Προς το περιεχόμενο

Roger Waters: F***k you Zuckerberg


Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, dimsonic είπε

γιατί βρε, άλλος τα έκοψε?

 

 

στο "να τους πΣηφισω" πηγαινε αυτο 😂

ειπαμε μην αΦτοχτονισουμε κι ολας 🤣 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Jazzjoker είπε

Συμφωνώ με την άρνηση να παραχωρήσει δικαίωμα χρήσης του κομματιού, διαφωνώ με τη δημοσιοποίηση και τον τρόπο που εκφράστηκε.

 Αυτό ακριβώς, τα είπες όλα.

 

Άλλο να αρνηθεί -και πολύ καλά θα κάνει, ακόμα και δημόσια (''κάνω αυτή την ανάρτηση για να πω ότι αρνήθηκα να παραχωρήσω το κομμάτι για αυτόν και αυτόν τον λόγο'') και άλλο τα ''fuck you Zuckenbarg''/''μου προσέφεραν ένα σκασμό λεφτά και αρνήθηκα'' και άλλες τέτοιες φανφάρες. Έλεος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
13 λεπτά πριν, dimsonic είπε

εγώ όταν πήγαινα σχολείο μας πηγαίνανε όλους σε κάτι γιαπιά και ερχόντανε ένας με ένα μυστρί και έβαζε ένα τούβλο....

Εβαζε και σε κασέτα το another brick in the wall part II ? 😃

 

Δεν ξέρω τι λέτε εσείς, εγώ έκοψα και τις κάρτες, έχω κάνει 2 δόσεις pfizer και πληρώνω κατευθείαν με το δακτυλικό αποτύπωμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, harilatron είπε

Δεν ξέρω τι λέτε εσείς, εγώ έκοψα και τις κάρτες, έχω κάνει 2 δόσεις pfizer και πληρώνω κατευθείαν με το δακτυλικό αποτύπωμα.

 

εγω πΓιανω 6G μετα το pfizer φιλωους....πληρωνω απλα με νευμα,προχθες ξυπνησα με πιασιμο και μεχρι να κΣεστραβολαιμιασω ειχα χρεωθει 2345 ευρΑ. 

 

ενας φιλος δε που εχει τικ να ανεβοκατεβαζει το κεφαλι του ειναι ΑΣΤΕΓΟΣ τωρα....

 μας κατεστρεΠσαν.... 

Επεξεργασμένο από Superfunk
  • Χαχα 2

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eν τω μεταξύ δαιμονοποιούμε το μέσο και όχι την κακή χρήση του,

από τον άμοιρο λαό που τον ανάγκασαν να ανοίξει προφίλ ώστε να  του υποκλέπτουν τα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα..

Δεδομένα που παρέχει απλόχερα ο ίδιος φυσικά.

 

 

Τώρα για κλοπή προσωπικών δεδομένων,δεν περιμέναμε κανένα fb.

To πρόλαβαν οι τράπεζες,οι εταιρίες κινητής,κ.λ.π.

 

Εγώ στο fb χρωστάω την επαφή που έχω κρατήσει με την πατρίδα και πρόσωπα που μάλλον θα χανόμασταν στο πέρασμα του χρόνου.

Και στο instagram οφείλω πράγματα σε σχέση με τη μουσική,μιας και μπόρεσα να έχω μεγαλύτερο βήμα από εκεί μέσα.

 

Ο κύριος Γουότερς θα μπορούσε να συνεργαστεί με τα κοινωνικά δίκτυα,με τους δικούς του όρους και να έχει απήχηση και σε νεότερες γενιές.

Γιατί δεν ξέρω αν τον έχουν ενημερώσει,αλλά οι πιθανότητες να βρει τυχαία στο διάβα του ένας πιτσιρικάς έργα των Pink Floyd,είναι σήμερα σχεδόν μηδαμινές.

 

Νομίζω ότι η γενική αποδοκιμασία,

πηγάζει από το γεγονός ότι ο κόσμος έχει βαρεθεί από καλλιτέχνες 

με δήθεν πολιτική δράση και επαναστατισμό του κώλου..

Από κολλητιλίκια σε κότερα,μέχρι πάσης φύσεως επιχορηγήσεις από πολυεθνικές ή από το υπουργείο πολιτισμού.

 

 

 

 

 

 

 

 

Επεξεργασμένο από Kanimothrios
  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator
1 ώρα πριν, Kanimothrios είπε

Eν τω μεταξύ δαιμονοποιούμε το μέσο και όχι την κακή χρήση του,

από τον άμοιρο λαό που τον ανάγκασαν να ανοίξει προφίλ ώστε να  του υποκλέπτουν τα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα..

Δεδομένα που παρέχει απλόχερα ο ίδιος φυσικά.

 

Τώρα για κλοπή προσωπικών δεδομένων,δεν περιμέναμε κανένα fb.

 

Νομίζω εδω τα είπες όλα.

Ο (ανήλικος) λαός που τον εκμεταλλεύεται ο Ζουκερμπεργκ, (ενω είναι πρώτο τραπέζι στο FB κάθε πρωί με όλα τα άπλυτα του), κάνει επανάσταση (μιας και ο ίδιος δεν μπορεί να απόσχει λόγω ανωτέρας βίας) με μπροστάρη τον Waters, που δεν παίρνει (κι άλλα) λεφτά, όπως ανακοίνωσε σε κάποια συνέντευξη τύπου για τον Asange. 

 

Η κουβέντα κυλάει στα όρια των πολιτικών (με ψήγματα θεωρίας συνωμοσίας) και θρησκευτικών θέσεων και αντιπαραθέσεων που δεν ενστερνίζονται απαραίτητα οι επισκέπτες, ενω κάποιοι  συνομιλητές πιστεύουν πως ξεκινάμε όλοι απο το ίδιο σημείο αναφοράς, καταλήγοντας σε ομφαλοσκόπηση και "έτσι μ' αρέσει".

 

Κι επειδή το έργο το έχουμε ξαναδεί και που καταλήγει, το θέμα κλειδώνεται. Οχι αυταρχικά αλλά σύμφωνα με τους κανονισμούς.

Ας πάμε σε κάτι πιο σχετικό με την μουσική. Για να δούμε... μας απασχολεί καθόλου;

Ξέρω πως δεν έχει τόσο αλατοπίπερο αλλά είμαι έτοιμος να δεχτώ τις συνέπειες.

 

ΥΓ. Σίγουρα έχω χάσει το χιούμορ μου.🤔

  • Συμφωνώ 2

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου