Προς το περιεχόμενο

Ασκήσεις στην κιθάρα για ταχύτητα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδια,

 

Είναι ο δεύτερος χρόνος που παίζω κιθάρα και ο δάσκαλος μου λέει πως τα πηγαίνω πολύ καλά.Έχω ψιλοασχολυθεί με blues και ροκ κομμάτια και licks μαζί με το δάσκαλο μου που είναι σχετικά αργά σε σύγκριση με metal κομμάτια.Θέλω να ασχοληθώ με metal και thrash κομμάτια(κλασσικα πράγματα metallica,megadeth) αλλά η ταχύτητα των χεριών μου δε μου επιτρέπει να βγάζω ολόκληρα τα τραγούδια.Έχετε να μου προτείνετε κάποιες ασκήσεις που θα με βοηθήσουν να βγάζω πιο γρήγορα riffs και solo?Είχα αγοράσει και το βιβλίο του stetina αλλά έχω καιρό να το χρησιμοποιήσω,ένα ξεσκόνισμα θα βοηθούσε ή να πάρω άλλο?

 

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλώς τώρα έχω περισσότερο χρόνο και δε μου έδωσε κάποιες ασκήσεις για το καλοκαίρι και επειδή θέλω να εξασκηθώ σε αυτόν τον τομέα που υστερώ ζήτησα τη γνώμη σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλώς τώρα έχω περισσότερο χρόνο και δε μου έδωσε κάποιες ασκήσεις για το καλοκαίρι και επειδή θέλω να εξασκηθώ σε αυτόν τον τομέα που υστερώ ζήτησα τη γνώμη σας.

To youtube είναι γεμάτο  ;)

όχι άλλο κάρβουνο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνε ότι σου λέει ο δάσκαλος σου. Μην βιάζεσαι, η ταχύτητα θα έρθει μαζί με την ενδυνάμωση  ;)

To youtube είναι γεμάτο  ;)

 

Σωστός και στις δύο απαντήσεις. ;)

 

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυστηρά μετρονόμος μαζί με ασκήσεις από Speed Mechanics του Stetina.Στο λέει αρχάριος ακόμα χρόνο δεν εχω κλείσει στην κι8άρα αλλά έιδα τρομερή πρόοδο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυστηρά μετρονόμος μαζί με ασκήσεις από Speed Mechanics του Stetina.Στο λέει αρχάριος ακόμα χρόνο δεν εχω κλείσει στην κι8άρα αλλά έιδα τρομερή πρόοδο

 

μήπως έχεις σε κάποιο λινκ το cd απο το βιβλίο γιατί έχω μόνο το βιβλίο και δε μπορώ να το βρω το cd.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου