Προς το περιεχόμενο

Γιατί έχουμε συγκεκριμένες μουσικές προτιμήσεις;


ex-VangelisV

Προτεινόμενες αναρτήσεις

κοιτα..για μενα υπαρχουν καλλιτεχνες που ειναι αυταποδεικτα καλοι σε αυτο που κανουν..Ισως μεσα σε αυτους ειναι κ ο Ρουβας απλα εμενα δεν μου κανει.δεν με ψηνει - σε τιποτα.

Αλλα για να  εχει τοσα χρονια καριερα μαλλον κατι κανει καλα {στο Target group του..}

Ενας καλλιτεχνης που κανει sold οut σταδια η το Hρωδειο για μενα μπαινει σε αυτη την κατηγορια.Απλα καποιοι δεν μου κανουν. Το εντοπιζω νομιζω..στις μελωδιες που σκαρωνουν..

Ας πουμε δεν αντεχω Nick Cave, Tom Waits..Bowie..δεν τους αντεχω..αλλα σεβομαι απολυτα την αξια τους.

Απο εκει κ περα παιζουν πολλα στα γουστα του καθενος.

Εγω απλα προσπαθω να κραταω ανοιχτο μυαλο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Tamtam είπε


Εσύ έλεγες ότι δεν σου αρέσει η gypsy jazz? 🙂

Με κάποιον άλλο με μπέρδεψες φίλε μου.Όχι μόνο μ'αρέσει,γουστάρω πολύ Bireli.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 hours ago, Tamtam said:

@fusiongtr ελπίζω το μαλλί κατσαρίδα να παραπέμπει στη latin, διότι μου αρέσουν επίσης reggae / latin και δε συμμαζεύεται.

 

Άμεσα φαρμακευτική αγωγή συστήνω, το πράγμα είναι σοβαρό.

Ξεκινάμε με ...

 

 

 

 

 

  • Χαχα 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, vagelism είπε

Nick Cave, Tom Waits..Bowie..δεν τους αντεχω..


Είμαστε πολύ διαφορετικοί. Για μένα αυτοί οι τρεις είναι larger than life. Εξωγήινοι, πως να το πω.
 

 

 

 

 

 

9 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

Άμεσα φαρμακευτική αγωγή συστήνω, το πράγμα είναι σοβαρό.


Αυτό που έβαλες από Scott Henderson ειναι γ.α.μ.ά.τ.ο. (ελπίζω να μη διαμαρτυρηθούν οι γείτονες, επειδή το ακούω στη διαπασών και εκείνοι συνήθως Κυριακή βράδυ παίζουν κάτι νυσταλέες ακαθόριστες μελωδίες στο πιάνο του πάνω ορόφου).

 

12 λεπτά πριν, Αετός είπε

Με κάποιον άλλο με μπέρδεψες φίλε μου.Όχι μόνο μ'αρέσει,γουστάρω πολύ Bireli.


Ρε , πλάκα έκανα. Απλά το φραζάρισμα μου θύμισε πολλά πράγματα, από Χιώτη μέχρι ragtime

Επεξεργασμένο από Tamtam
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 minutes ago, Tamtam said:


Εσύ έλεγες ότι δεν σου αρέσει η gypsy jazz? 🙂

άλλος το λεγε....

(και το έχω σημειώσει):classic_ninja:

  • Χαχα 2

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Tamtam είπε


Είμαστε πολύ διαφορετικοί. Για μένα αυτοί οι τρεις είναι larger than life. Εξωγήινοι, πως να το πω.
 

 

 

 

 

 


Αυτό που έβαλες από Scott Henderson ειναι γ.α.μ.ά.τ.ο. (ελπίζω να μη διαμαρτυρηθούν οι γείτονες, συνήθως Κυριακή βράδυ παίζουν κ΄τι νυσταλέες ακαθόριστες μελωδίες στο πιάνο του πάνω ορόφου.

 


Ρε , πλάκα έκανα. Απλά το φραζάρισμα μου θύμισε πολλά πράγματα, από Χιώτη μέχρι ragtime

εγω παλι κοβω φλεβες με την Lara..{την θεωρω μια απο τις καλυτερες τραγουδιστριες ever}

 

 Μ αρεσει αυτη η πιτσιρικα..

 

 Koβω φλεβες με τον Rahat..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βαγγέλη, μην παρεξηγήσεις, θέλω να ποστάρω μια παρωδία του κομματιού Je suis Malade ("είμαι άρρωστη" σημαίνει), από μια ελληνίδα φίλη, αν είσαι ΟΚ με αυτό. Ίσως το έχεις ακούσει...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Tamtam είπε

Βαγγέλη, μην παρεξηγήσεις, θέλω να ποστάρω μια παρωδία του κομματιού Je suis Malade ("είμαι άρρωστη" σημαίνει), από μια ελληνίδα φίλη, αν είσαι ΟΚ με αυτό. Ίσως το έχεις ακούσει...

 

δεν ειναι γκομενα μου η Lara..χααχχαχααχ

απλα την γουσταρω..

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει καλή και κακή μουσική όχι καλά και κακά είδη. Ορίστε και κομματάρα "σκυλάδικο" για παράδειγμα:

 

 

  • Like 1

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου