Προς το περιεχόμενο

Γιατί έχουμε συγκεκριμένες μουσικές προτιμήσεις;


ex-VangelisV

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Τί είναι αυτό που οδηγεί κάποιον στο να γίνει ροκάς, σκυλάς, κλασικός κλπ?

Τα ερεθίσματα και οι επιρροές που λαμβάνει από τον περίγυρό του όταν είναι παιδί ή είναι κάτι βαθύτερο?

Έχει σχέση με την προσωπικότητα του κάθε ατόμου? την ψυχοσύνθεσή του ή απλά έτυχε?

Και γιατί κάποιοι παραμένουν πιστοί σε ένα (ή δύο) είδη μουσικής για όλη τους τη ζωή και κάποιοι "ακούω απ' όλα"?

 

Με αφορμή αυτό το ενδιαφέρον βίντεο

 

 

 

 

Βγήκαν και κάποια συμπεράσματα σχετικά με το τί είδος ακούει κάποιος

 

giati.jpg

Επεξεργασμένο από VangelisV
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιο και ενδιαφερον βιντεακι Βαγγελη.

Ειλικρινα μετα απο τοσες συζητησεις εδω μεσα , δεν ειχα σκεφτει το γιατι καποιος ακουει αυτα που ακουει.

Tnx

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα αποτελέσματα είναι όλο το ζουμί.

 

"Τι θα πει αγάπη μου ότι είμαι τεμπέλης και το κατάλαβες επειδής μ' αρέσει η ρέγγε? Όταν λείπεις να ξέρεις ότι ακούω country στα κλεφτά."

 

Ο μεταλάς είναι ευγενής και ο τζαζίστας όχι, ακούς dim? Για σένα μιλάνε πάλι.

 

"Δεν αντέχω άλλο τα νεύρα μου, θέλω xanax. Είμαι στην τσίτα, γυναααααίκα κλείσε επιτέλους τα ταγκά να βάλω κανένα ABBA."

 

  • Like 1
  • Χαχα 4

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπαίνει ένας σε μια ντισκοτέκ.

Τον βλέπει μια κοπέλα και του ζητάει να χορέψουν, αλλά αυτός γύρισε αλλού το βλέμμα και αρνήθηκε ευγενικά, λέγοντας ότι δεν ξέρει να χορεύει (και την ψιλιάστηκα εγώ την δουλειά).

Όταν όμως τον πλησίασαν κάποιοι από αυτούς που χόρευαν στην πίστα και τον έβρισαν, ενώ αυτός προσπαθούσε ευγενικά και με επιχειρήματα να αποφύγει την σύρραξη, σιγουρεύτηκα.

 

Χαμηλή αυτοπεποίθηση, ευγενικός, εσωστρεφής, δημιουργικός, χμμμμ, δεν μπορεί, μεταλάς θα είναι, σκέφτηκα.

Επεξεργασμένο από fusiongtr
  • Χαχα 3

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι επειτα ειπε "ασταδιαλα",πηγε στη Βικτωρια,βρηκε τον Βαγγελη τον Βουλγαρο(ακα Βαγγελης Γιεγιες) και χτυπηθηκαν μαζι με το παρακατω.😀

 

 

Παρεμπιπτοντως και ασχετο.

VangelisV εισαι ο παλιος καλος συνφορουμιτης που ειχε χαθει-γουσταρες νομιζω και Μπλακμορ-η καμια σχεση και λεω μαλακιες?

 

Επεξεργασμένο από gvour
  • Χαχα 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 minutes ago, gvour said:

Κι επειτα ειπε "ασταδιαλα",πηγε στη Βικτωρια,βρηκε τον Βαγγελη τον Βουλγαρο(ακα Βαγγελης Γιεγιες) και χτυπηθηκαν μαζι με το παρακατω.😀

 

Και μπήκε μέσα ένας αγενής χορευταράς και τους έκανε τόπι στο ξύλο, ζητώντας από τον dj να παίξει το παρακάτω

 

 

 

Α, ρε Τζιβούρ τι μου θύμησες.

Βικτώρια οι γάβροι, Όμπρε οι αεκτζήδες, Ρέινμποου οι πανιώνιοι, και μετά μπήκε και το "χωρίς ανάσα" στο παιγνίδι.

Όλοι εκεί μέσα με χαμηλή αυτοπεποίθηση ήντουσαν, ευγενικοί, και εσωστρεφείς.

Αρκεί να μην ήσουν άλλη ομάδα, και να μην νόμιζαν ότι κοιτούσες την γκόμενά τους.

Επεξεργασμένο από fusiongtr
  • Χαχα 4

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
2 ώρες πριν, fusiongtr είπε

Βικτώρια οι γάβροι, Όμπρε οι αεκτζήδες, Ρέινμποου οι πανιώνιοι

 

μου λυσες την πλάνη σχεδόν 40 χρόνια μετά ρε Στράτε... δεν κοίταζαν τις γκόμενες μου στην Βικτώρια... αλλά εμένα τον ευγενικό, εσωστρεφή, δημιουργικό ΑΕΚτζή...😛

  • Χαχα 3

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 minutes ago, npap said:

 

μου λυσες την πλάνη σχεδόν 40 χρόνια μετά ρε Στράτε... δεν κοίταζαν τις γκόμενες μου στην Βικτώρια... αλλά εμένα τον ευγενικό, εσωστρεφή, δημιουργικό ΑΕΚτζή...😛

 

Φίλε και συμπολεμιστή (κι εγώ ΑΕΚτζής είμαι κι έχω φάει ερώτηση μπαίνοντας στην Βικτώρια "και τι ομάδα είμαστε?") σου αφιερώνω το κάτωθι που έπαιζε σε όλα αυτά τα μαγαζιά της εποχής.

 

 

 

27 minutes ago, Spyros Delta said:

Ντραγκον στη Γρηγοριου Λαμπρακη στον Πειραια, γατακια.

 

Εκεί φαντάζομαι θα πήγαιναν παναθηναϊκοί.

Επεξεργασμένο από fusiongtr
  • Like 1
  • Χαχα 2

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου