Προς το περιεχόμενο

Πρόταση για trigger module


chrisvek

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μιας και αποφάση σε λίγο καιρό να προβώ στην αγορά ενός σετ trigger,και έχοντας λάπτοπ και κάρτα ήχου,αναζτώ ένα σχετικά καλό module για τα triggers!Είδα το alesis Ι/Ο αλλά δεν βρήκα σύμφωνους κάποιους φίλουες και γνωστούς!Μήπως έχετε κάποια πρόταση???Και μην μου πείτε κανένα TD-20 γιατί θα παίξετε με τον πόνο μου :P Ευχαριστώ πολύ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και αποφάση σε λίγο καιρό να προβώ στην αγορά ενός σετ trigger,και έχοντας λάπτοπ και κάρτα ήχου,αναζτώ ένα σχετικά καλό module για τα triggers!Είδα το alesis Ι/Ο αλλά δεν βρήκα σύμφωνους κάποιους φίλουες και γνωστούς!Μήπως έχετε κάποια πρόταση???Και μην μου πείτε κανένα TD-20 γιατί θα παίξετε με τον πόνο μου :P Ευχαριστώ πολύ!

 

Roland TD-9 και 12

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μη πας πιο κάτω από 9, κρίμα είναι.

 

αλλιώς alesis trigger i/o + κάρτα ήχου + pc + VST plugins

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μη πας πιο κάτω από 9, κρίμα είναι.

 

αλλιώς alesis trigger i/o + κάρτα ήχου + pc + VST plugins

 

 

Νομίζω οτι όπως και να χει καρτα ήχου,pc και plug ins θα χρησιμοποιουσα όπως και να είχε!Απλά δεν το προτείνουν απο οτι βλέπω το Alesis...εμένα πάλι μου φανηκέ καλό και πάνω απο όλα για τις μέρες μας οικονομικό!Είμαι λίγο μπερδεμένος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το alesis για 150 ευρω μια χαρα ειναι. αν το θες μονο για σπιτι ειναι οκ απλα δεν δουλεύει ανεξάρτητα με το pc όπως ενα module.

 

μεχρι ποσα λεφτα θα έδινες για module? maximum

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ beeros Επειδή δεν θα πάρω τα trigger της ddrum που έχουν 20 ευρώ το ένα :P και θα μου φύγουν μόνο για trigger ένα 250αρι σχεδόν,υπολόγιζα άλλο ένα 250-280max για module.Τωρά αν η διαφορά είναι μικρή για κάτι καλύτερο το τρενάρω λίγο και το παίρνω!

 

Κάτι που δεν ανέφερα.Θα τα χρησιμοποιώ με μια μπάντα alternative/expe rock σε ένα σπίτι μονιμα,και πάντα θα συνοδεύεται απο το macbook...

 

@Μανώλης Χναράκης Έτσι ακριβώς!Επειδή έχω λάπτοπ,και σύντομα μια καλή κάρτα ήχου.σκεφτόμουν να δοκιμάσω και ένα καλό πρόγραμμα για την διαχείριση των ήχων κλπ!Σίγουρα βέβαια ένας εγκέφαλος με ήχους του module θα ήταν αρκετά χρήσιμος,αλλά βλέπω το κόστος να ανεβαίνει αρκτετά!Επίσης ένας λόγος που θα προτιμούσα το λάπτοπ,είναι επειδή νομίζω οτι θα έχω περισσότερους ήχους!

 

Υ.Γ:Αν κάπου κάνω λάθος διορθώστε με,αλλά δεν έχω εμπλακεί ξανά με triggers,κλπ...

 

Ευχαριστώ Πολύ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Αν και θα σου πρότεινα κανονικό module, αλλά επειδή απ'ότι βλέπω θέλεις κάτι φθηνό, δες καί το παρακάτω.

Roland TMC-6

 

Ελπίζω να μην υπάρχει καθυστέρηση λόγω κάρτας Midi και VSTi.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και θα σου πρότεινα κανονικό module, αλλά επειδή απ'ότι βλέπω θέλεις κάτι φθηνό, δες καί το παρακάτω.

Roland TMC-6

 

Ελπίζω να μην υπάρχει καθυστέρηση λόγω κάρτας Midi και VSTi.

 

 

Αυτό ακριβώς είχα στο νου μου μετά το Alesis!Αλλά δυστυχώς δεν υπάρχει τεράστια ποικιλία...Αλλά μάλλον προς τα εκεί πηγαίνω...Μηπως ξέρεις και κάποιο πρόγραμμα για την διαχείριση των trigger?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου