Προς το περιεχόμενο

Zakula - Atmosfear (video clip)


XarDin

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους,

 

Νέα μπάντα από Αθήνα. Η μπάντα αποτελείται από τα 3/5 των διαλυμένων, εδώ και χρόνια, Sacram (για όσους ενδεχομένως θυμούνται) + τον Socos (αγόριαstonilio, socos & the live project band κ.α.)

 

Αυτό είναι το πρώτο μας video clip από το επερχόμενο μας album.

https://www.youtube.com/watch?v=hcGqXmy-U7c

 

 

Το album θα κυκλοφορήσει στις 2 Ιουλίου 2021 και θα μπορείτε να το βρείτε στο παρακάτω link:

https://www.youtube.com/watch?v=uvTzkJeRGUI

 

 

Επεξεργασμένο από XarDin
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τραγούδι σας θα μπορούσε να χρησιμοποιηθεί για να κρατάει μακριά τα κοράκια από τα σπαρτά. Ηχορύπανση. Θόρυβος. Ο στίχος ούτε προσφέρεται ούτε ακούγεται. Ουρλιαχτά και γρέζι μέχρι θανάτου που νομοτελειακά θα αποβούν μοιραία για τον δύστυχο τραγουδιστή σας. Σε λίγα χρόνια δεν θα μπορεί να τραγουδήσει ούτε τον εθνικό ύμνο αν συνεχίσει έτσι. 

ο χρόνος αρκετός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, atreu73 είπε

Ουρλιαχτά και γρέζι μέχρι θανάτου που νομοτελειακά θα αποβούν μοιραία για τον δύστυχο τραγουδιστή σας. Σε λίγα χρόνια δεν θα μπορεί να τραγουδήσει ούτε τον εθνικό ύμνο αν συνεχίσει έτσι.

Και όμως! Ο μπαγάσας το κάνει αυτό τα τελευταία 20 χρόνια και η γλυκιά φωνούλα του ωριμάζει σαν το παλιό καλό κρασί! Άσε που δεν νομίζω να θέλει να τραγουδήσει τον εθνικό ύμνο! 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, XarDin είπε

Και όμως! Ο μπαγάσας το κάνει αυτό τα τελευταία 20 χρόνια και η γλυκιά φωνούλα του ωριμάζει σαν το παλιό καλό κρασί! Άσε που δεν νομίζω να θέλει να τραγουδήσει τον εθνικό ύμνο! 😛

 

Δηλαδή από πότε άρχισε να το κάνει; Από τα δέκα του; Το ωραίο γλυκό κρασί γίνεται ξύδι γρήγορα φίλε μου. Αυτό δεν το λέω εγώ. Ας ρωτήσει όποιον σχετικό θέλει. Έτσι είναι. 

Επίσης, δεν έχεις βάλει στίχους. 

 

Και γιατί δεν θέλει να τραγουδήσει τον εθνικό ύμνο δηλαδή; 

ο χρόνος αρκετός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή αρχή σας εύχομαι!

Λίγο η προφορά με χάλασε. Επίσης, μου ακούγεται σαν να μην έχετε κάνει double tracking στις κιθάρες. Έχετε κάνει hard pan αριστερά και δεξιά τις δύο κιθάρες, αλλά αυτό είναι συνήθως για live setting, όχι για ένα κανονικό release.
 

Κάτι άσχετο: Έχει ειπωθεί από μεγάλα κανάλια ότι η λειτουργία "Πρεμιέρας" στο YouTube κάνει περισσότερο κακό παρά καλό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Alex Raptakis είπε

Καλή αρχή σας εύχομαι!

Λίγο η προφορά με χάλασε. Επίσης, μου ακούγεται σαν να μην έχετε κάνει double tracking στις κιθάρες. Έχετε κάνει hard pan αριστερά και δεξιά τις δύο κιθάρες, αλλά αυτό είναι συνήθως για live setting, όχι για ένα κανονικό release.
 

Κάτι άσχετο: Έχει ειπωθεί από μεγάλα κανάλια ότι η λειτουργία "Πρεμιέρας" στο YouTube κάνει περισσότερο κακό παρά καλό.

 

Γεια σου Alex και thanks για τις παρατηρήσεις!

 

Έχει γίνει double tracking στις κιθάρες, αλλά όντως έχει γίνει και hard pan αριστερά και δεξιά, το οποίο προσωπικά δεν με χαλάει. Αλλά γούστα είναι αυτά! :) 

 

Όσο για την προφορά... το album θα έχει και ελληνικά σε κάποια κομμάτια, οπότε ελπίζω να σου αρέσει περισσότερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλη αρχη. Λιγο παραπανω τον ηχο προσεξτε.

Κατα τα αλλα, ειστε αρκετα καλοι για ειδος. Και θα υπαρξει, σιγουρα, και βελτιωση στο μελλον.

  • Like 1

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, XarDin είπε

Έχει γίνει double tracking στις κιθάρες, αλλά όντως έχει γίνει και hard pan αριστερά και δεξιά


Άμα κάνεις double tracking και panάρεις και τα δύο κανάλια σε ένα μέρος, τότε όχι μόνο χάνεις το double tracking, αλλά δημιουργούνται και προβλήματα... Άμα σας αρέσε εσάς βέβαια, τότε όλα καλά! Τι να πουν και οι Beatles που έκαναν hard pan ολόκληρο το drum kit 😅

 

Πώς και αποφασίσατε να κάνετε και ελληνικά και αγγλικά στο ίδιο album?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, Alex Raptakis είπε

Τι να πουν και οι Beatles που έκαναν hard pan ολόκληρο το drum kit 

 

χαχαχα! Στο Eleanor Rigby έχουν κάνει και τη φωνή. Ίσως και σε άλλα, δεν ξέρω. Απλά το eleanor rigby το έχω ακούσει σε "σύστημα" με καμένο το ένα ηχείο και νόμιζα ότι ήταν instrumental έκδοση. :P

 

 

 

23 λεπτά πριν, Alex Raptakis είπε

Πώς και αποφασίσατε να κάνετε και ελληνικά και αγγλικά στο ίδιο album?

 

Πιο πολύ προέκυψε, παρά ήταν συνειδητή απόφαση. Νομίζω λειτουργεί καλύτερα η φάση στα ελληνικά, οπότε ίσως το συνεχίσουμε έτσι.

Επεξεργασμένο από XarDin
  • Like 1
  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)

Μόλις ανέβηκε το album σε YouTube και Bandcamp, όποιος ενδιαφέρετε μπορεί να ρίξει μια αυτιά..

 

https://www.youtube.com/watch?v=uvTzkJeRGUI

Επεξεργασμένο από XarDin
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου