Προς το περιεχόμενο

Προτεινετε καποια καλη Gaming Chair για κιθαρα..!


Alter

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημήτρη, εάν ξεβιδωσεις το προσκεφαλο, σηκώνει εσωτερικά έξτρα ρύθμιση στο μέσα έξω (όχι ύψος). Ρεγουλαρισε το.

 

Όσοι είναι πάνω από 1.90 και την αγοράσουν, ας αποφύγουν το προσκεφαλο (είναι εξτρα), καθώς θα ακουμπάει κάτω από τον αυχένα και δεν θα βολεύεται ο χρηστης. Θα πρέπει να κάθεται πιο χαμηλά, με αποτέλεσμα να μη στηρίζεται σωστά η μέση.

Εάν δεν υπαρχει προσκεφαλο, δεν υπαρχουν περιορισμοι.

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 89
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

2 λεπτά πριν, gkourmoul1 είπε

Δημήτρη, εάν ξεβιδωσεις το προσκεφαλο, σηκώνει εσωτερικά έξτρα ρύθμιση στο μέσα έξω (όχι ύψος). Ρεγουλαρισε το.

 

το έχω φέρει αυτό. Λίγο πιό ψηλά θα ήθελα να πηγαίνει χωρίς να πάει μαζί με την πλάτη.

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ θα το ήθελα ψηλότερα, και σκέψου είμαι κοντά 1.90. Όταν είμαι σε κλίση είναι οκ. Σε όρθια θέση, δε με πολυβολευει. Οριακά ....

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, gkourmoul1 είπε

Και εγώ θα το ήθελα ψηλότερα, και σκέψου είμαι κοντά 1.90. Όταν είμαι σε κλίση είναι οκ. Σε όρθια θέση, δε με πολυβολευει. Οριακά ....

 

επειδή πάει μαζί με την πλάτη, είναι θέμα που χρειάζεσαι στήριξη στην μέση. Οπότε εκεί που με βολεύει θα ήθελα άλλου 5-6 πόντους.

 

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, όσοι πήρατε δρομέας, μπορείτε να γράψετε ποια πήρατε, δε μπορώ να καταλάβω από τις φωτογραφίες. Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, panorios είπε

Καλημέρα, όσοι πήρατε δρομέας, μπορείτε να γράψετε ποια πήρατε, δε μπορώ να καταλάβω από τις φωτογραφίες. Ευχαριστώ.

 

 

Στις 1/7/2021 στις 5:01 ΜΜ, gkourmoul1 είπε

Σήμερα παρέλαβα την action D του δρομέα. Μου την παρέδωσαν συναρμολογημένα, σε δυο κομμάτια.

Δεν έχω πιάσει πιο βαριά καρέκλα. Μέχρι και η βάση με τα ροδάκια δίδει την αίσθηση ότι είναι μασίφ μέταλλο. Πολύ μέταλλο έχει η κατασκευή, γενικότερα, και αυτό είναι εγγύηση για την μακροζωία της.

 

Ρυθμίζουν τα πάντα. Πλάτη πάνω-κάτω, προσκέφαλο πανω-κάτω, κάθισμα μέσα-έξω, ρυθμιζόμενη κλίση στην πλατη, βραχίονες μέσα εξω πάνω κάτω αριστερά δεξιά, ρυθμιζόμενο μαξιλαράκι χαμηλά στη μέση κ.α. Δυστυχώς, δεν μου έδωσαν οδηγίες χρήσεως και έτσι ακόμα δεν τα έχω βρει όλα. Και το αξιοσημείωτο είναι ότι ξεχυλίζει σε ποιότητα κατασκευής. Σε προδιαθέτει ότι θα αντέξει για χρόνια, παρά τον τριψήφιο αριθμό κιλών του χρήστη. 220 περίπου πλήρωσα. Έχω αγοράσει πολλές καρέκλες στα χρήματα αυτά, τελευταίες δεκαετίες, αλλά καμία δεν είχε τέτοια αξία. Και σε custom υλικά και χρωματισμούς.

 

Όλες οι ρυθμίσεις αλλάζουν στο δευτερόλεπτο, την ώρα που είσαι καθισμένος. Σηκώνεις βραχίονες για γράψιμο στο πληκτρολόγιο. Κατεβάζεις βραχίονες για παίξιμο κιθάρας. Σούπερ άνετη.

 

Τη συστήνω ανεπιφύλακτα.

 

Επεξεργασμένο από gkourmoul1

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, nklshp είπε

Καπως ετσι εμπλεξα και γω…το νημα φταιει…

με αφορμη την νεα καρεκλα…

25B46004-2090-4E89-955D-C7DF128A306B.jpeg

39F5C4DE-24C6-4387-A7D9-60B986BC4609.jpeg

Συγγνώμη που σκίζω το θέμα, αλλά ο ενισχυτής πάνω σε τι βάση είναι; λέω για την εικόνα όπως φαίνεται. 

18 ώρες πριν, nklshp είπε

Καπως ετσι εμπλεξα και γω…το νημα φταιει…

με αφορμη την νεα καρεκλα…

25B46004-2090-4E89-955D-C7DF128A306B.jpeg

39F5C4DE-24C6-4387-A7D9-60B986BC4609.jpeg

Συγγνώμη που σκίζω το θέμα, αλλά ο ενισχυτής πάνω σε τι βάση είναι; λέω για την εικόνα όπως φαίνεται. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, panorios είπε

Καλημέρα, όσοι πήρατε δρομέας, μπορείτε να γράψετε ποια πήρατε, δε μπορώ να καταλάβω από τις φωτογραφίες. Ευχαριστώ.

Η δικη μου ειναι η reflex

https://eshop.dromeas.gr/karekles-ergasias/137-reflex.html?gclid=EAIaIQobChMIitb-1vTC8wIV1Od3Ch0t9wWBEAQYBCABEgIlGvD_BwE

7 ώρες πριν, geka είπε

Συγγνώμη που σκίζω το θέμα, αλλά ο ενισχυτής πάνω σε τι βάση είναι; λέω για την εικόνα όπως φαίνεται. 

Συγγνώμη που σκίζω το θέμα, αλλά ο ενισχυτής πάνω σε τι βάση είναι; λέω για την εικόνα όπως φαίνεται. 

Ευκολακι…

https://www.thomann.de/gr/harley_benton_amp_iso_1.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, nklshp είπε

Θενκς. Απ ότι βλέπω είναι για την μείωση των μπάσων λόγω της απόστασης από το έδαφος. Σωστά; Κάνει δουλειά; βλέπω είναι και αρκετά πιο φτηνό από το αντίστοιχο της auralex. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, geka είπε

Θενκς. Απ ότι βλέπω είναι για την μείωση των μπάσων λόγω της απόστασης από το έδαφος. Σωστά; Κάνει δουλειά; βλέπω είναι και αρκετά πιο φτηνό από το αντίστοιχο της auralex. 

Οπως ακριβως τα λες, το γεγονος βεβαια οτι μειωνει τα μπασα δεν ειναι παντοτε επιθυμητο…

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου