Προς το περιεχόμενο

Πού πάμε....?


dimsonic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

12 λεπτά πριν, FatalV είπε

Πίστευα ότι αυτά που λέει ο Νίκος είναι τα προαπαιτούμενα στη σκέψη κάποιου για το θέμα που άνοιξε ο dim. Όχι;

 

είναι

Απλά μετά το αρχικό ερέθισμα της κινέζικης αιρ γκιτάρ διαπιστώνεις το πόσο μικρό είναι το τελευταίο καρούλι της άμαξας που αντιπροσωπεύει τη χώρα σου, ακόμα και στον τομέα της βιρτσουαλ ρηαλιτυ ή έστω την ποιοτική διαφορά ακόμα και στην β/ρ δηλαδή μπιγκ φαρμ σουβιβρ βερσους φουμπου χομ πειτζ. Εμείς στον τελευταίο τομέα έχουμε κάποιες ξεβρακώτριες που ξεμαλλιάζονται με τις τηλεκαναπεδούδες

  • Like 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, FatalV είπε

Πίστευα ότι αυτά που λέει ο Νίκος είναι τα προαπαιτούμενα στη σκέψη κάποιου για το θέμα που άνοιξε ο dim. Όχι;

 

Μην εισαι και τοσο σιγουρος.

Επειδη εχω μικρο παιδι (8 ετων) μπορω να σου πω οτι υπαρχει μια τεραστια μεριδα γονεων που πιεζουν ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ τα παιδια τους (ναι τα 8χρονα παιδια τους) για να "ειναι τα καλυτερα" σε μια σειρα απο "πεδία" (αθλητισμο,μαθηματα,τεχνες).

Ο ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΜΟΣ δε που επιβαλλουν με τη συμπεριφορα τους ειναι σκετη βομβα στα θεμελια της κοινωνικοποιησης των παιδιων.

Ηδη εγω τον σταματησα απο το μπασκετ που πηγαινε γιατι ηταν τετοια η ΕΝΤΑΣΗ απο τους γονεις των παιδιων κατα τη διαρκεια των προπονησεων και των αγωνων που το παιδι....τρομαξε (μιλάμε για καφριλες του στυλ να βριζει ο ενας γονιος το παιδι του αλλου που δεν εκανε σωστη πασα στο παιδι του και ετσι ο ΚΟΝΤΟΠΙΘΑΡΟΣ κανακαρης του δεν θα γινει ποτε Αμπντουλ Τζαμπαρ.....)

Εχουμε χασει τη μπαλα...

 

8 λεπτά πριν, dimsonic είπε

το πόσο μικρό είναι το τελευταίο καρούλι της άμαξας που αντιπροσωπεύει τη χώρα σου

 

Το αποτυπωμα της χωρας σου ειναι ΕΛΑΧΙΣΤΟ στον παγκοσμιο χαρτη.

Αυτο δεν μπορει να μη το ξερεις.

Εγω το καταλαβα απο τα 14 μου οταν σε ενα ταξιδι στη Νεα Υορκη ενας πλανοδιος πωλητης χοτ ντογκ ρωτησε τον πατερα μου "where are you from?" και ο πατερας μου ειπε "Greece" ...."οh that's near Venezouela isn't it?" του ειπε ο πωλητης.....   

  • Λυπάμαι 1
  • Χαχα 2

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Δεν θα πρέπει να υπάρχουν τέτοιου είδους απορίες φίλε dimsonic. Η Κίνα βγάζει 5ης γενιάς πολεμικά αεροσκάφη, και η Ελλάδα παρακαλάει για να τις δώσουν ΤΟΜΠ μεταχειρισμένα.

 

 Και αυτό σημαίνει πως σε θέματα show business, ας τα πούμε έτσι, είμαστε AKOMA πιο πίσω. Το να φτιάχνεις π.χ. καλά air condition όπως η Κορέα είναι ΠΟΛΥ πιο εύκολο από το να μπορέσεις να πουλήσεις φύκια για μεταξωτές κορδέλες.

🎶 "Κοκολα κουντσι τιανγκ μπεντερά" 🎶 και μετά τους θερίζανε το πολυβόλα, μιλάμε για ΚΑΨΙΜΟ, πόσο χειρότερο είναι να φτιάξεις ένα γ@μημένο κομπρεσέρ για το αιρ κοντίσιον 😆

  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
52 λεπτά πριν, dimsonic είπε

 

 

Απλά μετά το αρχικό ερέθισμα της κινέζικης αιρ γκιτάρ διαπιστώνεις το πόσο μικρό είναι το τελευταίο καρούλι της άμαξας που αντιπροσωπεύει τη χώρα σου,

Η Κίνα έχει πληθυσμό 1.500.000.000 και η Ελλάδα 10.000.000. Οποιαδήποτε σύγκριση είναι άκυρη.

Το μόνο συγκρίσιμο μέγεθος είναι που θα ήθελες να μένεις.

Προσωπικά δεν άλλαζα την Ελλάδα με καμία χώρα, πόσο μάλλον ....με την Κίνα.

  • Like 1
  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν είναι θέμα απορίας.

Εντάξει ως απορία εκφράζεται. Αλλά δεν γίνεται έτσι απλά να το αποδεχτείς ή να το αποδέχεσαι καθημερινά και να βλέπεις να πηγαίνουμε βουρ στον γκρεμό, κυριολεκτικό ή μεταφορικό

6 λεπτά πριν, LK είπε

Η Κίνα έχει πληθυσμό 1.500.000.000 και η Ελλάδα 10.000.000. Οποιαδήποτε σύγκριση είναι άκυρη.

Το μόνο συγκρίσιμο μέγεθος είναι που θα ήθελες να μένεις.

Προσωπικά δεν άλλαζα την Ελλάδα με καμία χώρα, πόσο μάλλον ....με την Κίνα.

ναι βρε συ, αλλά δεν είναι δυνατόν να μην το σκέφτεσαι κι όλας.

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
7 λεπτά πριν, dimsonic είπε

 

ναι βρε συ, αλλά δεν είναι δυνατόν να μην το σκέφτεσαι κι όλας.

Ούτε καν.

Θυμάσαι το κουφό όμως, μια Ελλάδα το 1987 , τσάκισε στο μπάσκετ Ενωμένη Γιουγκοσλαβία ( 2 φορές) και μια ΕΣΣΔ......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, LK είπε

Ούτε καν.

Θυμάσαι το κουφό όμως, μια Ελλάδα το 1987 , τσάκισε στο μπάσκετ Ενωμένη Γιουγκοσλαβία ( 2 φορές) και μια ΕΣΣΔ......

κάτι θυμάμαι.

Κυρίως επειδή ήμουν στην Μακρυνίτσα στο Πήλιο και είχα μπροστά μου ένα σπετζοφάι

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
3 λεπτά πριν, dimsonic είπε

κάτι θυμάμαι.

Κυρίως επειδή ήμουν στην Μακρυνίτσα στο Πήλιο και είχα μπροστά μου ένα σπετζοφάι

Λογικό. Γι όλα αυτά  είναι τέλεια στην Ελλάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρόλο που δεν αρνούμαι σε καμία περίπτυστη την ταχύτατη αποβλάκωση του πληθυσμού της γης και δη του ελληνικού,  που σπεύδει να αναπαραγάγει ό,τι άθλιας αισθητικής προϊόν (τηλεοπτικό ή άλλο) πέφτει στα χέρια του, να μην ξεχνάμε ότι οι ασιατικές χώρες που πρωτοστατούν σε θέματα εμπορίου, τεχνολογίας, εξαγωγής κουλτούρας κλπ, εξάγουν και τεράστιες ποσότητες πνευματικών σκουπιδιών που δεν μπορούμε να φτάσουμε.

 

Μην ξεχνάμε π.χ. ότι το αθλιότερο δίκτυο κοινωνικής δικτύωσης που υφίσταται, το οποίο έδωσε μια απίστευτη σπρωξιά παγκοσμίως στον κόσμο να ασχολείται με ακόμα περισσότερες και μεγαλύτερες ηλιθιότητες, είναι κινεζικής έμπνευσης και λειτουργίας.

 

Θέλω να πω, αν είσαι ανταγωνιστική χώρα στην εξαγωγή "ποιότητας" είσαι σίγουρα σπουδαία και στην εξαγωγή κουράδων.

 

 

  • Like 2
  • Συμφωνώ 2

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Τι ακριβώς εννοείτε πού πάμε; Η παρακμή του "Δυτικού" πολιτισμού φαίνεται εδώ και καιρό, αλλά μην πάμε μακριά.

 

Δημοψήφισμα 2015, Brexit 2016, εκλογή Trump 2016 και αντιμετώπιση Covid, είναι σημεία στην πρόσφατη Δυτική ιστορία που δείχνουν πού πάμε, ποιος είναι ο διπλανός μας, τι πιστεύει για τον εαυτό του, για εμάς, αλλά και για την ίδια την κοινωνία.

 

Δε θα κρίνω αυτή την πορεία γιατί δε θέλω να κάνω πολιτικό σχόλιο, αλλά το παιδάκι που ποσταρίστηκε δεν είναι σύμπτωμα, το έχουμε ξεπεράσει προ πολλού αυτό το στάδιο, τώρα βλέπουμε αποκλειστικά σήψη.

  • Like 3
  • Συμφωνώ 3

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου