Προς το περιεχόμενο

Ποιο compressor pedal?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru
32 λεπτά πριν, cigaret13 είπε

Χε χε χε Νο2... Τό'χω κι εγώ αυτό...απλά είναι στο πατρικό μου σπίτι και δεν έχω την δυνατότητα τώρα για φωτό.

Το πρώτο πετάλι που πήρα...85,86...δεν θυμάμαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, pipityri είπε

Το πρώτο πετάλι που πήρα...85,86...δεν θυμάμαι.

Εάν θυμάμαι καλά (περάσαν και 30 χρόνια..) τέλος '80s αρχές '90s κάπου στις 25 με 30 χιλιάδες δραχμές..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρίξε μια ματιά στις αγγελίες,υπάρχουν 5 knob compressor στο budget σου.

 

Άσε που μπορεί να βολέψει και να τα ακούσεις(δεν ξέρω πως θα γίνει με το lockdown).

  • Like 1

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, gkourmoul1 said:

Ποια ειναι η νεα εκδοση του?

Εμφανισιακά ίδιος με τον παλιότερο, απλά είναι σε μαύρο κουτί με μπλε γράμματα. Δεν ξέρω στο κύκλωμα τι γίνεται, γιατί τα νέα ds-1, sd-1 και bd-2 είναι με smd. To dyna comp νομίζω θεωρείται κλασικό, αλλά παρασυμπιέζει για τα δικά μου γούστα

3 hours ago, gkourmoul1 said:

Το boss cp1x τι λεει?

Το είχα δοκιμάσει, ήταν πάρα πολύ καλός, αλλά λίγο τσιμπημένος και δε μου άρεσε η Michael Knight ledοταινία 😛

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μ’ αρέσουν οι κομπρέσορες, σκοτώνουν τη σκληρή - μαλακή ατάκα. Αν θα έπαιρνα θα ήταν μόνο του Barber που έχει blend με το καθαρό σήμα. 

  • Like 1

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν αρκετό καιρό χρησιμοποιούσα κομπρέσσορα. Είχα τον boss cs-3 ο οποίος στοκ ήταν εντελώς αδιάφορος. Όταν του έβαλα το kit από monte allums μεταμορφώθηκε και ήταν εξαιρετικός χωρίς φυσήματα και θορύβους. Βέβαια τον χρησιμοποιούσα με πολύ ψηλά το level και πολύ χαμηλά το compression και always on για να είναι πιο «ζωντανός» ο ήχος. Αυτό ίσως να μπορεί να επιτευχθεί και με κάποιο clean boost ή transparent od και ίσως πρέπει να το λάβεις υπ’ όψιν σου αν θέλεις να πετύχεις κάτι αντίστοιχο.
Α.. για τον dynassor από jam pedals είχα διαβάσει πολύ καλές κριτικές αλλά δεν τον έχω δοκιμάσει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 minutes ago, ekim said:

Α.. για τον dynassor από jam pedals είχα διαβάσει πολύ καλές κριτικές αλλά δεν τον έχω δοκιμάσει

 

Τωρα μιλαγα για αυτον με εναν φιλο που τον εχει και τον πουλα. Θα προτιμησω egο mini λογω του blend, το πιθανοτερο.

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, gkourmoul1 είπε

Τωρα μιλαγα για αυτον με εναν φιλο που τον εχει και τον πουλα. Θα προτιμησω egο mini λογω του blend, το πιθανοτερο.

Αν είναι κοντά ο φίλος σου και μπορείς, δοκίμασε τον πριν τον απορρίψεις.

Φυσικά it’s your choice

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου