρέπει επίσης να καταλάβεις την διαφορά από το πουλάω μέχρι το αγοράζω. Όταν πουλάς κάτι και πληρώνεσαι γι' αυτό μπορεί κανείς άνετα να σε εξισώσει με το προϊόν σου και με τους τρόπους που αυτό παράγεται.

Ελπίζω να βοήθησα.

 

Όχι atreu73 δεν βοήθησες γιατί αν τίθεται όντως θέμα ηθικής δεν έχει σημασία αν αγοράζεις ή αν πουλάς. Αν θεωρείς μια εταιρία ανήθικη δεν μπορείς να λες "δεν βαριέσαι, ευθύνονται για θανάτους αλλά εγώ θα αγοράσω γιατί κάποιοι άλλοι πουλάνε". Δεν ξεπλένεις έτσι εύκολα τον εαυτό σου.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου