Προς το περιεχόμενο

Michael Jackson : Αποφώνηση


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όταν πέθανε, είχα γράψει το παρακάτω :

 

"Θρήνησα για τον Michael Jackson, τότε που πέθανε. Δηλαδή ένα-δύο χρόνια μετά το Dangerous και την αναβολή της ελληνικής συναυλίας, τότε που άρχισαν να φτάνουν τα νέα για το πως ακριβώς ο δισεκ/χος σταρ αξιοποιεί την περιουσία του για να ξαπλώνει σε ισοβαρικούς θαλάμους για να αλλάξει το χρώμα στο δέρμα του με ειδικά φάρμακα και ακτινοβολίες, για να ρυθμίζει εξωδικαστικά βάσιμες καταγγελίες παιδοφιλίας και να πληρώνει ένα απίστευτο τσούρμο πιθήκων για να διασπείρουν ψέμματα στο κοινό όσον αφορά την καλλιτεχνική και προσωπική του ζωή.

 

Αυτός που πέθανε χθες, δεν ήταν ο Michael Jackson - ήταν ένας λευκός που πέθανε από την κατ' εξοχήν πάθηση των λευκών αμερικανών (ανακοπή στη κρίσιμη ηλικία των 45-55), ένα "has been" καλλιτέχνης που δεν είχε ηχογραφήσει τίποτε εδώ και πολλά χρόνια, ένας μονίμως υπόδικος για ακατανόμαστα εγκλήματα, ένας άνθρωπος που είχε πλέον φτάσει να είναι απωθητικός στην όψη (ακόμη και για μένα, που δεν κρίνω από τη φάτσα κανέναν) χάρη στις περιουσίες που είχε αφήσει στα νυστέρια των πλαστικών χειρουργών.

 

Το χθεσινό τραγικό περιστατικό, απλά μου (ξανά)θύμησε το ακόμη τραγικότερο περιστατικό του θανάτου ενός "θεού" της μαύρης μουσικής. Ας (ξανα)πενθήσουμε."

 

Έτσι, σαν υπενθύμιση για το τι είχατε την τύχη να διαβάζετε κάποτε, όταν δεν είχα(με) ακόμη βαρεθεί. Επίκαιρο νόμίζω, ειδικά αυτές τις ημέρες, ναι; Εννοείτε ότι διάφοροι είχαν σπεύσει να "μου την πουν" για την ασέβεια. Σήμερα, ασφαλώς ίσως είχα γράψει απλώς ένα "φτού".

 

Over and Out.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ήμουν τότε το νοιζ, αλλά παρόμοια είχα γράψει κι εγώ αλλού.

και προφανώς εδώ δεν ισχύει το "δρυός πεσούσης".

 

Ίσχυαν τα τελευταία 5-10 χρόνια πριν πεθάνει.

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

What??

 

Έτσι, σαν υπενθύμιση για το τι είχατε την τύχη να διαβάζετε κάποτε,

 

What?? (ξανά)

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντε ωρε Trolley, ριξε καμια απαντηση, στις 5:00 εχω προβα....impatien.gif

 

Όχι ακόμα, ας περιμένει λίγο να πάμε να πάρουμε τα ποπ κόρνια. O0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως υπαρχουν και ειδησεις τυπου "ΒΙΝΤΕΟ ΣΟΚ" και δειχνουν παιδικες κουκλες μεσα στο δωματιο και με ενα πολυ γρηγορο search το καθε site λεει αλλα αντι αλλων περι του θεματος..

 

http://www.newsit.gr/kosmos/Michael-Jackson-Video-sok-Mesa-sto-domatio-opoy-deleaze-mikra-paidia/629886

 

Και ολα αυτα βγηκαν στη φορα τοσα χρονια μετα..γελαει ο κοσμος..

 

Υπαρχει πολυ παραπληροφορηση σχετικα με το θεμα οπως παντα (μια καλη ειδηση δεν ενδιαφερει κανεναν ποτε και δεν πουλαει)  και το ποστ αυτο δυστυχως δεν βοηθαει σε τιποτα

 

Καλο ειναι να ειμαστε 100% σιγουροι πριν ριξουμε "λασπη" και ακομα και να ειμαστε να υπαρχει σοβαρος λογος, διαβαζει αρκετος κοσμος αυτο το forum..  ::) ::)

 

Φιλικα παντα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά αυτά με τον Jackson. Τα "είχατε την τύχη να διαβάζετε" και τα "over and out" όμως είναι από αστεία έως προσβλητικά.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου