Προς το περιεχόμενο

Spyros Delta & Mat Black - Holy Diver (Dio)


Spyros Delta

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 hours ago, Spyros Delta said:

 

ΟΚ ενταξει δεν σου αρεσε γιατι δεν ηταν καλη η προφορα και η αρθρωση. Παμε παρακατω.

 

ακριβώς, και δε καταλαβαίνω γιατί το συζητάμε ακόμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, otto## είπε

ακριβώς, και δε καταλαβαίνω γιατί το συζητάμε ακόμα. 

Επειδή ειναι το τελευταίο που περίμενα να ακούσω κι επειδή ίσως σε έβαζα στη διαδικασία να ξανασκεφτείς πως "ακούς" ένα τραγούδι και κατ' επέκταση πως το παιζεις. Μάλλον δεν έπρεπε το δεύτερο, ανάλογα την ηλικία.

Επεξεργασμένο από Spyros Delta
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 minutes ago, Spyros Delta said:

Επειδή ειναι το τελευταίο που περίμενα να ακούσω κι επειδή ίσως σε έβαζα στη διαδικασία να ξανασκεφτείς πως "ακούς" ένα τραγούδι και κατ' επέκταση πως το παιζεις. Μάλλον δεν έπρεπε το δεύτερο, ανάλογα την ηλικία.

 

Ανέβασες ένα τραγούδι. Προφανώς εξέθεσες την τέχνη σου με σκοπό να σου πούμε την αποψή μας. Στην είπα. Σε ευχαριστώ για τη συζήτηση και την προσπαθεια να με κάνεις να "ακούω και να παίζω" καλύτερα. Από εκεί και πέρα δε βρίσκω το λόγο να επιμένεις οτι το σχόλιο μου εινα "ναχαμεναλεγαμε". Κανενας δεν σε έθιξε (ούτε την τραγουδίστρια). Ίσα ίσα τα περισσότερα σχόλια ήταν θετικά και νομίζω πως και εγώ εξέφρασα την αποψή μου κόσμια. Πρέπει να συμφωνήσουμε με το ζόρι; Ή μήπως αν δε συμφωνήσουμε πρέπει ντε και καλά να βγει ο ένας κακός ("αν θες να βρεις βρίσκεις" μου έγραψες) ή κουφός; Δε το καταλαβαίνω. 

 

Επίσης δεν καταλαβαίνω το σχόλιο με την ηλικία. 

Επεξεργασμένο από otto##
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, dimsonic είπε

εμ....ειπα εγω οτι δεν υον χωνευω και μου την πεσανε....

όταν δεν ξέρουμε για τι πράγμα μιλάει ένας στίχος και διαβαζωντας μόνο λέξεις, το μόνο που θα χωνευαμε θα ήταν το οδηγώ και σε σκέφτομαι που ειναι ευθυ και του δε ποιντ. :classic_biggrin:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σπυρο θα συμφωνησω κ εγω με τον Otto.

Ανεβασες κατι...σε καποιους αρεσε..σεκαποιους οχι..καποιοι ισως δεν ηθελαν να σε κακοκαρδισουν κ σου χρυσωσαν το χαπι. {για τις φωνητικες ικανοτητες της κοπελας}

Αυτο που πιστευω ομως,  επειδη εισαι απο τα πιο αξιολογα ¨μουσικα¨μελη στην κοινοτητα..οτι ολοι το ακουσαν σοβαρα και καμια αποψη δεν επεσε στο τραπεζι ετσι για να εχουμε να λεμε..

Ολοι μετρησαμε παρα πολυ τα λογια μας  σαν ενδειξη σεβασμου στις ικανοτητες σου που κατ εμε ειναι αδιαμφισβητητες.

Και εμενα η κοπελα δεν με εψησε φιλε. 

Εδω εχει dislike η Lara Fabian που δεν της φευγει νοτα.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, otto## είπε

 

Επίσης δεν καταλαβαίνω το σχόλιο με την ηλικία. 

εννοώ οτι μη γνωρίζοντας ηλικίες, ίσως ειναι άσκοπη μια συζήτηση, γιατί συνήθως όταν όσο περισσότερο ωριμαζει ενας άνθρωπος, τοσο πιο δυσκολα αλλαζει τρόπο σκέψης και συνήθειες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 minutes ago, Spyros Delta said:

εννοώ οτι μη γνωρίζοντας ηλικίες, ίσως ειναι άσκοπη μια συζήτηση, γιατί συνήθως όταν όσο περισσότερο ωριμαζει ενας άνθρωπος, τοσο πιο δυσκολα αλλαζει τρόπο σκέψης και συνήθειες.

Ειμαι 33 στα 34. Με εμένα ισχύει το αντίθετο πάντως. Τα τελευταία χρόνια, ενεργά, προσπαθώ να αλλαζω απόψεις και ιδέες. Παλαιότερα ήμουν πιο μονοκόμματος. Μάλιστα η γυναίκα μου το τελευταίο καιρό εκνευρίζεται γιατί λεει πιο παλια μου άρεσαν άλλα πράματα 🙂 και είχα αλλες απόψεις. Άσε που ξαφνικά διαφωνούμε πανω σε πράγματα που υποστήριζα το Α γιατί τώρα λέω το Β. 

 

Τώρα αν θεωρείς ότι η αποψή μου ειναι λογω ηλικίας, κακίας, κουφαμάρας ή χαζομάρας ([...] το μόνο που θα χωνευαμε θα ήταν το οδηγώ και σε σκέφτομαι που ειναι ευθυ και του δε ποιντ. [...] δεν ξέρω αν πήγαινε σε εμένα) δε μπορώ να σου αλλάξω τη γνωμη. Νομίζω ειμαι σχετικα νέος και καλοπροαίρετος όσο μπορώ. Κουφός σίγουρα. Χαζός δε ξέρω. Δεν ειμαι και ιδιοφυία πάντως. 

 

Από τη στάση σου διακρίνω ότι δεν θέλεις να ακούς πράγματα με τα οποία δε συμφωνείς. Δεκτό. Αυτό δε θα επηρεάσει την αποψή μου ότι εισαι πολύ δυνατός κιθαρίστας. 

Επεξεργασμένο από otto##
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, vagelism είπε

Σπυρο θα συμφωνησω κ εγω με τον Otto.

Ανεβασες κατι...σε καποιους αρεσε..σεκαποιους οχι..καποιοι ισως δεν ηθελαν να σε κακοκαρδισουν κ σου χρυσωσαν το χαπι. {για τις φωνητικες ικανοτητες της κοπελας}

Αυτο που πιστευω ομως,  επειδη εισαι απο τα πιο αξιολογα ¨μουσικα¨μελη στην κοινοτητα..οτι ολοι το ακουσαν σοβαρα και καμια αποψη δεν επεσε στο τραπεζι ετσι για να εχουμε να λεμε..

Ολοι μετρησαμε παρα πολυ τα λογια μας  σαν ενδειξη σεβασμου στις ικανοτητες σου που κατ εμε ειναι αδιαμφισβητητες.

Και εμενα η κοπελα δεν με εψησε φιλε. 

Εδω εχει dislike η Lara Fabian που δεν της φευγει νοτα.

 

Βαγγελη οπως έγραψα, τα σχολια περί τονικοτητας και ποιότητας βίντεο τα θεώρησα δεκτα ευγενικα και αναμενομενα. 

Το θέμα της προφορας ήταν το τελευταιο που θα περίμενα να ακουσω γιατί αυτο ειναι το δυνατό της σημείο.

Απλα ειναι η δυναμη της συνήθειας να ακούς συγκεκριμένα ένα τραγούδι (ακόμα και η προφορά) και μετά όλα τα αλλα φαίνονται λάθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Spyros Delta είπε

Βαγγελη οπως έγραψα, τα σχολια περί τονικοτητας και ποιότητας βίντεο τα θεώρησα δεκτα ευγενικα και αναμενομενα. 

Το θέμα της προφορας ήταν το τελευταιο που θα περίμενα να ακουσω γιατί αυτο ειναι το δυνατό της σημείο.

Απλα ειναι η δυναμη της συνήθειας να ακούς συγκεκριμένα ένα τραγούδι (ακόμα και η προφορά) και μετά όλα τα αλλα φαίνονται λάθος.

Η γυναικα μου ειναι απο Αυστραλια..Ηρθε στην Ελλαδα πριν απο 10 χρονια..

Ουτε τα αγγλικα της με εψησαν

σορρυ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου