Προς το περιεχόμενο

Quentin Tarantino -The Hateful Eight


LK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ήταν όμως η μόνη ταινία (μέσα στο 2015- εδώ συμφωνώ με τον Fenderiarhs) που με έκανε να πάω κινηματογράφο, και προσωπικά (οκ γούστα είναι αυτά) δεν το μετάνιωσα.

 

Το ότι δεν το μετάνιωσες δεκτόν αλλά το ότι ήταν μια ταινία που σε έκανε να πας σινεμά, δεν είναι κριτήριο. Γιατί εμένα π.χ. η τελευταία ταινία που με έκανε να πάω σινεμά ήταν το πρόσφατο star wars αλλά αποδείχτηκε μια από τις χειρότερες κινηματογραφικές εμπειρίες της ζωής μου.  ;D

 

Τεσπά, αυτά που λέτε ότι ο κινηματογράφος τελείωσε 50 χρόνια πριν είναι σαν τους παλαιορόκ που "μάλωνε" τις προάλλες ο Τρόλεϋ, οι οποίοι κάνουν το ίδιο ακριβώς σχόλιο στα αγαπημένα τους βίντεο στο youtube περί παρακμής της ανθρωπότητας γιατί τότε ο κόσμος άκουγε ζέπελιν και τώρα ρυχάνα.  ;D

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 72
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

 

 

Τεσπά, αυτά που λέτε ότι ο κινηματογράφος τελείωσε 50 χρόνια πριν είναι σαν τους παλαιορόκ που "μάλωνε" τις προάλλες ο Τρόλεϋ, οι οποίοι κάνουν το ίδιο ακριβώς σχόλιο στα αγαπημένα τους βίντεο στο youtube περί παρακμής της ανθρωπότητας γιατί τότε ο κόσμος άκουγε ζέπελιν και τώρα ρυχάνα.  ;D

 

Γουστέρνεις τσαμπουκά?  Δεν θα ξαναβρείς να δουλέψεις αλήτη  8)

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

.... το ότι ήταν μια ταινία που σε έκανε να πας σινεμά, δεν είναι κριτήριο.

 

Μια χαρά κριτήριο είναι......για εμένα  ;D ;D ;D

 

Είδα ότι έβγαλε ο Ταραντίνο ταινία (πριν τη δω), άνοιξα θέμα εδώ (έτσι για το small talk), μετά διάβσα και για το ultra panavision , και αυτό μου άνοιξε πιο πολύ την όρεξη (ξανα ανέστησα το θέμα)......και μετά πήγα και την είδα (και το ξαναέγραψα ως επίλογο στο θέμα).

 

Κάπου εκεί αρχίζει  και σταματάει το θέμα (για εμένα) ως thread στο noiz.

 

Από εκεί και πέρα , λογικό και θεμίτο , κάποιος που την είδε και δεν του άρεσε (ή του άρεσε) να το γράψει εδώ και να μην ανοίξει νέο θέμα (αν θες και για την οικονομία του χώρου του forum).

 

Τωρα , αν , κατά πόσο κ.τ.λ. εξελίχθηκε ή όχι ο κινηματογράφος ( ή η μουσική), αν και τα δύο (σινεμά και μουσική) είπαν ότι είχαν να πουν ή όχι, ....καθένας μπορεί να έχει την άποψή του, και όπως αγαπάει.

 

Άλλος μπορεί να είναι κολλημένος στο παρελθόν, άλλος να κυνηγάει το μοντέρνο.....όπως γεμίζει η ψυχή του καθενός.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Τωρα , αν , κατά πόσο κ.τ.λ. εξελίχθηκε ή όχι ο κινηματογράφος ( ή η μουσική), αν και τα δύο (σινεμά και μουσική) είπαν ότι είχαν να πουν ή όχι, ....καθένας μπορεί να έχει την άποψή του, και όπως αγαπάει.

 

Άλλος μπορεί να είναι κολλημένος στο παρελθόν, άλλος να κυνηγάει το μοντέρνο.....όπως γεμίζει η ψυχή του καθενός.

 

Ναι μωρέ , απλά μεγαλώνεις , μπουκώνουν αφτιά και μάτια , άσε που και ο καπιταλισμός έχει εισβάλει στο άπαν και δεν αφήνει την έκφραση, ΄σε δε που θα έρθει και ο ΣΦ να μας πει για το Ιραν, τη Β Κορέα, αλαλαού αλ ακ μπαρ όμως, άσε που περικλείει και μπαρ, θα πιούμε και τπτ  λαίμαι ε? 

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί εμένα π.χ. η τελευταία ταινία που με έκανε να πάω σινεμά ήταν το πρόσφατο star wars αλλά αποδείχτηκε μια από τις χειρότερες κινηματογραφικές εμπειρίες της ζωής μου.  ;D

 

 

 

Με όλο το σεβασμό για τη γνώμη σου, αυτή είναι μια από τις μεγαλύτερες υπερβολές που έχουν γραφτεί στο noiz, τουλάχιστον από τότε που το παρακολουθώ εγώ. Και μιλάμε για το noiz, έτσι...;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με όλο το σεβασμό για τη γνώμη σου, αυτή είναι μια από τις μεγαλύτερες υπερβολές που έχουν γραφτεί στο noiz, τουλάχιστον από τότε που το παρακολουθώ εγώ. Και μιλάμε για το noiz, έτσι...;

 

+1000

 

Μια γενική διαπίστωση, κάπως μελαγχολική. Κύριοι νομίζω πως το noiz γερνάει, οι συζητήσεις μοιάζουν όλο και πιο ... πρέφα, τσίπουρο, τι καλά που ήταν τότε και συζήτηση για φάρμακα. Κρίμα.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα , αν , κατά πόσο κ.τ.λ. εξελίχθηκε ή όχι ο κινηματογράφος ( ή η μουσική), αν και τα δύο (σινεμά και μουσική) είπαν ότι είχαν να πουν ή όχι, ....καθένας μπορεί να έχει την άποψή του, και όπως αγαπάει.

 

Μπα...απλα εισαι γέρος και δεν ασχολεισαι πλεον με την συγχρονη παραγωγη  ;D

 

Επειδη ειμαι μεγας movie buff & εκτος απο την καθημερινη αδηφαγα καταναλωση  ;D σηριαλ & ταινιων παω και καθε χρονο στην Berlinale  σε διαβεβαιωνω οτι ,οπως και στη μουσικη,παραγονται ακομα ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΕΣ ταινιες..... ;) ...ειδικα αν κοιταξεις και λιγο παραπερα απο τα blockbusters αλλα και περα απο το ΧοΛΥΝγουντ  (οπως αλλωστε συμβαινει και με τη μουσικη αν δεν ασχολεισαι μονο με το top 30)

 

Βεβαια μη ξεχνας οτι περναμε και την ΚΑΛΥΤΕΡΗ περιοδο της ΤΗΛΕΟΡΑΣΗΣ ever (το επιπεδο των series ειναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ στην εποχη μας) οποτε μπορει και αυτο να παιζει ρολο....ας πουμε και εγω συμφωνω οτι δυσκολα θα βρεις ΤΑΙΝΙΑ καλυτερη απο ενα επεισοδιο του Breaking Bad,του Better Call Saul ή του Justified

 

http://www.cinemablend.com/new/Why-Dustin-Hoffman-Thinks-Movies-Getting-Worse-72424.html

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια γενική διαπίστωση, κάπως μελαγχολική. Κύριοι νομίζω πως το noiz γερνάει, οι συζητήσεις μοιάζουν όλο και πιο ... πρέφα, τσίπουρο, τι καλά που ήταν τότε και συζήτηση για φάρμακα. Κρίμα.

Λογικο ειναι, αφου οσοι νεοι ερχομαστε μας διωχνουν οι παλιοι με τον ξερολισμο τους και τις απολυτες αποψεις τους
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Μπα...απλα εισαι γέρος και δεν ασχολεισαι πλεον με την συγχρονη παραγωγη  ;D

 

 

Μπορεί  ;D

 

Είναι τόσες οι παραγωγές (και στη μουσική - ειδικά στη jazz που με ενδιαφέρει μόνο- τις δεκαετίες 40-50-60), όσο και στο σινεμά (στις ίδιες δεκαετίες , άντε να βάλω και τα 70's) , που δεν έχω χρόνο να τα δώ (ή να τα ακούσω) όλα.

 

Προτιμώ λοιπόν να μείνω σε αυτά που μου αρέσουν, αν θες και εις βάρος των "σύγχρονων παραγωγών", μιας και αρέσκομαι πιο πολύ σε αυτές τις χρονολογίες.

 

Δεν με ενδιαφέρει να πείσω κανέναν να κάνει το ανάλογο, φευ, με ενδιαφέρει όμως οιαδήποτε κουβέντα με ανθρώπους με τα ίδια γούστα.  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια γενική διαπίστωση, κάπως μελαγχολική. Κύριοι νομίζω πως το noiz γερνάει, οι συζητήσεις μοιάζουν όλο και πιο ... πρέφα, τσίπουρο, τι καλά που ήταν τότε και συζήτηση για φάρμακα. Κρίμα.

 

Μια φιλικότατη προτροπή τόσο προς τον Χταπόδη μας, όσο και προς οποιονδήποτε από τους πιο τακτικούς Νοϊζάδες θα προσυπέγραφε το παραπάνω: αν βρίσκετε τον τρόπο που εξελίσσονται τα threads προβλέψιμο, κάντε ένα - δυο βήματα πίσω και, για ένα διάστημα, μη πατάτε "Αποστολή" όσο συχνά πατούσατε.

Το λιγότερο που θα κερδίσετε είναι μια πιο ρεαλιστική αποτίμηση για το κατά πόσο τα δικά σας posts είναι μέρος του τέλματος για το οποίο μιλά ο theoctapus.

 

Λογικο ειναι, αφου οσοι νεοι ερχομαστε μας διωχνουν οι παλιοι με τον ξερολισμο τους και τις απολυτες αποψεις τους

 

Ε καλά, κι αυτή γενίκευση είναι, και μάλιστα παλιότερη από τους περισσότερους σημερινούς "παλιούς".

Η δική μας συνεισφορά είναι πάντοτε αυτή που θα ανεβάσει level τη κουβέντα;

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου