Προς το περιεχόμενο

Τι μουσική ακούτε τώρα; XI


gvour

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 26/3/2021 στις 6:38 ΠΜ, mitsar είπε

Σας χαιρετώ, με συνάντησε ο κορωνοϊός και έχασα πάνω στη σκακιέρα του Mortal Coil. Game Over, the Terminator has been Terminated.

 

Χάρηκα που σας γνώρισα έστω και για λίγο, τώρα που ανθίζουν τα κλαδιά. The torture will stop now, και δεν είναι νέο άσμα του Zappa. Η ηλικία των 33 1/3 στην οποία απεδήμησε ο αίρων τις αμαρτίες του κόσμου δεν ήταν σύμπτωση.

 

Αντί του καθιερωμένου επιλόγου (Confusion is my Epitaph), μιας και το προτελευταίο μου pοst ήταν Procol Harum, θα ήμουν flattered αν με θυμηθούνται οι φίλοι μου και οι πολλοί περισσότεροι εχθροί μου ως άλλο ένα Exotic Bird and Fruit που κάποτε κελάϊδισε μερικα φωνήεντα και πολύ περισσότερες truths against falsehoods. Τόπο στα νιάτα.

 

Procol Harum - New Lamps For Old (1974. Words: Keith Reid, Music: Gary Brooker)

 

The end of the evening, unable to cope
Unique entertainment no longer a joke
The close of the picture, the end of the show
Merciless torment, torturous blow

 

New lamps for old
Bright shiny gold
Innocent youth
Falsehood for truth

 

The eye of the needle, the loss of the thread
Triumphant victor, glorious dead
The cause becomes duty; duty's the blow
Which kills the picture: death of the show

 

New lamps for old
Bright shiny gold
Innocent youth
Falsehood for truth

 

New lamps for old
Bright shiny gold
Ooh, yeah

 

It's a new
It's a new
New lamps for old
New lamp

 

 

 

Post Scriptum: Παρακαλώ μετά από 33 μέρες να διαγραφεί η ταπεινή μου ύπαρξη καθώς και όλο το φτηνιάρικο περιεχόμενο που πόσταρα, σύμφωνα με το Ευρωπαϊκό μου δικαίωμα Right to be Forgotten (https://en.wikipedia.org/wiki/Right_to_be_forgotten).

 

 

Κάποιο νέο από τον mitsar?  Έπαθε κορωνοϊό έγραψε κι από τότε σιγή ασυρμάτου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, cigaret13 είπε

Καμιά διασκευή παίζει με το παραπάνω....;

 

Γιγαντα μουσατε,το Back in black παρεα με το For those about to rock ηταν οι πρωτοι δισκοι που αγορασα στη ζωη μου(ειχε προηγηθει καποια χρονια πριν ενα dire straits που ειχα παρει παρεα ομως με την αδελφη μου).

 

Το πρωτο μαλιστα για χρονια το επαιζα με το back in black σαν πρωτο κομματι,ποτε δεν ειχα δει οτι ηταν αυτη η δευτερη πλευρα.Με το cd το καταλαβα,τοσο ανοητος.

Aπο τους αγαπημενους μου δισκους ever.

Καθε του κομματι,ανεξαιρετως.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, Vale Rossi είπε

Κάποιο νέο από τον mitsar?  Έπαθε κορωνοϊό έγραψε κι από τότε σιγή ασυρμάτου...

Ελπίζω ότι κάποιος που είχε τη διαύγεια να γράψει «έχασα στην σκακιέρα του Mortal Coil» θα είναι δυνατός.

 

Ελπίζω και (προς)εύχομαι να είναι ο Mitsar γερός και υγιής 

 

 

 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου